Вечірниця велетенська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вечірниця велетенська
GreaterNoctule.JPG
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Рукокрилі (Chiroptera)
Родина: Лиликові (Vespertilionidae)
Рід: Вечірниця (Nyctalus)
Вид: Вечірниця велетенська
Біноміальна назва
Nyctalus lasiopterus
(Schreber, 1780)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Nyctalus lasiopterus
ITIS logo.jpg ITIS: 632066
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 59464
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Nyctalus lasiopterus

Вечі́рниця велете́нська або Вечі́рниця велика (Nyctalus lasiopterus Schreber, 1780) — вид кажанів (Chiroptera) родини лиликових (Vespertilionidae). Є найбільшим кажаном в Європі. Один з 7 видів роду; один з 3 видів роду у фауні України. Занесено до Червоної книги України (1980, 1994, 2009) та Європейського Червоного списку (1991).

Опис[ред.ред. код]

Довжина тіла від 84 до 104 мм, розмах крил - 41-46 см. Маса від 41 до 76 грам. Окрасою від палево- до каштаново-рудого. Черево незначно світліше спини, області за вухами більш темно забарвлені.

Крила вузькі, довгі, загострені. Вуха закруглені, з шкірними складками. На нижній стороні крила вздовж переднього краю проходить смужка шерсті. Ехолокаційні сигнали дуже високої інтенсивності з максимальною частотою близько 18-19 кГц.

Ареал[ред.ред. код]

Влітку зустрічається переважно у центральних, і східних районах України, зимує за її межами. Ареал охоплює також зону листяних лісів Центр, та Зх. Європи (до Франції включно); вид зустрічається в Малій Азії та Ірані. Живе у високостовбурних листяних лісах та парках, під час перельотів — також мешкає на горищах будівель, тощо.

Образ життя[ред.ред. код]

Перелітний вид. Місця зимівлі невідомі. Селиться групами або невеликими зграями, часто разом з ін. видами кажанів (переважно з вечірницею рудою). Добуває їжу після заходу сонця. Літає високо над верхівками дерев, лісовими галявинами, поблизу парків тощо. Живиться великими комахами (жуками, вовчками, метеликами та ін.). Самиця раз на рік (середина серпня) народжує 2 малят. Основні вороги — сови-сипухи.

Джерела[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]


Панда Це незавершена стаття з теріології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.