Спортивний інвентар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Спортивний інвентар — допоміжні предмети, що використовуються при занятті різними видами спорту. Спортивний інвентар — термін, що узагальнює використання різних спортивних снарядів, пристосувань, пристроїв, механічних та електронних засобів, використання яких передбачено правилами змагань з окремих видів спорту.

Спортивний снаряд — особливий предмет, що використовується для будь-якого або виду спорту і має певні характеристики.

Більшість сучасних видів спорту припускають використання спортивних снарядів (м'яч, штанга, диск, спис , гиря, булава, стрічка, бруси, колоду та інші) та/або спеціальних пристосувань (лижі, ковзани, шолом, ключка, окуляри, велосипед, парашут, льодоруб тощо), які є невід'ємною частиною виду спорту, що сприяють досягненню найвищих досягнень в тому чи іншому виді спорту.

Спортивна індустрія при виробництві спортивного інвентарю широко використовує новітні досягнення науково-технічного прогресу. Завдяки науково-технічному прогресу, впровадженню його досягнень в спорті, може виникнути ситуація, коли спортсмен перемагає не завдяки своїм фізичним і інтелектуальним здібностям або можливостям, а завдяки тому, що у нього є інвентар, якого немає у суперників. Це порушує принцип чесного спортивного змагання. Тому дуже часто спортивне співтовариство, спортивні федерації встановлюють певні обмеження на використання тих чи інших досягнень з метою створення рівних можливостей для учасників спортивних змагань.

Галерея спортивного інвентарю[ред. | ред. код]