Ломографія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ломографія — вид фотографії, при якому художню цінність має не кожен окремий кадр, а їх загальна кількість, на яких може бути зображено все, що завгодно.

 Одна з найпоширеніших в ломографії камер - LOMO LC-A
Одна з найпоширеніших в ломографії камер - Lomo LC-A

Ломографія — це певний стиль та філософія у фотографії. Також це зареєстрована торгова марка австрійської компанії Lomographische AG, отримана за ліцензією від виробничого об'єднання ЛОМО (Ленінград, СРСР). Один з перших компактних автоматичних фотоапаратів цього об'єднання, «ЛОМО компакт автомат» (LCA), зацікавив австрійських бізнесменів, які довели фотографування ним до рівня міжнародних салонів та створення особливого стилю. Це дійсно певний стиль і філософія в фотографії. Ломографи фотографують швидко і від стегна (від коліна, від плеча, з-за спини, на витягнутій руці тощо). Крім того, вони намагаються фотографувати завжди і всюди, у всіх можливих та неможливих ситуаціях.

Історія ломографії[ред. | ред. код]

 Приклад світлини зробленої за допомогою камери Lomo LC-A
Приклад світлини зробленої за допомогою камери Lomo LC-A

Ломографія, як новий креативний рух в фотографії і, перед усім, мистецтво, з'явилась в 1993 році у Відні (Австрія). Почалась ломографія з приколу. Двоє австрійських студентів Віденської академії мистецтв Маттіас Фігль і Вольфганг Странцінгер відпочивали в Празі, і Маттіас всього за 12 доларів купив на складі магазинчику фототоварів «ЛОМО-компакт». Друзі об'їздили всю Прагу, знімали все підряд, не зазираючи в об'єктив, що називається, «навскидку». Потім, повернувшись до Відня, продовжили забавлятись з камерою на даху студентського гуртожитку. Коли вони надрукували фотографії і виклали з них панно, то були вражені результатом. Це були знімки, що «зберігають спогади».

Хлопці вирішили організувати виставку ломографій. Оскільки грошей на це не було, заповзятливі студенти зареєстрували себе як офіційну організацію і звернулись за підтримкою до Віденського муніципалітету. Так у Відні в 1993 році народилася Міжнародна Ломографічна спілка.

Міжнародна ломографічна спілка[ред. | ред. код]

 Популярна ломографічна камера Diana Mini - 35 mm версія культової камери Diana
Популярна ломографічна камера Diana Mini - 35 mm версія культової камери Diana

Ломографічна спілка — це потужна організація, ряди якої постійно поповнюються. Вона відкрила в різних країнах близько 70 посольств, яким надається право на використання ідеї, а також самі фотоапарати. Й, звичайно, ломографія — це спосіб життя і особливий погляд на світ. Австрійці придумали забавну розшифровку слову LoMo — 'love and motion' — любов і рух. Саме цей вираз стало девізом Ломографічної спілки. Бути ломографом значить бути експериментатором, бути постійно уважним до навколишнього середовища, бути цікавим і відважним. Ґрунтуючись на цих принципах, по всьому світу ломографічні посольства допомагають усім охочим знімати в стилі lomo! Туди можна звернутися за допомогою або порадою, а також дізнатися про останні новини з інших країн й від інших ломографів, взяти участь у ломоконкурсах, ломотусовках і ломовечірках. [1]

10 правил ломографії[ред. | ред. код]

 1. Носи свій фотоапарат скрізь.
 2. Використовуй його в будь-який час — вдень і вночі.
 3. Ломографія — це не втручання в твоє життя, це частина його.
 4. Наближайся до об'єктів твого ломографічного бажання так близько, як тільки це можливо.
 5. Не думай.
 6. Дій швидко.
 7. Тобі не потрібно знати заздалегідь, що знято у тебе на плівці.
 8. Тобі не потрібно знати це і потім.
 9. Знімай «від стегна».
 10. Забудь про правила.
   Lo-Fi світлина зроблена за допомогою камери Diana.
  Lo-Fi світлина зроблена за допомогою камери Diana.

Посилання[ред. | ред. код]