Кубок УЄФА 1999—2000

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
1999—2000 Кубок УЄФА
UEFA Cup old logo.png
Дата 10 серпня 1999 —
17 травня 2000
Призери
Переможець Gold medal blank.svg Туреччина «Галатасарай» (1-й титул)
Фіналіст Silver medal blank.svg Англія «Арсенал»
Статистика турніру
Найкращий бомбардир(и) Сербія та Чорногорія Дарко Ковачевич (10 голів)

Кубок УЄФА 1999–2000 — двадцять дев'ятий розіграш Кубка УЄФА, у якому перемогу здобув турецький «Галатасарай», здолавши у фіналі в серії пенальті англійську команду «Арсенал». «Галатасарай» здобув трофей не програвши жодного матчу. Півфінали та фінал супроводжувалися масовими заворушеннями, спричиненими протистоянням англійських та турецьких фанів[1][2].

Кваліфікаційний раунд[ред.ред. код]

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Шахтар Україна 4–3 Республіка Македонія Сілекс 3–1 1–2
ГІК Фінляндія 2–1 Вірменія Ширак 2–0 0–1
Локомотив (Тбілісі) Грузія 2–1 Північна Ірландія Лінфілд 1–0 1–1
Шериф Молдова 1–1(ч) Чехія Сігма 1–1 0–0
Єреван Вірменія 1–4 Ізраїль Хапоель (Тель-Авів) 0–2 1–2
Нефтчі Азербайджан 2–4 FR Yugoslavia Црвена Звєзда 2–3 0–1
Влазнія Албанія 1–3 Словаччина Спартак (Трнава) 1–1 0–2
БАТЕ Білорусь 1–12 Росія Локомотив (Москва) 1–7 0–5
Лантана Естонія 2–9 Грузія Торпедо (Кутаїсі) 0–5 2–4
Металургс Латвія 4–5 Польща Лех 3–2 1–3
Горіца Словенія 2–1 Уельс Інтер КейблТел 2–0 0–1
Воєводина FR Yugoslavia 5–1 Угорщина Уйпешт 4–0 1–1
Вільянді Естонія 0–5 Бельгія Брюгге 0–3 0–2
Білшина Білорусь 1–8 Кіпр Омонія 1–5 0–3
Кривбас Україна 5–0 Азербайджан Шамкір 3–0 2–0
Клаксвік Фарерські острови 0–9 Австрія Грацер 0–5 0–4
Рига Латвія 0–5 Швеція Гельсінгборг 0–0 0–5
ВПС Фінляндія 1–3 Шотландія Сент-Джонстон 1–1 0–2
Інтер (Братислава) Словаччина 5–1 Албанія Бюліс 3–1 2–0
Буде-Глімт Норвегія 3–1 Ліхтенштейн Вадуц 1–0 2–1
Вікінг Норвегія 18–0 Андорра Прінсіпат 7–0 11–0
Маккабі (Тель-Авів) Ізраїль 4–3 Литва Каунас 3–1 1–2
Стяуа Румунія 7–1 Естонія Левадія 3–0 4–1
Люнгбю Данія 7–0 Мальта Біркіркара 7–0 0–0
Анкарагюджю Туреччина 2–0 Фарерські острови Б36 1–0 1–0
Сліма Вондерерс Мальта 0–4 Швейцарія Цюрих 0–3 0–1
Грассгоппер Швейцарія 8–0 Ірландія Брей Вондерерз 4–0 4–0
Гетеборг Швеція 3–1 Ірландія Корк Сіті 3–0 0–1
Мондерканж Люксембург 2–13 Румунія Динамо (Бухарест) 2–6 0–7
Вардар Республіка Македонія 0–9 Польща Легія 0–5 0–4
АПОЕЛ Кіпр 0–2 Болгарія Левскі 0–0 0–2
Андерлехт Бельгія 9–1 Ісландія Лейфтур 6–1 3–0
Олімпія Словенія 3–3(ч) Литва Кареда 1–1 2–2
Хайдук (Спліт) Хорватія 6–1 Люксембург Дюделанж 5–0 1–1
Кумбран Таун Уельс 0–10 Шотландія Селтік 0–6 0–4
Портадаун Північна Ірландія 0–8 Болгарія ЦСКА (Софія) 0–3 0–5
Ференцварош Угорщина 4–2 Молдова Конструкторул 3–1 1–1
Рейк'явік Ісландія 1–2 Шотландія Кілмарнок 1–0 0–2 (дч)

Перший раунд[ред.ред. код]

Клуби «Монпельє», «Ювентус» і «Вест Гем Юнайтед» потрапили до першого раунду як переможці Кубка Інтертото 1999.

