Scania
Scania AB, раніше AB Scania-Vabis (швед. Scania Aktiebolag, укр. Сканія АБ) — найбільший шведський виробник автобусів і вантажних автомобілів, випускає автобуси з 1920 року. Штаб-квартира розташовується в місті Седертельє.
Власники та керівництво
Найбільші акціонери на жовтень 2011 року: Volkswagen AG (70,94 %), MAN (17,37 %).
Основні виробники автомобілів і автобусів марки «Scania»
У Швеції
- Швеція Scania AB. Штаб-квартира розташована у м. Седертельє, лен Стокгольм. Заводи у:
- м. Седертельє, лен Стокгольм;
- м. Лулео, лен Норрботтен (Ferruform AG — підрозділ Scania AB);
- м. Оскарсгамн, лен Кальмар;
- м. Катрінегольм, лен Седерманланд (автобуси).
За кордоном
- Мексика Scania De Mexico SA de CV. Штаб-квартира та основні виробничі потужності розташовані у м. Сан-Луїс-Потосі, штат Сан-Луїс-Потосі.
- Аргентина Scania Argentina SA. Штаб-квартира та основні виробничі потужності розташовані у м. Сан-Мігель-де-Тукуман, провінція Тукуман.
- Бразилія Scania Latin America Ltda. Штаб-квартира розташована у м. Сан-Паулу. Заводи у:
- м. Сан-Паулу;
- м. Сан-Бернарду-ду-Кампу, штат Сан-Паулу.
- ПАР Scania Trading. Штаб-квартира та основні виробничі потужності розташовані у м. Міттелбург, провінція Мпумаланга.
- Марокко Scania. Штаб-квартира розташована у м. Касабланка.
- Польща Scania Production Slupsk S A. Штаб-квартира та основні виробничі потужності розташовані у м. Слупськ, Поморське воєводство.
- Франція Scania Production Angers Sa. Штаб-квартира та основні виробничі потужності розташовані у м. Анже, департамент Мен і Луара.
- Росія Сканія-Пітер. Штаб-квартира розташована у м. Санкт-Петербург. Завод у с. Шушари, Санкт-Петербург.
- Нідерланди Scania Nederland BV. Штаб-квартира розташована у м. Зволле, провінція Оверейсел. Заводи у:
- м. Зволле, провінція Оверейсел;
- м. Меппел, провінція Дренте.
- Фінляндія Lahden Autokori Oy (автобуси). Штаб-квартира та основні виробничі потужності розташовані у м. Лахті, провінція Пяйят-Гяме.
Діяльність
Scania виробляє вантажні автомобілі, автобуси, суднові і дизельні двигуни. Також компанія поставляє свої шасі багатьом стороннім кузовним підприємствам. Найвдаліше співробітництво у Scania Bus намітилося з іспанською фірмою Irizar.
В 2005 Scania випустила 52 567 вантажівок і 5816 автобусів. Виручка за цей рік склала $ 7,97 млрд, чистий прибуток — $ 587 млн.
У 2004 і 2009 роках вантажні автомобілі Scania серії R удостоювалися престижної міжнародної премії «Вантажівка року».
Scania в Росії
У 2002 році в Санкт-Петербурзі було запущено завод із складання автобусів серії OmniLink та OmniLine, призначених для російського і європейського ринків. До 2010 року на підприємстві було виготовлено більше тисячі автобусів, однак, через низький попит виробництво було призупинене.
В листопаді 2010 року в промисловій зоні села Шушари, що знаходиться під Петербургом, було офіційно запущено завод Сканія-Пітер із виробництва вантажних автомобілів. Інвестиції в будівництво склали понад 10 мільйонів євро. На заводі складають самоскиди та шасі вантажівок різноманітного призначення. Окрім цього, планується розпочати виробництво тягачів. Підприємство розраховане на складання 6,5 тисяч автомобілів в рік, а у подальшому — до 10 тисяч.[3]
Продукція
-
Scania Touring
Посилання
- ↑ Global Research Identifier Database — 2015.
- ↑ а б в г д е https://www.scania.com/content/dam/group/investor-relations/annual-review/download-full-report/scania-annual-and-sustainability-report-2022.pdf
- ↑ Андрей Жуков. Scania готова выпускать в России до 10 тысяч грузовиков // РБК daily, № 211 (1016), 18 ноября 2010