Docudays UA

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Docudays UA
KyivDocudays2013 IMGP9652-1.jpg
Docudays UA 2013
Місце проведення Україна Київ, Україна
Роки проведення з 2003
Дати проведення останній тиждень березня
Офіційний сайт

Docudays UA (Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA) — найбільший міжнародний фестиваль документального кіно в Україні. Проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. По завершенню Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми програми в регіонах України у рамках Мандрівного фестивалю.

Під час Docudays UA до Києва приїздять кіномитці з Європи, Америки, Азії та Африки. Такі славетні кінематографісти та продюсери, як Марцель Лозінскі, Аудрюс Стоніс, Марина Разбежкіна, Яцек Блавут, Сергій Буковський, Марчін Кошалка, Мірослав Янек, Манон Луазо, Павло Костомаров та багато інших проводять свої майстерні та дискусії у Києві. Щороку Фестиваль демонструє глядачам Україну очима іноземних документалістів.

Фестиваль — неполітичний і некомерційний.

Засновники[ред. | ред. код]

Керівництво[ред. | ред. код]

  • Алла Тютюнник — член Організаційного комітету, член правління Української Гельсінської спілки з прав людини
  • Світлана Смаль — голова Організаційного комітету
  • Володимир Яворський — член Організаційного комітету
  • Геннадій Кофман — програмний директор
  • Роман Бондарчук — арт-директор
  • Дар'я Аверченко — PR-директор

Історія[ред. | ред. код]

Уперше фестиваль під назвою «Дні кіно про права людини» відбувся у 2003 році. Тоді до програми входили документальні та ігрові фільми. Більшість із них були українськими прем'єрами. Другий фестиваль відбувся у 2005 році й мав додаткову назву «Український контекст». Цього разу програма складалася здебільшого з неігрових фільмів. Після показів у Будинку кіно в Києві фестиваль вирушив у подорож областями України. Так виник Мандрівний фестиваль «Дні кіно про права людини».

Наступного року на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі (IDFA) «Український контекст» було прийнято до міжнародної Мережі фестивалів про права людини Human Rights Film Network (HRFN).

У 2006-му на фестивалі вперше працює журі, а наступного року свій приз запроваджують також українські журналісти. У 2008 році програму було розділено на два конкурси: творчий і правозахисний — із власною командою журі кожен. Крім того, 2008-го фестиваль було остаточно перейменовано на Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Мета фестивалю[ред. | ред. код]

Головна мета Docudays UA — сприяння підвищенню рівня української кінодокументалістики, становленню в Україні відкритого діалогу про моральні проблеми суспільства, права людини. Засобами кіномистецтва сприяти зміцненню почуття людської гідності у громадян України, надихати їх на активні відповідальні дії задля побудови демократичного суспільства.

Щороку Оргкомітет обирає для фестивалю тему, яка максимально точно відображає українські реалії. Темою ХІ Docudays UA у 2014 році була «Ідеорупція». Це нове слово, яке команда фестивалю спеціально вигадала для позначення ідеології корупції, що дуже міцно засіла у свідомості українців. Символом фестивалю, який проходив відразу після Євромайдану, було палаюче серце у вигляді коктейля Молотова. Дванадцятий фестиваль у 2015 році порушив тему пропаганди. Його девіз: «Правдиве кіно захищає!», а символ — танк, з дула якого вилітає не снаряд, а промінь кінопроектора на знак того, що вирішувати глобальні проблеми між країнами потрібно засобами мистецтва та через діалог, але не зброєю.

Структура[ред. | ред. код]

Проекти фестивалю[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Більше публікацій про фестиваль в архіві офіційного сайту.