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Црвена Звєзда FR Yugoslavia 2:3 Франція Монпельє 0:1 2:2
Вольфсбург Німеччина 3:2 Угорщина Дебрецен 2:0 1:2
Стяуа Румунія 5:2 Австрія ЛАСК 2:0 3:2
Партизан FR Yugoslavia 1:4 Англія Лідс Юнайтед 1:3 0:1
Стабек Норвегія 1:2 Іспанія Депортіво 1:0 0:2
Удінезе Італія 3:1 Данія Ольборг 1:0 2:1
ГІК Фінляндія 1:6 Франція Ліон 0:1 1:5
Сігма Чехія 1:3 Іспанія Мальорка 1:3 0:0
Академіск Данія 1:3 Швейцарія Грассгоппер 0:2 1:1
ЦСКА (Софія) Болгарія 2:4 Англія Ньюкасл Юнайтед 0:2 2:2
Бенфіка Португалія 2:1 Румунія Динамо (Бухарест) 0:1 2:0
МТК Угорщина 2:0 Туреччина Фенербахче 0:0 2:0
Вікінг Норвегія 3:1 Португалія Спортінг 3:0 0:1
Грацер Австрія 4:2 Словаччина Спартак (Трнава) 3:0 1:2
Іонікос Греція 1:4 Франція Нант 1:3 0:1
Хапоель (Хайфа) Ізраїль 5:5(ч) Бельгія Брюгге 3:1 2:4
Анортосіс Кіпр 1:2 Польща Легія 1:0 0:2
Горіца Словенія 0:3 Греція Панатінаїкос 0:1 0:2
Зеніт Росія 2:5 Італія Болонья 0:3 2:2
Рода Нідерланди 5:1 Україна Шахтар 2:0 3:1
Кайзерслаутерн Німеччина 5:0 Шотландія Кілмарнок 3:0 2:0
Хайдук (Спліт) Хорватія 0:3 Болгарія Левскі 0:0 0:3
Люнгбю Данія 1:5 Росія Локомотив (Москва) 1:2 0:3
Воєводина FR Yugoslavia 2:3 Чехія Славія 0:0 2:3
Цюрих Швейцарія 5:3 Бельгія Льєрс 1:0 4:3
Буде-Глімт Норвегія 1:6 Німеччина Вердер 0:5 1:1
Гельсінборг Швеція 2:2 (пен. 4–2) Україна Карпати 1:1 1:1 (дч)
Лозанна Швейцарія 3:6 Іспанія Сельта 3:2 0:4
Сконто Латвія 1:2 Польща Відзев 1:0 0:2
Парма Італія 6:2 Україна Кривбас 3:2 3:0
Аякс Нідерланди 9:2 Словаччина Дукла (Банська Бистриця) 6:1 3:1
Аріс Греція 3:2 Швейцарія Серветт 1:1 2:1 (дч)
Інтер (Братислава) Словаччина 3:1 Австрія Рапід (Відень) 1:0 2:1
Омонія Кіпр 02:10 Італія Ювентус 2:5 0:5
Тепліце Чехія 4:2 Угорщина Ференцварош 3:1 1:1
Тоттенгем Готспур Англія 3:0 Молдова Зімбру 3:0 0:0
Атлетіко Іспанія 3:1 Туреччина Анкарагюджю 3:0 0:1
Маккабі (Тель-Авів) Ізраїль 3:4 Франція Ланс 2:2 1:2
Бейра-Мар Португалія 1:2 Нідерланди Вітесс 1:2 0:0
Монако Франція 6:3 Шотландія Сент-Джонстон 3:0 3:3
Торпедо (Кутаїсі) Грузія 1:7 Греція АЕК 0:1 1:6
Вест Гем Юнайтед Англія 6:1 Хорватія Осієк 3:0 3:1
Локомотив (Тбілісі) Грузія 0:9 Греція ПАОК 0:7 0:2
Аміка Польща 5:4 Данія Брондбю 2:0 3:4
Рома Італія 7:1 Португалія Віторія (Сетубал) 7:0 0:1
Андерлехт Бельгія 6:1 Словенія Олімпія 3:1 3:0
Лех Польща 1:2 Швеція Гетеборг 1:2 0:0
Селтік Шотландія 3:0 Ізраїль Хапоель (Тель-Авів) 2:0 1:0

Другий раунд[ред.ред. код]

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Депортіво Іспанія 5:1 Франція Монпельє 3:1 2:0
Аріс Греція 2:4 Іспанія Сельта 2:2 0:2
Удінезе Італія 2:1 Польща Легія 1:0 1:1
МТК Угорщина 2:2 (ч) Греція АЕК 2:1 0:1
Рода Нідерланди 0:1 Німеччина Вольфсбург 0:0 0:1
Андерлехт Бельгія 2:4 Італія Болонья 2:1 0:3
Відзев Польща 1:3 Франція Монако 1:1 0:2
Гетеборг Швеція 0:3 Італія Рома 0:2 0:1
Тепліце Чехія 1:5 Іспанія Мальорка 1:2 0:3
Ліон Франція 2:0 Шотландія Селтік 1:0 1:0
Стяуа Румунія 2:0 Англія Вест Гем Юнайтед 2:0 0:0
Вердер Німеччина 2:2 (ч) Норвегія Вікінг 0:0 2:2
Славія Чехія 3:2 Швейцарія Грассгоппер 3:1 0:1
ПАОК Греція 3:3 (пен. 1–4) Португалія Бенфіка 1:2 2:1 (дч)
Цюрих Швейцарія 2:5 Англія Ньюкасл Юнайтед 1:2 1:3
Грацер Австрія 2:2 (ч) Греція Панатінаїкос 2:1 0:1
Атлетіко Іспанія 5:1 Польща Аміка 1:0 4:1
Левскі Болгарія 2:4 Італія Ювентус 1:3 1:1
Лідс Юнайтед Англія 7:1 Росія Локомотив (Москва) 4:1 3:0
Парма Італія 4:1 Швеція Гельсінборг 1:0 3:1
Інтер (Братислава) Словаччина 0:7 Франція Нант 0:3 0:4
Хапоель (Хайфа) Ізраїль 1:3 Нідерланди Аякс 0:3 1:0
Ланс Франція 5:2 Нідерланди Вітесс 4:1 1:1
Тоттенгем Готспур Англія 1:2 Німеччина Кайзерслаутерн 1:0 0:2

