Міжнародний фонд «Відродження»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
International Renaissance Foundation
Міжнародний фонд «Відродження»
Лого Фонд Відродження.png
Абревіатура IRF
Тип громадська організація
харитативна організація
Засновник Джордж Сорос
Засновано квітень 1990
Ідеологія Відкрите суспільство
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Штаб-квартира Вулиця Січових Стрільців і Київ
Розташування Київ, вул. Січових Стрільців, 46
Ключові особи
Материнська
організація
Фонди «Відкрите суспільство»d
Веб-сайт irf.ua

Міжнародний фонд «Відродження» — українська благодійна неурядова організація.

Фонд засновано у квітні 1990 року. Він входить до створеної Джорджем Соросом мережі Фундацій Відкритого Суспільства[en], що складається з національних і регіональних фондів у понад 30 країнах світу, в тому числі в Африці, Центральній і Східній Європі та на території колишнього Радянського Союзу. Центральний офіс розташовано в Києві (вул. Січових Стрільців, 46).

Місія фонду[ред. | ред. код]

Місія Міжнародного фонду «Відродження» — фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Стратегія Міжнародного фонду «Відродження» [ред. | ред. код]

Міжнародний фонд «Відродження» проводить свою діяльність, керуючись стратегією, яка визначає ключові напрямки, за якими Фонд здійснює підтримку.

Після Революції Гідності зміни влади в країні, підтримка МФВ є вирішальною в таких сферах: 

  1. боротьба з корупцією у владі через посилення тиску громадськості та сприяння антикорупційним реформам; 
  2. моніторинг і документація ситуації з правами людини, потрібна для того, щоб домогтися запровадження антидискримінаційного законодавства та практик і зменшити масштаби зловживань у в'язницях і СІЗО;
  3. забезпечення доступу бідних і вразливих верств населення до правосуддя та посилення їхніх правових можливостей; 
  4. посилення правових можливостей ромів, розвиток інтеграційних моделей, які запроваджуватимуть молоді освічені ромські лідери;
  5. боротьбу з політичним популізмом і сприяння усвідомленому вибору;
  6. запровадження практик і механізмів, що регулюють конфлікт інтересів; 
  7. просування цінностей відкритого суспільства за допомогою зобов'язань України перед ЄС; 
  8. створення прецедентів підзвітного використання коштів у сфері охорони здоров'я; 
  9. вироблення збалансованої та недискримінаційної наркополітики.

Засади роботи[ред. | ред. код]

Міжнародний фонд «Відродження» розподіляє гранти між неурядовими організаціями, що працюють на розвиток суспільства. Самостійно чи спільно з іншими організаціями фонд ініціює та втілює проєкти, важливі для соціального та політичного розвитку України. Серед іншого він організовує та підтримує громадські обговорення на політичні, соціальні та міжнародні теми, організовує публікацію інформаційних матеріалів, опитування та громадські кампанії, конференції, семінари та круглі столи, запроваджує програми мікрогрантів для підтримки громадських ініціатив, що слугують інтересам суспільства.

У межах своїх пріоритетів Міжнародний фонд «Відродження» здійснює як грантові проєкти (на основі поданої заявки їх реалізує організація-граноотримувач), так і операційні (тобто проєкти, які здійснює сам фонд). Для досягнення своїх цілей Міжнародний фонд «Відродження» співпрацює з багатьма організаціями — як в Україні, так і за кордоном.

Міжнародний фонд «Відродження» не залежить від держави та політичних партій; реагує на нагальні суспільні потреби й ініціює проєкти й ідеї в тих галузях, які ще слабо представлено в суспільному житті країни; дотримується прозорості та відкритості процедур у процесі своєї грантової діяльності.

Щороку фонд оприлюднює Річний звіт, у якому висвітлено всі підтримані й реалізовані ініціативи та проєкти.

Фінансування фонду[ред. | ред. код]

Фінансову підтримку фонд отримує від Мережі Фундацій Відкритого Суспільства, а також від міжнародних донорів та окремих українських і закордонних організацій і громадян.

Виконавчі директори фонду[ред. | ред. код]

Програмні ініціативи фонду[ред. | ред. код]

«Громадське здоров'я»[ред. | ред. код]

Мета програмної ініціативи «Громадянське здоров'я» — сприяти формуванню економічно ефективної та недискримінаційної системи охорони здоров'я, прозорому й раціональному використанню бюджетних коштів, забезпеченню рівного доступу громадян, у тому числі представників уразливих груп, до життєво необхідних лікарських засобів і відповідного лікування[1].

Соціальний капітал[ред. | ред. код]

Мета програмної ініціативи «Соціальний капітал» — посилення організаційної та адвокаційної спроможності локальних ініціатив самоорганізації громадян, що виникли під час акцій протесту 2013—2014 рр. та створення передумов для громадянського діалогу, порозуміння та примирення в Україні[2].

«Демократична практика»[ред. | ред. код]

Мета програмної ініціативи «Демократична практика» — створення дієвих інструментів боротьби з корупцією та підвищення підзвітності державної влади перед громадянами[3].

Європейська програма[ред. | ред. код]

Мета Європейської програмної ініціативи — підтримувати європейську інтеграцію України як засіб для запровадження дієвих проєвропейських реформ у сферах демократизації, прав людини, належного врядування та верховенства права[4].

«Права людини і правосуддя»[ред. | ред. код]

Мета програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» — запобігати порушенням прав людини, сприяти впровадженню в Україні ефективного антидискримінаційного законодавства та практики, сприяти доступу малозабезпечених і вразливих груп до правосуддя та правової допомоги[5].

Ромська програма[ред. | ред. код]

Мета Ромської програмної ініціативи — підтримати зусилля НУО й активістів, спрямовані на залучення представників ромського народу до соціальних процесів і протидію їх дискримінації[6].

Надання грантів[ред. | ред. код]

Щороку Міжнародний фонд «Відродження» оголошує конкурси. Організація, яка хоче отримати грант, має підготувати проєктну пропозицію згідно з вимогами фонду та конкретного конкурсу. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проєкти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами чи поза межами граничного обсягу фінансової підтримки, визначеного умовами конкурсів[7].

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • http://www.irf.ua/ Офіційний сайт Міжнародного фонду «Відродження» (укр.)