Ліга сміху

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ліга сміху
LihaSmikhu.jpeg
Тип телепередача
Телеканал(и) Україна 1+1
Земля 1+1 International
Жанр гумор
Ведучий Володимир Зеленський (2015—2019)
Євген Кошовий (з 2019)
Потап (2020 – 2021)
Ігор Ласточкін (фестиваль 2021)
Віктор Розовий (з 2022)
Компанія 1+1 медіа
Студія Квартал-95
Керівник проєкту Студія Квартал-95
Продюсери Андрій Чивурін
Музика на початку Дмитро Шуров
«Лига смеха»
Музика в кінці Кавер-версія пісні «О.Е.» «Все буде добре»
Країна-виробник Україна
Місце зйомок Одеса і Київ
Мова оригіналу українська, російська
Перша поява 28 лютого 2015
Перший показ 28 лютого 2015
Кількість сезонів 9
Посилання

«Ліга сміху» — щорічний фестиваль гумору, який проводиться на території України. Виробництво здійснює «Студія Квартал-95» за підтримки каналу «1+1».

Правила[ред. | ред. код]

Проєкт складається з відбіркових турів та п'яти етапів, що провадять згідно із графіком, який зазначено на офіційному сайті проєкту, а саме:

  • відбірковий фестиваль
  • 1/16 фіналу
  • 1/8 фіналу
  • 1/4 фіналу
  • 1/2 фіналу
  • фінал

У рамках відбіркових турів проєкт відбирає команд-конкурсантів, що допускаються до участі у фестивалі та телевізійній зйомці проєкту. На відбірковому фестивалі журі обирає 14 команд-учасників із числа команд-конкурсантів, допущених до участі у фестивалі, для подальшої участі в проєкті згідно із графіком проєкту та зйомок телевізійної версії проєкту.

До кожної команди-учасника закріплюється тренер зі складу журі. Один член журі може бути одночасно тренером не більше двох команд-учасників. Член журі стає тренером команди-конкурсанта в разі виявлення зацікавлення таким членом журі. Під час проведення Фестивалю в подальшій роботі з командою-конкурсантом як Командою-учасником протягом проведення наступних етапів проєкту та зйомки телевізійної версії проєкту. У разі зацікавленості конкретною Командою-конкурсантом на фестивалі одразу декількома потенційними тренерами, команда-конкурсант отримує право вибору тренера, з яким вона співпрацюватиме як команда-учасник протягом проведення наступних етапів проєкту та зйомки телевізійної версії проєкту. Під час проведення наступних етапів проєкту та зйомок телевізійної версії проєкту тренер команди-учасника не оцінює її виступ. Організатор проєкту залишає за собою право змінювати тренера команди-учасника.

До участі в кожному наступному етапі проєкту допускаються команди-учасники, які отримали найвищі оцінки від журі, з урахуванням того, що в 1/8 фіналу може брати участь 12 учасників, у 1/4 фіналу — 10 команд, у 1/2 фіналу — 6 команд, фінал — 2 команди.

Організатор проєкту залишає за собою право змінювати кількість команд-учасників на кожному етапі проєкту. Командою-учасником, що перемогла в проєкті, вважається команда-учасник, що отримала найвищі оцінки журі у фіналі проєкту.[1]

У восьмому сезоні відбулися зміни в оцінюванні команд. Тренери отримали планшети, де мають натискати «Лайк» кожного разу коли команда їх розсмішила під час свого виступу. За підсумками виступу команда отримає певну кількість балів, яка є рівною кількості цих «Лайків». Переможцем ігри стає команда, яка за свої виступи отримала більшу кількість балів.

Переможці[ред. | ред. код]

Рік Сезон Команда Місто Тренер-переможець
2015 1 сезон «Два капітани 1955» Україна Київ Сергій Сивохо
2016 2 сезон «Прозрачный гонщик» Україна Одеса Ігор Ласточкін
2017 3 сезон «Загорецька Людмила Степанівна» Україна Львів Юрій Горбунов
«Стояновка» Молдова Стоянівка Ігор Ласточкін
2018 4 сезон «Стояновка» Молдова Стоянівка Ольга Полякова
2019 5 сезон «Ветераны Космических Войск» Україна Київ-Остер-Прилуки Станіслав Боклан
2020 6 сезон «СМТ» Україна Полтава Юрій Ткач*
2021 7 сезон:битва титанів «Инародный театр абсурда Воробушек» Україна Харків Володимир Дантес
2021 8 сезон «В активному пошуку» Україна Тернопіль Володимир Дантес

Судді[ред. | ред. код]

Суддя/

Тренер

1 сезон

(2015)

2 сезон

(2016)

3 сезон

(2017)

4 сезон

(2018)

5 сезон

(2019)

6 сезон

(2020)

7 сезон

(2021)

