Стрілянина у московській школі № 263

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Імпровізований меморіал в пам'ять про загиблих

Стрілянина в московській школі № 263 — масовий розстріл, що стався 3 лютого 2014. Учень десятого класу Сергій Гордєєв, озброєний двома гвинтівками увірвався до рідної школи, розстріляв вчителя і поліцейського, важко поранив ще одного і захопив заручників. Подібні події часто відбуваються в Європі, США і навіть Японії, але в сучасній Росії це другий випадок масового вбивства в школі, після теракту в Беслані, і перший розстріл, вчинений школярем.

Злочин[ред.ред. код]

Під час четвертого уроку, до школи, із запізненням на десять хвилин, прийшов учень десятого класу Сергій Гордєєв. Увійшовши до будівлі, він погрозив охоронцеві гвинтівкою та зажадав проводити його на урок географії. Ледве переступивши поріг, він двома пострілами вбив учителя Андрія Кирилова і взяв увесь клас у заручники. Тим часом охоронець викликав поліцію, але коли вона приїхала, Сергій розстріляв її. Прапорщик Сергій Бушуєв загинув миттєво, інший співробітник був важко поранений. Незабаром приїхав спецзагін особливого призначення. Після переговорів із власним батьком, малолітній стрілець відпустив заручників і здався[1].

Реакція[ред.ред. код]

Президент Росії Володимир Путін назвав інцидент трагедією і закликав приділяти більше уваги вихованню дітей та контролю над вогнепальною зброєю.

Вбивця[ред.ред. код]

П'ятнадцятирічний (за іншими даними — шістнадцятирічний) учень десятого класу Сергій Гордєєв був відмінником і мріяв про золоту медаль. За непідтвердженими даними, з географії в нього була четвірка. У той же час, у нього не було друзів, і він захоплювався жорстокими комп'ютерними іграми. Зброя належала його батькові, якому також загрожує кримінальна відповідальність. Після стрілянини Сергія було заарештовано на два місяці, він має пройти психіатричну експертизу. У разі визнання його підсудним йому загрожує до десяти років ув'язнення[2].

Гордєєв знаходився в одиночній камері ізолятора тимчасового утримання СІЗО № 5 «Водник» для неповнолітніх[3], з якої відмовлявся виходити. За іншими даними, Гордєєв розташований в камері-«двушці» удвох з дорослим чоловіком, який «Звинувачується в не особливо тяжких злочинах». Проблем між «в'язнями» не виникало, Сергій скарг на співкамерника не висловлював[4].

У квітні 2014 стали відомі результати судово-психіатричної експертизи, яку чотири тижні проходив Гордєєв. Фахівці Державного наукового центру соціальної та судової психіатрії (ГНЦССП) імені В.П. Сербського визнали школяра неосудним та поставили йому діагноз «параноїдна шизофренія»[3]. Підозрюваний спрямований в спеціалізоване психіатричне відділення СІЗО «Бутирка»[3].

У травні відносно батька стрільця була порушена кримінальна справа за статтею 224 КК РФ «Недбале зберігання вогнепальної зброї»[5].

Примітки[ред.ред. код]