Церковні нагороди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Церковні нагороди — знаки, що встановлює католицька чи православна Церкви. Існує дві категорії церковних нагород для відзначення достоїнства: службово-літургійні та церковно-суспільні.

Церковно-суспільні відзнаки[ред. | ред. код]

За екуменічну та миротворчу діяльність, теологічні труди, педагогічну роботу та за ніші заслуги перед Церквою відзначаються орденами і медалями священики. Також орденами і медалями відзначаються державні та громадські (світські) особи. Наприклад, Орден Лицарів Гробу Господнього має п'ять ступенів відзначення Єрусалимською православною церквою, в УПЦ-МП для того існує Орден святого рівноапостольного князя Володимира та Орден преподобного Нестора Літописця трьох ступенів, двох ступенів Орден преподобних Антонія і Феодосія Печерських і Орден апостола Іоанна Богослова, Медаль преподобних Антонія і Феодосія Печерських, Орден святої праведної Анни трьох ступенів, Орден святої великомучениці Єкатерини і Орден святої великомучениці Варвари двох ступенів, Орден преподобного Іллі Муромця і Орден преподобного Агапіта Печерського трьох ступенів та інші. Відзначенню і винагородженню передує порядок визначення достойних за відповідними правилами і вимогами з документуванням, свідченнями для доказовості підстав вручення.

Службово-літургійні відзнаки[ред. | ред. код]

За заслуги перед Церквою відзначаються священики

Відзначаються і нагороджуються виключно за службову діяльність в Церкві. Наприклад, за бездоганну службу клірика протягом не менше 5 років, місіонерську діяльність і заснування громади, розбудову храму тощо — наперсний хрест.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]