Релігія в Німеччині

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Найпопулярніші конфесії в Німеччині, під час перепису 2011 року.
Синій: протестанти
Зелений: католики
Червоний: нерелігійні
Темніші відтінки означають абсолютну більшість від 50 до 75%, а найтемніші - понад 75%.

Релігія в Німеччині (нім. Religionen in Deutschland) — сукупність релігійних переконань, свобода на сповідування яких закріплена для громадян Німеччини в Конституції ФРН.

Християнство

Німеччина була обернена в християнство за часів франків. Хрестителем Німеччини вважається святий Боніфацій, який був єпископом Майнца та обернув в християнство значну частину сучасної Німеччини (зазнав мученицької смерті від язичників в 754 році). На початку XVI століття в Німеччині та Швейцарії розпочалася реформація церкви, в основі якої лежали вчення Ульріха Цвінглі (Ulrich Zwingli) і Мартіна Лютера (Martin Luther). В результаті реформації та релігійних воєн, які супроводжували її (головною з яких була Тридцятилітня війна 1618-1648 рр.), Німеччина розділилася на католицькі й протестантські (лютеранські) регіони. Головним принципом, закріпленому в Вестфальському мирному договорі 1648 р. став принцип cujus regio, ejus religio, тобто піддані того чи іншого феодала були зобов'язані приймати його віру: католицьку або протестантську.

Кельнський собор

Більшість німців - християни, які становлять 64% населення країни.

Католицизм

Православ'я

Протестантизм

Псевдохристияни

Центральна мечеть Кельна

Іслам

Докладніше: Іслам в Німеччині
  • Мусульмани — близько 4,5 млн мусульман, що становить 5,4% всього населення країни (станом на 2015 рік)[5].

Більшість мусульман Німеччини мають турецьке походження, за ними йдуть мусульмани з Пакистану, Боснії і Герцеговини, арабських країн, Ірану та Афганістану.

Юдаїзм

  • Євреї — 90 тисяч осіб, що становить 0,1% населення країни (за даними 2018 року)[5].

Індуїзм

У Німеччині проживає близько 100 000 індуїстів. Більшість із них - таміли зі Шрі -Ланки (42 000 до 45 000); з Індії близько 35 000 до 40 000 осіб.

Нерелігійні

Близько 31% німецького населення - атеїсти (на території колишньої НДР атеїстів - до 70%). Однак дані про кількість атеїстів і вірян в Німеччині суперечливі. Згідно з даними опитування Цукермана, у 2005 році атеїстами або агностиками назвали себе близько 45% населення країни. Опитування, проведене Dentsu, показало, що 25% населення вважають себе нерелігійними. Опитування проведене The Gallup Organization показало, що 57% німців вважають, що релігія не грає важливу роль в їхньому житті.

Атеїсти та агностики становлять більшість в регіонах, що до 1990 року були в складі НДР.

Примітки

  1. а б Цифри і факти про церковне життя в Євангелічній церкві Німеччини (PDF) (англ.) .
  2. Religionen & Weltanschauungsgemeinschaften in Deutschland: Mitgliederzahlen – REMID – Religionswissenschaftlicher Medien- und Informationsdienst e.V. (de-DE) . Процитовано 17 вересня 2019.
  3. Mitgliederzahlen: Orthodoxe, Orientalische und Unierte Kirchen – REMID – Religionswissenschaftlicher Medien- und Informationsdienst e.V. (de-DE) . Процитовано 17 вересня 2019.
  4. Religionen & Weltanschauungsgemeinschaften in Deutschland: Mitgliederzahlen – REMID – Religionswissenschaftlicher Medien- und Informationsdienst e.V. (de-DE) . Процитовано 17 вересня 2019.
  5. а б Население Германии 2020: численность, состав, прирост по годам, плотность. ru-geld.de (рос.). Процитовано 10 вересня 2020.