Луцій Ветурій Філон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луцій Ветурій Філон
Народився невідомо
Стародавній Рим
Помер після 202 до н. е.
невідомо
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, державний та військовий діяч
Посада начальник кінноти, римський губернаторd, едил, давньоримський сенатор[d][1] і консул[1]
Військове звання консул
Термін 206 рік до н. е.
Попередник Гай Клавдій Нерон
Наступник Публій Корнелій Сципіон Африканський
Рід Ветурії
Батько Луцій Ветурій Філон
Мати невідомо

Луцій Ветурій Філон (лат. Lucius Veturius Philo; ? — після 202 до н. е.) — політичний, державний та військовий діяч Римської республіки, консул 206 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Ветуріїв. Син Луція Ветурія Філона, консула 220 року до н. е.

У 210 році до н. е. став курульним еділом, у 209 році до н. е. — претором перегріном (відповідальним за переміщення іноземців). Як пропретор керував провінцією Цізальпійська Галлія.

У 207 році до н. е. брав участь у битві при Метаврі проти військ Гасдрубала Барки. За дорученням консулів Гая Клавдія Нерона та Марка Лівія Салінатора повідомив (Квінтом Метеллом) сенат про перемогу й загибель Барки.

У 206 році до н. е. його обрано консулом разом з Квінтом Цецилієм Метеллом. Як провінцію отримав Брутій й завдання відвоювати міста у Ганнібала. Його вдалося відвоювати у карфагенян Луканію.

У 205 році до н. е. колишній колега по консульству Квінт Метелл, якого сенат призначив диктатором, зробив Луція Ветурія своїм заступником — начальником кінноти. В їх завдання входило проведення виборів консулів.

У 204 році до н. е. приєднався до військ консула Публія Корнелія Сципіона в Африці. Брав участь у низці битв, зокрема й вирішальній — при Замі у 202 році до н. е. Був відправлений з повідомленням до сенату про перемогу. Подальша доля невідома.

Джерела[ред. | ред. код]

  1. а б Thomas Robert Shannon Broughton The Magistrates of the Roman RepublicSociety for Classical Studies, 1951. — ISBN 0-89130-812-1, 0-89130-811-3