Мишівка темна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мишівка темна
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Мишоподібні (Muriformes)
Підряд: Мишовиді (Myomorpha)
Родина: Мишівкові (Sicistidae)
Рід: Мишівка (Sicista)
Вид: Мишівка темна
Біноміальна назва
Sicista severtzovi
(Ognev, 1935)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Sicista severtzovi
EOL logo.svg EOL: 327913
ITIS logo.svg ITIS: 609775
IUCN logo.svg МСОП: 20192
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 1651967

Мишівка темна (Sicista severtzovi) — один з 13 видів, що представляють рід Мишівка (Sicista). Раніше розглядався як підвид Sicista subtilis, але тепер визнається в як окремий вид в першу чергу на основі каріотипу.

Фізичні характеристики[ред. | ред. код]

Відмінності від мишівки степової вкрай незначні. Подібно до останнього виду, довжина хвоста 68–80 мм, і він лише на 1/4–1/5 перевищує довжину тіла (55–70 мм). На спині з боків центральної смуги, є дві надстегнові темні смуги; ступня 13–16 мм.

Середовище проживання[ред. | ред. код]

Цей вид зустрічається на південному заході Росії та в Україні на схід від Дніпра до Дону, включаючи Середньоруську височину. Поширений у степовій і лісостеповій зонах і пов'язаних з луками з високими травами.

Поведінка[ред. | ред. код]

Вид погано вивчений, має розсіяний розподіл і солітарний. Харчується переважно насінням і комахами, а також ягодами, плодами. Норовий зимосплячий вид із виразною сутінковою активністю. Розмножується раз на рік, після зимової сплячки. Народжує 3–5 малят.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Найбільш серйозну загрозу для виду становить руйнування середовища проживання. Занесений до Червоної книги України під категорією III (рідкісний, але не під загрозою зникнення). Живе на північному сході України (Загороднюк, Коробченко, 2008[1]) та в Центрально-чорноземному державному заповіднику в Росії. Вид охороняється на заповідних територіях Луганщини.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Загороднюк І., Коробченко М. Раритетна теріофауна східної України: її склад і поширення рідкісних видів // Раритетна теріофауна та її охорона. — Луганськ, 2008. — С. 107–156. — (Праці Теріологічної школи; вип. 9).