Макрофотографія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Макрофотогра́фія (лат. macro- — «велико-», від грец. μακρός — «довгий») — один з напрямків фотографії, призначений для зображення дрібних об'єктів у великому масштабі.

Класичні поняття фотографії все частіше приводять для малоформатного кінокадру 24×36 мм, тому розумним буде прив'язуватися саме до цього формату, отже, макрозображення — це зображення, які показують об'єкт у масштабі від 1:1 до 10:1, або від звичного розміру (life-size), до збільшеного вдесятеро, перераховуючи масштаб відповідно до кадру 24×36 мм.

З часом термін був розширений, і під терміном макро розуміють фотографію, яка, бувши роздрукованою у стандартному розмірі 102×152 мм (4х6 дюйма) зображує предмети в реальному масштабі (1:1) або більшими.

Найвищої якості знімки виходять, якщо використовувати 50-мм об'єктив, використовуючи при цьому кільця, що дозволить скоротити дистанцію зйомки. Найчастіше за допомогою адаптера встановлюють об'єктив (в перевернутому положенні) безпосередньо на камеру.[1]

Основне завдання такої фотографії показати певну деталь або частину електронної схеми крупним планом. У технічній мушці фото не потребують при створенні в креативності або творчості, головне завдання — отримати чітке і різке зображення з потрібним збільшенням[2].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]