Українська асоціація футболу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з ФФУ)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Українська асоціація футболу
Логотип асоціації
Заснована 1991
Вступ в ФІФА 1992
Вступ в УЄФА 1992
Веб-сайт uaf.ua
Президент Павелко Андрій Васильович

Українська асоціація футболу (до травня 2019 року мала назву Федерація футболу України (ФФУ).[1]) — всеукраїнська громадська незалежна спортивна організація, заснована 13 грудня 1991 року. Головна мета її діяльності — забезпечення та сприяння зростанню рівня і масовості футболу в Україні. Цілі діяльності асоціації: забезпечення гідного представництва України у міжнародному футбольному співтоваристві; розвиток системи пропаганди і популяризації футболу. Від 1992 року — член як УЄФА, так і ФІФА.

Історія[ред. | ред. код]

6 березня 1991 року в складі Федерації футболу Радянського Союзу завдяки зусиллями Віктора Максимовича Баннікова була створена та юридично оформлена Федерація футболу України. Вона повністю була підконтрольна та підпорядкована московському керівництву.

Після проголошення Акту Незалежності України (24 серпня 1991 року) виконком Федерації футболу УРСР прийняв рішення про проведення на початку грудня Пленуму, на якому було б визначено майбутню долю розвитку національного футболу.

На початку вересня відбулося спільне засідання керівництва федерації та футбольної спільноти. Було запропоновано створити внутрішні футбольні інститути, котрі б не підпорядковувались московському керівництву.

У жовтні відбулася зустріч Віктора Баннікова із президентом УЄФА Леннартом Йоханссоном, який пообіцяв всебічну підтримку у вступі України до європейського футбольного співтовариства .

13 грудня у великому залі Міністерства у справах молоді, спорту та туризму Рада федерації одноголосно прийняло наступну заяву:

« «Согласно всенародному референдуму от 1 декабря 1991 года Украина стала независимым государством. Федерация футбола — самостоятельная независимая, общественная организация, которая не входит в состав федераций других государств. Федерация берет под свою юрисдикцию защиту прав футболистов, тренеров и специалистов футбола.

Федерация футбола обязуется придерживаться международных норм и прав человека независимо национальности и вероисповедания. Федерация футбола подтверждает свою приверженность целям и принципам уставов ФИФА и УЕФА и обязывается их выполнять.

Федерация футбола Украины выполнила все свои обязательства перед Федерацией футбола СССР и заявляет о своем выходе из ее состава».

«

Першим президентом Всеукраїнської спортивної громадської організації «Федерація футболу України» було затверджено Віктора Максимовича Баннікова.

17 травня 2019 ФФУ було перейменовано в Українську асоціацію футболу[2].

Президенти УАФ[ред. | ред. код]

Будинок футболу

Віце-президенти УАФ[ред. | ред. код]

Будинок футболу[ред. | ред. код]

Будинок футболу — неформальна назва будівлі, штаб-квартири Федерації футболу України, в якій розташоване керівництво і персонал Федерації футболу України у Києві по Лабораторному провулку 7а.

Програми УАФ[ред. | ред. код]

Проект соціальної відповідальності «PLAY AWAY, PLAY EVERYWHERE — Грай в гостях, грай всюди».[ред. | ред. код]

УАФ спільно з БФ «Розвиток футболу України» в рамках угоди з Дитячим фондом УЄФА реалізовує проект соціальної відповідальності «PLAY AWAY, PLAY EVERYWHERE — Грай в гостях, грай всюди».

Проект спрямований на соціальну інтеграцію дітей-переселенців України, зокрема через футбол, заохочення дітей до здорового способу життя та заняття спортом, зокрема футболом, забезпечення вільного та безкоштовного доступу дітей до футбольної інфраструктури, залучення громадськості та місцевих громад до проекту для спільної допомоги та вирішення існуючої проблеми дітей-переселенців.

Допомога дітям із сімей, що потребують особливої соціальної підтримки[ред. | ред. код]

УАФ організовує екскурсії, автограф та фото сесії для дітей соціально незахищених категорій населення до Будинку футболу та НСК «Олімпійський».

Традицією в цьому напрямі є святкування Дня Святого Миколая та Нового Року. На два дні Будинок футболу перетворюється на резиденцію Святого Миколая та Діда Мороза.

Допомога військовослужбовцям АТО[ред. | ред. код]

Українська асоціація футболу проводить зустрічі гравців, тренерів національних збірних, керівництва АУФ з військовими, які знаходяться на лікуванні та реабілітації після поранень отриманих під час бойових дій на Сході України.

До Дня захисника вітчизни у 2015 році УАФ ініціювала та організувала придбання і передачу двадцяти квартир родинам учасників антитерористичної операції: загиблих воїнів, а також тих, хто продовжують свій бойовий шлях.

АУФ допомогла надати благодійну допомогу для Головного клінічного госпіталю м. Києва у вигляді нової трубки для рентгенівського апарату вартістю близько 500 тис. грн.

Відкриті уроки футболу / Open Fun Football Schools[ред. | ред. код]

Проект «Відкриті уроки футболу» здійснюється в рамках діяльності зі співпраці між громадянським суспільством і громадським сектором задля миру, соціальної інтеграції та захисту дітей в Україні, що фінансується Європейським Союзом. Основними виконавцями в реалізації проекту виступають Асоціація крос-культурних проектів (Данія), Федерація футболу України, Всеукраїнська Фундація «Захист прав дітей», StreetFootballWorld (Німеччина), в партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Національною поліцією України та Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.

Досягнення національних збірних команд України[ред. | ред. код]

Національна збірна[ред. | ред. код]

Молодіжна збірна U-21[ред. | ред. код]

Юнацька збірна U-20[ред. | ред. код]

Юнацька збірна U-19[ред. | ред. код]

Юнацька збірна U-18[ред. | ред. код]

Юнацька збірна U-17[ред. | ред. код]

Юнацька збірна U-16[ред. | ред. код]

Жіноча національна збірна[ред. | ред. код]

Боротьба з корупцією[ред. | ред. код]

Після опублікування німецьким виданням Der Spiegel розслідування[3] під назвою «Як виплати УЄФА опинилися на Британських Віргінських островах» Українська асоціація футболу звернулася до ДБР, ГПУ та МВС із заявою про вчинення екс-президентом ФФУ Григорієм Суркісом кримінального правопорушення на сотні мільйонів євро.

За даними DerSpiegel[4], починаючи з 1999 року (понад 15 років) УЄФА переказував кошти, загалом 380 млн євро, призначені для Федерації футболу України (нині — Українська асоціація футболу) та розвитку українського футболу, офшорній компанії NewportManagementLimited.

Ця компанія зареєстрована на Британських Віргінських островах і, за даними видання, контролюється Григорієм Суркісом, який з 2000-го по 2012 рік очолював ФФУ, а також понад 10 років (до лютого 2019 року) був членом Виконкому УЄФА.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]