Третій раунд[ред.ред. код]

Команди «Баєра», «Арсенала», дортмундської «Боруссії», «Штурма», «Олімпіакоса», «Рейнджерс», московського «Спартака» і «Галатасарая» кваліфікувалися до третього раунду Кубка УЄФА, зайнявши треті місця у своїх групах в Лізі чемпіонів 1999-00.

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Болонья Італія 2:3 Туреччина Галатасарай 1:1 1:2
Удінезе Італія 2:2 (ч) Німеччина Баєр 0:1 2:1
АЕК Греція 2:3 Франція Монако 2:2 0:1
Вольфсбург Німеччина 3:5 Іспанія Атлетіко 2:3 1:2
Олімпіакос Греція 3:4 Італія Ювентус 1:3 2:1
Рейнджерс Шотландія 2:2 (пен. 1–3) Німеччина Боруссія (Дортмунд) 2:0 0:2 (дч)
Ліон Франція 3:4 Німеччина Вердер 3:0 0:4
Депортіво Іспанія 5:3 Греція Панатінаїкос 4:2 1:1
Парма Італія 5:4 Австрія Штурм 2:1 3:3 (дч)
Аякс Нідерланди 0:3 Іспанія Мальорка 0:1 0:2
Ланс Франція 5:3 Німеччина Кайзерслаутерн 1:2 4:1
Рома Італія 1:0 Англія Ньюкасл Юнайтед 1:0 0:0
Сельта Іспанія 8:1 Португалія Бенфіка 7:0 1:1
Арсенал Англія 6:3 Франція Нант 3:0 3:3
Славія Чехія 5:2 Румунія Стяуа 4:1 1:1
Спартак Росія 2:2 (ч) Англія Лідс Юнайтед 2:1 0:1

Четвертий раунд[ред.ред. код]

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Славія Чехія 2:2 (ч) Італія Удінезе 1:0 1:2
Парма Італія 2:3 Німеччина Вердер 1:0 1:3
Ювентус Італія 1:4 Іспанія Сельта 1:0 0:4
Рома Італія 0:1 Англія Лідс Юнайтед 0:0 0:1
Мальорка Іспанія 4:2 Франція Монако 4:1 0:1
Боруссія (Дортмунд) Німеччина 0:2 Туреччина Галатасарай 0:2 0:0
Атлетіко Іспанія 4:6 Франція Ланс 2:2 2:4
Арсенал Англія 6:3 Іспанія Депортіво 5:1 1:2

Чвертьфінали[ред.ред. код]

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Мальорка Іспанія 2:6 Туреччина Галатасарай 1:4 1:2
Арсенал Англія 6:2 Німеччина Вердер 2:0 4:2
Сельта Іспанія 1:2 Франція Ланс 0:0 1:2
Лідс Юнайтед Англія 4:2 Чехія Славія 3:0 1:2

Півфінали[ред.ред. код]

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Галатасарай Туреччина 4:2 Англія Лідс Юнайтед 2:0 2:2
Арсенал Англія 3:1 Франція Ланс 1:0 2:1

Фінал[ред.ред. код]

17 травня 2000
20:45
Галатасарай Туреччина 0–0 Англія Арсенал «Паркен», Копенгаген
Глядачів: 38,919
Арбітр: Іспанія Антоніо Лопез Ньєто
Протокол
    Пенальті  
Пенбе Ф
Шюкюр Ф
Давала Ф
Попеску Ф
4–1 ~ Шукер
Ф Перлор
~ Вієйра
 
Переможець Кубка УЄФА 1999—2000
Туреччина
Галатасарай
Перший титул

Бомбардири[ред.ред. код]

Місце Гравець Клуб Голи[3] Зіграно хвилин
1 Сербія та Чорногорія Дарко Ковачевич Італія Ювентус 10 720'
2 Італія Марко Ді Вайо Італія Парма 7 460'
Нідерланди Джиммі Флойд Гассельбайнк Іспанія Атлетіко 7 574'
Франція Тьєррі Анрі Англія Арсенал 7 792'
Франція Паскаль Нума Франція Ланс 7 875'
6 ПАР Бенні Маккарті Іспанія Сельта 6 796'
Туреччина Хакан Шюкюр Туреччина Галатасарай 6 833'

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]