Медогонка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ліворуч: хордіальна медогонка на 4 рамки;
праворуч: фільтрування меду від воскових домішок на ситі.

Медогонка — пристрій для відкачування меду зі стільникових рамок. Розпечатані рамки поміщають у медогонку, де під дією відцентрової сили мед вибризкується зі стільників на стінки медогонки, стікає і збирається на дні медогонки. Періодично, по мірі наповнення медогонки, мед зливають через спеціальний отвір, у ємкості для збору та зберігання меду. Якщо ємкість призначена для тривалого зберігання меду, його одразу при наливанні фільтрують від крихт воску, бджіл, які потрапили до меду, бджолиного розплоду та інших випадкових сторонніх домішок. У якості фільтрів використовують спеціальні сита із металевою решіткою і комірками в 3мм або марлю складену в кілька шарів.

Типи медогонок та їх продуктивність[ред.ред. код]

Усі медогонки поділяються на радіальні й хордіальні. Хордіальні медогонки бувають перекидні, коли касети з рамками легко можна обернути на другу сторону, не витягуючи їх, і неперекидні, коли рамки доводиться виймати, щоб обернути. Найпродуктивніші — радіальні, за рахунок вмісту за один раз великої кількості рамок (20 - 50 штук).

Зазвичай виготовляють медогонки ручні. Для полегшення праці все частіше на медогонки встановлюють електромотори. Інколи для підвищення продуктивності хордіальних медогонок їх спаровують і приводять у дію одним електромотором.

Галерея[ред.ред. код]


Плуг Це незавершена стаття про сільське господарство.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Бджола Це незавершена стаття про бджіл.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.