8 сезон

(2021)

9 сезон

(2022)

Ігор Ласточкін
Потап
Сергій Сивохо
Юрій Горбунов
Олена Кравець
Антон Лірник
Оля Полякова
Юрій Ткач
Надя Дорофєєва
Влад Яма
Стас Боклан
Євген Кошовий
Гарік Бірча
Джокер
Наталя Могилевська
Володимир Дантес
Сергій Бабкін
Олеся Жураківська
Гарік Корогодський
Маша Єфросініна
Олександр Пікалов
Тетяна Лазарєва

Перший сезон[ред. | ред. код]

Перший фестиваль (2015)[ред. | ред. код]

1-й фестиваль Ліги сміху проводили з 6 лютого по 15 грудня 2015 року. У ньому взяли участь 12 команд з усієї України. Зйомки фестивалю проводили в Одесі, Дніпропетровську та Києві. У підсумку виграла команда з Києва «Два капітани 1955» тренером якої був Сергій Сивохо.

Зимовий кубок[ред. | ред. код]

Перший зимовий кубок Ліги Сміху пройшов у Києві 17 грудня 2015 року. Перемогла команда «Трио разные и ведущий», тренером якої був Антон Лірник.

Другий сезон[ред. | ред. код]

Другий фестиваль (2016)[ред. | ред. код]

2-й фестиваль Ліги Сміху розпочали зі зйомок кастингу 2016 року в Одесі.

Переможець другого чемпіонату України з гумору — команда «Прозрачный гонщик» (Марк Куцевалов; м. Одеса) та її тренер Ігор Ласточкін.

Літній кубок[ред. | ред. код]

Перший літній кубок Ліги Сміху пройшов у Юрмалі (Латвія) на фестивалі «Made in Ukraine». Переможцем стала команда V.I.P (м. Тернопіль), які грали разом із Ольгою Поляковою, так як Олена Кравець на той час мала от-от народити.

Зимовий кубок[ред. | ред. код]

Другий зимовий кубок Ліги Сміху пройшов у Києві 30 листопада 2016 року. Перемогу взяла команда «Любимый город». Тренер — Юрій Горбунов.

Третій сезон[ред. | ред. код]

Третій фестиваль (2017)[ред. | ред. код]

3-й фестиваль Ліги Сміху розпочали зі зйомок в Одесі.

Переможці третього сезону — «Стоянівка» (Молдова) (тренер Ігор Ласточкін) і «Загорецька Людмила Степанівна» (м. Львів) (тренер Юрій Горбунов).

Літній кубок[ред. | ред. код]

Другий літній кубок Ліги Сміху пройшов в Одесі 30 липня. Цього разу команди виступали парами і переможцями стали команди Олени Кравець — «Отдыхаем вместе» та «Луганська збірна».

Зимовий кубок[ред. | ред. код]

У 2017 році відзнаку «Зимовий кубок» отримала команда «Ніколь Кідман» з міста Суми. Тренер — Антон Лірник.

Спецпроєкт[ред. | ред. код]

15 грудня 2017 року відбувся спецпроєкт «Ліги сміху», де між собою змагались дві команди — «Збірна шоу-бізнесу» (тренери Юрій Горбунов, Ольга Полякова та Олексій Потапенко) та «Збірна коміків» (тренери Ігор Ласточкін, Антон Лірник, Сергій Сивохо та Олена Кравець). Було змінено склад журі. Туди увійшли: Ольга Сумська, Юрій Ткач, Владислав Яма, Станіслав Боклан, Георгій Делієв, Монро та Євген Кошовий. До «збірних» входили члени команд, які вже хоч раз виступали з кимось із тренерів. За підсумками трьох конкурсів перемогла «Збірна шоу-бізнесу».

Четвертий сезон[ред. | ред. код]

Четвертий фестиваль (2018)[ред. | ред. код]

4-й фестиваль Ліги Сміху розпочали зі зйомок в Одесі.

Переможець четвертого сезону — «Стоянівка» (Молдова) та її тренер Ольга Полякова.

Літній кубок[ред. | ред. код]

Третій літній кубок Ліги Сміху пройшов у Києві 20 серпня. У ньому брали участь команди, які не грають у сезоні. Кожен тренер отримав команду, з якою він ніколи не грав. Переможцями стала команда Станіслава Боклана — «Загорецька Людмила Степанівна».

Зимовий кубок[ред. | ред. код]

У 2018 році Зимовий кубок отримала команда «Стадіон Діброва» (Царичанка). Тренер — Юрій Ткач.

