Вулик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вулик. м. Ялта, Крим.
Литовський Музей Вуликів

Вулик — житло бджіл й основний інструмент пасічника. Надійно захищає бджолине гніздо від холоду й різких змін температури і вологості повітря. Має достатній об'єм для розвитку сім'ї й розміщення запасів корму й хорошу вентиляцію. Виготовляють вулики з пінопласту, дерева, соломи чи інших теплих і пористих матеріалів. Успіх пасічництва цілком залежить від того, наскільки вулик сприяє розвитку сім'ї й прояву її продуктивних якостей, а також від зручності у роботі.

Історія[ред.ред. код]

Будова та класифікація[ред.ред. код]

Складається вулик з багатьох частин і може повністю чи частково розкладатись, щоб забезпечити пасічнику легкий і зручний доступ до бджіл. Основними частинами вулика є дно з льотком, дашок з стелинами, корпуса й магазини з комплектами рамок.

Вулики розрізняють за типом і розміром рамок, кількістю й розміром корпусів (надставок, магазинів) і формою ден і дахів. Залежно від форми корпусу гніздо можна розширювати в горизонтальному чи вертикальному напрямках. Перший тип вуликів називають горизонтальними (лежаки). Інші вулики — вертикальні.

Нерозбірні вулики[ред.ред. код]

Розбірні вулики[ред.ред. код]

Лінійні вулики[ред.ред. код]

Рамкові вулики[ред.ред. код]

Горизонтальні вулики[ред.ред. код]

Вулики даного виду характеризуються тим, що рамки у них ставляться у горизонтальний ряд одна за одною. також ці вулики називають лежаками.

Вертикальні вулики[ред.ред. код]

Багатокорпусний вулик — тип вулика, в якому застосовується вертикальний принцип побудови гнізда бджіл шляхом встановлення кількох корпусів один на оден. Вулик комплектується чотирма однаковими корпусами, відокремлюваним дном, дахом і піддашником зі стелею, має пристосування для вентиляції. В кожному корпусі міститься по 10 рамок (435×230 мм).

Персоналії[ред.ред. код]

Галерея[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]