Scania

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Scandia wordmark.svg

Автовиробник "Сканія АБ" (швед. Scania Aktiebolag) — найбільший шведський виробник автобусів і вантажних автомобілів, випускає автобуси з 1920 року. Штаб-квартира розташовується в місті Седертельє.

Власники та керівництво[ред.ред. код]

Найбільші акціонери на жовтень 2011 року: Volkswagen AG (70,94%), MAN (17,37%).

Основні виробники автомобілів і автобусів марки «Scania»[ред.ред. код]

У Швеції[ред.ред. код]

За кордоном[ред.ред. код]

Діяльність[ред.ред. код]

Scania виробляє вантажні автомобілі, автобуси, суднові і дизельні двигуни. Також компанія поставляє свої шасі багатьом стороннім кузовним підприємствам. Найвдаліше співробітництво у Scania Bus намітилося з іспанською фірмою Irizar.

В 2005 Scania випустила 52 567 вантажівок і 5816 автобусів. Виручка за цей рік склала $ 7,97 млрд, чистий прибуток — $ 587 млн.

У 2004 і 2009 роках вантажні автомобілі Scania серії R удостоювалися престижної міжнародної премії «Вантажівка року».

Scania в Росії[ред.ред. код]

У 2002 році в Санкт-Петербурзі було запущено завод із складання автобусів серії OmniLink та OmniLine, призначених для російського і європейського ринків. До 2010 року на підприємстві було виготовлено більше тисячі автобусів, однак, через низький попит виробництво було призупинене.

В листопаді 2010 року в промисловій зоні села Шушари, що знаходиться під Петербургом, було офіційно запущено завод Сканія-Пітер із виробництва вантажних автомобілів. Інвестиції в будівництво склали понад 10 мільйонів євро. На заводі складають самоскиди та шасі вантажівок різноманітного призначення. Окрім цього, планується розпочати виробництво тягачів. Підприємство розраховане на складання 6,5 тисяч автомобілів в рік, а у подальшому — до 10 тисяч.[1]

Продукція[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]