Число Льюїса
Число́ Лью́їса ()[1] — характеристичне число та критерій подібності, в молекулярній фізиці, що визначається співвідношення між теплопровідністю і дифузією в рідинах та газах. Визначається співвідношенням[1]:
де:
- — коефіцієнт теплопровідності;
- — густина;
- — масова теплоємність за сталого тиску;
- D — коефіцієнт дифузії;
- a — коефіцієнт термічної дифузії.
Число Льюїса характеризує співвідношення між інтенсивностями переносу маси домішки дифузією і переносу теплоти теплопровідністю. Для ідеальних газів . Для більшості реальних газів число Льюїса мало відрізняється від 1 і мало залежить від температури. Так, для водню , а для вуглекислого газу [2]. Тому часто в розрахунках приймають , вказуючи на те, що рівняння дифузії і теплопровідності стають ідентичними і профілі надлишкових концентрації і температур виявляються подібними.
Число Льюїса можна також записати як відношення числа Шмідта до числа Прандтля[1]:
Назване на честь Уорена К. Льюїса (1882—1975; англ. Warren Kendall Lewis)[3], професора Массачусетського технологічного інституту, названого батьком сучасної хімічної інженерії[4].
Використовується при вивченні процесів горіння, поширення полум'я та вибуху[5]
Примітки[ред. | ред. код]
- ↑ а б в ДСТУ 3651.2-97 Метрологія. Одиниці фізичних величин. Фізичні сталі та характеристичні числа. Основні положення, позначення, назви та значення.
- ↑ Большая физическая энциклопедия в 5-ти томах / Под ред. А. М. Прохорова. М.: Советская энциклопедия,- 1988. (рос.)
- ↑ W. K. Lewis The Evaporation of a Liquid Into a Gas In: Transactions of the American Society of Mechanical Engineers, No. 1849, 1922, p. 325—340. (англ.)
- ↑ Biographical Memoirs, National Academy of Science (англ.)
- ↑ Зельдович Я. Б., Баренблатт Г. И., Либрович В. Г., Махвиладзе Г. М. Математическая теория горения и взрыва. М., Наука, 1980 г., 478 с. (рос.)
Джерела[ред. | ред. код]
- Лыков А. В., Михайлов Ю. А. Теория тепло- и массопереноса, M.- Л.: Госэнергоиздат, 1963.— 535 с.
- Incropera, F. P., DeWitt, D. P. Heat and Mass Transfer, fifth edition. New York, NY: Wiley. 1906. ISBN 0-471-38650-2.