Dead Space

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Dead Space
Dead Space Box Art.jpg
Розробник Visceral Games
Видавець Electronic Arts
Геймдизайнер Glen Schofield (Exec Producer/Creator)
Bret Robbins
Композитор Jason Graves
Частина серії Dead Space
Дата випуску

PlayStation 3, Xbox 360
NA 14 жовтня 2008[1]
EU 14 жовтня 2008[1]
Microsoft Windows
NA 20 жовтня 2008[1]

EU 24 жовтня 2008[1]
Жанр(и) виживання серед жаху
шутер від третьої особи
Вікові
рейтинги
ESRB: M
MDA: Mature 18
PEGI: 18+
OFLC: MA 15+
BBFC: 18
USK: 18
Платформа Xbox 360, PlayStation 3 і Microsoft Windows
Рушій гри Godfather game engine[2]
Режим гри одиночна гра
Носій Blu-ray Disc, DVD
Системні
вимоги
Windows XP SP2 чи Vista, Intel Pentium 4 2.8GHz чи аналогічний, 1GB RAM для XP, 2GB для Vista, 7GB вільного місця на жорсткому диску
256MB відеокарта w/ SM 3.0 (nVidia GeForce 6800/ ATI Radeon X1600 Pro), DirectX 9.0c звукова карта, миша, клавіатура.[3]
Керування геймпад, миша і клавіатура
Сайт deadspacegame.com

Dead Space — відеогра у жанрі виживання серед жаху-дії від третьої особи, розроблена EA Redwood Shores для PlayStation 3, Xbox 360 та Microsoft Windows і випущена у жовтні 2008.

Згідно сюжету на борту міжзоряного гірничо-видобувного корабля «Ішимура» унаслідок дій пастора Альтмана, очільника проповідництва Унітології — вчення про необхідність глобального об'єднання людства, сталася катастрофа. За іронією його мрії «збуваються»: екіпаж перетворюється на гротескних чудовиськ некроморфів, котрі мають здатність збиратися з розчленованих трупів, що належали різним людям у незалежності від раси[4]. У боротьбу з поліморфічним, вірусоподібним зараженням іншопланетних організмів вступає протагоніст інженер Айзек Кларк.

У 2011 було випущено продовження гри Dead Space 2.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Гравець керує техніком Айзеком Кларком, котрий може пересуватися в двох режимах — звичайним кроком і бігом. Камера в Dead Space обмежує огляд: гравцеві майже не видно, що відбувається збоку. На спині костюма Айзека знаходиться індикатор здоров'я. Оскільки події гри в більшості відбуваються на борту космічного корабля, гравець час від часу зустрічається з такими умовами як вакуум та невагомість. В невагомості, за допомогою магнітних черевиків, Айзек може ходити і бігати як по підлозі, так і по стелі зі стінами та перестрибувати з однієї поверхні на іншу. В вакуумі на спині з'являється індикатор кисню. Коли він закінчиться, Айзек помре від задухи. Запас кисню автоматично відновиться в приміщеннях з повітрям. Також можна дозаправлятися від спеціальних пристроїв або взяти з собою запасний балон. Часом потрібне використання стазисних батарейок, за допомогою яких можна сповільнювати час.

Основними ворогами виступають некроморфи — іншопланетна форма життя, яка використовує органіку, в тому числі людські тіла, як «будівельний матеріал» для створення різних форм чудовиськ. Некроморфи не мають життєво важливих центрів, будучи по суті колонією бактерій на мертвому тілі, тому найефективніший спосіб боротьби з ними — розчленування. Тобто, фактично вороги залишаються знерухомленими, але не знищеними. Боротися з ними Айзек може як за допомогою зброї так і в рукопашну. Удар рукою не завдає серйозної шкоди, але допомагає в обороні. Якщо некроморф повзе по підлозі, його можна розтоптати. Щоб скинути некроморфа, який накинувся на Айзека, слід натискати відповідну клавішу.

Спочатку Айзек озброєний плазмовим різаком, згодом стають доступні: лазерна гвинтівка, імпульсна гвинтівка, вогнемет, силовий пістолет, труборіз і силовий різак. У кожної зброї є альтернативний режим стрільби. Патрони та обладнання (аптечки, кисень, стазисні батарейки) можна не тільки знаходити, але й купувати. Місцезнаходження магазинів можна подивитися на карті. Деякі предмети можна купити тільки в магазині. Броня буває п'яти рівнів, плюс шоста призова, що відкривається при повторному проходженні гри. Аптечки бувають трьох видів — маленька, середня і велика. Маленька відновлює одну поділку здоров'я, середня — дві, велика — всі. Кисневі балони відновлюють запаси повітря і бувають трьох видів — маленькі, середні і великі.

