ФЕД

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ФЕД-2. Рідкісний екземпляр. Камера з квадратним віконцем далекоміра з перших випусків
Прототип ФЕД- фотокамера Leica II, 1932 рік

«ФЕД» (в оригіналі – «ФЭД») — серія радянських фотоапаратів, що виготовлялися в 19341990 роках у Харкові на Виробничому Машинобудівному об'єднанні «ФЕД». Найбільшою популярністю користувалися далекомірні фотокамери, окрім того випускалися мініатюрні, напів-автоматичні та стерео-фотокамери, камери спеціального призначення, та об'єктиви.

Абревіатура ФЕД походить від назви дитячої трудової колонії імені Ф. Е. Дзержинського, на базі якої під керівництвом А.С. Макаренка у грудні 1927 року було створено завод ФЕД.

Перші камери ФЕД (що пізніше отримали назву ФЕД-1) з'явилися в 1934 році як копія популярного німецького фотоапарата Leica II.

Фотокамери ФЕД збирались на Харківському машинобудівному заводі. Під час Другої світової війни завод було евакуйовано в Бердськ (РРФСР), де було зібрано близько 5000 екземплярів камер.

Фотокамери мали об'єктиви Індустар (деякі моделі мали просвітлену оптику).

В серію згодом стали запускати все нові камери, розроблені у конструкторському бюро заводу. Остання серія ФЕД-7 «Атлас» (виготовлена з пластмасс і з прилаштованим спалахом на гальванічних елементах) так і не встигла побачити світ.

Модельний ряд[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]