Телеконвертер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Розміщення телеконвертера на камері
Зовнішній вигляд телеконвертера Canon
Радянський двократний телеконвертер «К-1»

Телеконве́ртер — оптична система, що встановлюється між корпусом фотоапарату і знімальним об'єктивом для збільшення його фокусної відстані[1].

Для прикладу, 2-кратний телеконвертер збільшує центральну ділянку 12×18 мм картинки до розміру 24×36 мм. Таким чином, застосування телеконвертера дає ефект використання об'єктиву з удвічі більшою фокусною відстанню.

Телеконвертер дешевший, ніж справжній телеоб'єктив. Однак, при використанні в однакових умовах, телеоб'єктив дає кращу якість зображення, ніж неспеціалізований об'єктив з телеконвертером.

Найпоширеніші — телеконвертери з кратністю 1,4 × і 2×, рідше зустрічаються 3-кратні.

Негативною стороною використання телеконвертера є помітне зменшення відносного отвору оптичної системи. Чисельно відносний отвір зменшується кратно збільшенню телеконвертера. На практиці це означає, що використання 1,4× конвертера зменшує відносний отвір на 1 стоп, 2× — відповідно, на 2 стопа. Ще однією негативною властивістю телеконвертера є його здатність підсилювати аберації самого об'єктива.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • ГОСТ 25205-82 Фотоаппараты и съёмочные фотографические объективы. Термины и определения. М. Изд-во стандартов, 1983.(действующий) (рос.)

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Olympus EC-20 2x Zuiko Digital TeleConverter Lens. Архів оригіналу за 12 травня 2011. Процитовано 8 березня 2013.