Лилик двоколірний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лилик двоколірний
Лилик двоколірний
Лилик двоколірний
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Рукокрилі (Chiroptera)
Родина: Лиликові (Vespertilionidae)
Рід: Лилик (Vespertilio)
Вид: Лилик двоколірний
Біноміальна назва
Vespertilio murinus
Linnaeus, 1758
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Vespertilio murinus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Vespertilio murinus
EOL logo.svg EOL: 326348
ITIS logo.svg ITIS: 632159
IUCN logo.svg МСОП: 22947
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 59485
Fossilworks: 104146

Лилик двоколірний, кажан двоколірний (Vespertilio murinus) — вид рукокрилих родини Лиликові (Vespertilionidae).

Поширення[ред. | ред. код]

Країни проживання: Афганістан, Албанія, Вірменія, Австрія, Азербайджан, Білорусь, Бельгія, Болгарія, Китай, Хорватія, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Угорщина, Іран, Італія, Японія, КНДР, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Північна Македонія, Молдова, Монголія, Чорногорія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Румунія, Російська Федерація, Сербія, Словаччина, Словенія, Швеція, Швейцарія, Туреччина, Туркменістан, Україна, Сполучене Королівство, Узбекистан. Висотний діапазон поширення: від рівня моря до 3400 м.

Стиль життя[ред. | ред. код]

Живиться на відкритих майданчиках по різним типам довкілля (ліси, напівпустелі, міські зони, степи, землі сільськогосподарського призначення). Харчується метеликами і жуками. Літні сідала, як правило, розташовані в будинках або інших будівлях, також рідко в дуплах дерев або ущелинах. Зимує в тріщинах скель, часто (як заміна) в тріщинах висотних будинків (в тому числі, або особливо в містах), зрідка в дуплах дерев або в підвалах. Зимові сідала, як правило, знаходяться у холодніших місцях, які піддаються змінам температури. Цей нічний вид з'являється пізно ввечері, спить у вузьких щілинах протягом дня. Вони живуть невеликими колоніями або відособлено. Перебуває в зимовій сплячці протягом всієї зими. Молодь, числом два лиличеня, народжується в червні / липні, і "застрягає" на грудях матері під час польоту.

Морфологія[ред. | ред. код]

Максимальний розмір тіла 6,4 см, розмах крил від 27 до 33 сантиметрів, а вага від 12 до 23 грам. Його назва походить від хутра, яке має два кольори. Спинна частина має від червоного до темно-коричневого забарвлення. Черевна частина біла або сіра. Вуха, крила й обличчя чорного або темно-коричневого кольору. Крила вузькі. Вуха короткі, широкі і округлі. Найстаріший відомий представник виду мав вік дванадцять років.

Джерела[ред. | ред. код]