Спецпроєкт[ред. | ред. код]

Спецпроєкт «Ліги сміху» відбувся 12 грудня 2018 року. Між собою змагались дві команди — «Збірна шоу-бізнесу» (тренери Ольга Полякова, Надія Дорофєєва, Станіслав Боклан та Владислав Яма) та «Збірна гумористів» (тренери Ігор Ласточкін, Євген Кошовий, Юрій Ткач та Олена Кравець). У новий склад журі увійшли: Потап, Катерина Кухар, Гарік Бірча, Сергій Сивохо, Володимир Остапчук, Андрій Бєдняков та Наталія Могилевська. За підсумками трьох конкурсів перемогла «Збірна гумористів».

П'ятий сезон[ред. | ред. код]

П'ятий фестиваль (2019)[ред. | ред. код]

Фестиваль пройшов 2 лютого 2019 в Одесі. Відбулися невеликі зміни в суддівстві. Ігор Ласточкін виступав у складі команди «Дніпро», тому бути суддею не зміг. Замість нього суддею став Гарік Бірча. Замість Влада Ями суддею став Сергій Сивохо. Також було додано крісло тренера-джокера. Переможцем стала команда «Ветерани космічних військ» та тренер Станіслав Боклан.

7 листопада 2019 в Києві пройшов фінал Ліги Сміху. Учасниками були команда «Наш формат» з Кам'янця-Подільського (тренер Юрій Ткач) та «Ветераны Космических Войск» з Києва, Остра та Прилук (тренер Станіслав Боклан).

Літній кубок[ред. | ред. код]

Літній кубок пройшов 26 липня 2019 в Одесі. Ведучим замість Володимира Зеленського, якого було обрано президентом України, став Євген Кошовий. Перемогла команда «Трио Разные и ведущая» (Київ), тренер — Станіслав Боклан.

Кубок чемпіонів[ред. | ред. код]

Перший в історії Ліги сміху Кубок чемпіонів пройшов 27 липня 2019 в Одесі. Брати участь у ньому могли лише чемпіони Ліги сміху та володарі Літнього та Зимового кубків. Перемогла команда «Прозрачный гонщик» (Одеса), тренер Ігор Ласточкін.

Кубок Президента[ред. | ред. код]

13 грудня 2019 відбувся Кубок Президента (спецпроєкт). Між собою змагались дві команди — «Збірна шоу-бізнесу» (тренери Ольга Полякова, Ігор Ласточкін, Станіслав Боклан та Володимир Дантес) та «Збірна гумористів» (тренери Гарік Бірча, Сергій Сивохо, Юрій Ткач та Олена Кравець). У новий склад журі увійшли: Сергій Бабкін, Катерина Кухар, Наталія Могилевська та Олександр Усик. За підсумками трьох конкурсів перемогла «Збірна шоу-бізнесу».

Шостий сезон[ред. | ред. код]

Шостий фестиваль (2020)[ред. | ред. код]

Шостий сезон розпочався 2 лютого 2020 з фестивалю в Одесі.

27 листопада 2020 відбувся фінал. Юрій Ткач не брав участь через позитивний тест на COVID-19. Тому Юрія Ткача замінив Ігор Ласточкін й Володимир Дантес. Тому у фіналі шостого сезону взяли участь команди: «ОГО» тренер Юрій Ткач (замінив Ігор Ласточкін), «Наш формат» тренер Наталія Могилевська, «СМТ» тренер Юрій Ткач (замінив Володимир Дантес). Переможцями сезону стала команда «СМТ».

Зимовий кубок[ред. | ред. код]

Зимовий кубок відбувся 28 листопада 2020. Ведучого Євгена Кошового замінив ПТП. Переможець «Инародный театр абсурда Воробушек».

Сьомий сезон: Битва титанів[ред. | ред. код]

Сьомий фестиваль (2021)[ред. | ред. код]

Сьомий сезон розпочався 19 лютого 2021 року. У цьому сезоні змагалися найкращі команди за всю історію «Ліги сміху». Переможцем стала команда "Инародный театр абсурда Воробушек".

Восьмий сезон[ред. | ред. код]

Восьмий фестиваль (2021)[ред. | ред. код]

Восьмий сезон розпочався 24 вересня 2021 року.

Фінал проекту пройшов на телеканалі «1+1» 19 листопада 2021 року. Переможцем цього сезону стала команда «В активному пошуку» з Тернополя [2].

Зимовий кубок[ред. | ред. код]

Зимовий кубок транслювався 24 грудня 2021. На сцені проекту виступили дві команди: команда перших сезонів «Ліги сміху» та команда останніх сезонів. Команду перших сезонів очолив Потап, а команду останніх сезонів «Ліги сміху» очолив Євген Кошовий. Перемогла команда Євгена Кошового.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Правила участі у проєкті. Архів оригіналу за 4 квітня 2015. Процитовано 26 квітня 2015. 
  2. Гумористи з Тернополя підкорили "Лігу сміху". Архів оригіналу за 28 листопада 2021. Процитовано 28 листопада 2021. 

Посилання[ред. | ред. код]