Понтійсько-каспійський степ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Понтійсько-Каспійський степ)
Перейти до: навігація, пошук
Степ тягнеться приблизно від Дніпра до Уралу або 30 ° до 55 ° східної довготи, і від Чорного моря і Кавказу на півдні до мішаних лісів і тайги на півночі, або 45 ° до 55 ° північної широти.
Nuvola apps kview.svg Зовнішні зображення
Європейська Скіфія
Searchtool.svg Мапа Великої Скіфії у VII—IV століттях до н. е.

Понтійсько-каспійський степ — величезний степ, що тягнеться від північного узбережжя Чорного моря (в давнину званий Понт Евксінський), на схід до Каспійського моря, від Західної України через Південний федеральний округ і Приволзький федеральний округ Росії до Західного Казахстану, є частиною великого Євразійського степу, як і казахський степ на сході. Причорноморський степ — західна частина, у межах Причорноморської низовини.

В стародавні часи регіон був відомий під назвами Велика Скіфія, Сарматія, Мала Тартарія.

Географія і екологія[ред.ред. код]

Понтійський степ має площу 994,000 км² простягається від східної Румунії через південну Молдову, Україну, Росію і північно-західний Казахстан до Уралу. Понтійський степ межує зі Східноєвропейським лісостепом на півночі, перехідна зона лугів і мішаних лісів. На півдні, понтійський степ простирається до Чорного моря, за винятком Криму і Західного Кавказу, де ліси Кримського Субсередземноморського комплексу визначають південний край степів.

Понто-Каспійські моря є залишками Тургайського моря, басейну Паратетісу який поширювався на південь і на схід від Уралу, і охоплював більшу частину сьогоднішнього Західно-Сибірської рівнини в мезозої і кайнозої.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]