Один зі способів отримати кошти (крéдити) — продавати непотрібні предмети. Також кредити розкидані по рівнях, заховані в шафках і час від часу випадають з ворогів. Є особливі предмети — мікросхеми, які служать виключно для продажу. Для поліпшення зброї і обладнання використовується силовий блок. Крім того зустрічаються кімнати, відкрити які можна тільки силовим блоком[5].

Сюжет[ред.ред. код]

У майбутньому на Землі виснажилися запаси корисних копалин, і людство перенесло їх видобуток на інші планети. Цим займається корпорація Concordance Extraction Corporation (C.E.C.), яка для цієї мети спроектувала і побудувала спеціальні космічні кораблі, «планетарні різники»,які є величезними автономними гірничо-видобувними заводами і здатні видобувати з надр інших планет різноманітні природні ресурси у величезних обсягах. Крім цього, великий розмах отримала нова релігія, Юнітологія, члени якої вірять в переродження після смерті,і шанують загадкові позапланетні артефакти-так звані "Обеліски",вважаючи їх священним.

Дія гри відбувається в 2507, коли від одного з таких кораблів, USG «Ішимура», що видобував корисні копалини на планеті Егіда-7, надходить сигнал лиха. C.E.C. висилає туди шатл USG «Келліон» для з'ясування обставин. При спробі стикування шатл зазнає аварії, і вся його команда опиняється на «Ішимурі», який, як виявилося, має серйозні ушкодження. Несподівано на них нападають агресивні створіння, які нагадують ожилі людські трупи. Внаслідок нападу гинуть два члена команди, врятуватися зуміли тільки три людини: старший офіцер Зак Хеммонд, технік Айзек Кларк і фахівець з комп'ютерних систем Кендра Деніелс. Вони намагаються полагодити шатл, але він вибухає, і вцілілі члени команди приймають рішення відновити працездатність систем "Ішимури",і паралельно з'ясувати яке лихо спіткало корабель.

Під час робіт з відновлення з'ясовується, що створіння,які раніше напали на команду,так звані некроморфи, були створені на основі трупів загиблих людей чимось,що,судячи з бортових записів,науковці з числа команди вважали за невідомий науці вірус,який,потрапивши на борт корабля,почав змінювати ДНК померлих людей,спричинивши потворні мутації і їх перетворив на небачені раніше форми життя,вкрай агресивні і небезпечні.Згодом Хаммонд з'ясовує що то був не вірус,а якась іншопланетна форма життя,і що вона якимось чином пов'язана з загадковим Обеліском,знайденим раніше на Егіді-7 тамтешніми колоністами і доставленим на «Ішимуру». Крім того, з Кларком час від часу зв'язується його дівчина, Ніколь Бреннан, яка на «Ішимурі» була старшим медичним офіцером (саме задля її порятунку Айзек і зголосився добровільно взяти участь у цій місії), а Деніелс бачить свого померлого брата. Команді вдається послати сигнал лиха, який приймає військовий корабель «Вейлор», але він приймає на борт човник з некроморфами, який заражає весь його екіпаж. Вийшовши з-під контролю, «Вейлор» врізається в «Ішимуру». Ті, що вижили, вирішують використати деталі,зняті з "Вейлора",аби відремонтувати один з човників з "Ішимури",і на ньому забратися геть з лихо вісного корабля,проте під час цієї операції гине Хеммонд, а з Кларком зв'язується останній з членів екіпажу «Ішимури», доктор Терренс Кейн, який пояснює, що для припинення поширення зараження необхідно повернути Обеліск, що знаходиться на «Ішимурі», на Егіду-7. Кларк і Деніелс погоджуються на цей план.

Однак, після того, як Кларк поміщає Обеліск на човник, Деніелс вбиває Кейна і покидає «Ішимуру» на човнику, пояснюючи, що справжнім її завданням було захопити Обеліск і повернути його уряду. Відразу ж після цього з Кларком зв'язується Ніколь і дає йому вказівки щодо повернення човника. Кларк повертає човник назад, але Деніелс встигає втекти звідти на рятувальній капсулі. Кларк разом з Ніколь повертають Обеліск на Егіду-7. За ними прибуває і Деніелс. Вона пояснює, що Ніколь була плодом уяви Кларка і показує запис,з якого стає зрозуміло,що Ніколь насправді була мертва задовго до прибуття Айзека та інших на борт "Ішимури",і що вона,не бажаючи стати жертвою некроморфи,вчинила самогубство. Деніелс знову намагається забрати Обеліск, але поблизу човника на неї і Кларка нападає величезна істота, Розум Рою, який вбиває її і намагається вбити Кларка. Кларк нейтралізує істоту, але на Егіду-7 падає піднятий в космос фрагмент планети.

Відлетівши, Кларк знову дивиться останнє послання Ніколь. Несподівано він відчуває чиюсь присутність. Він повертається і бачить видіння, де на нього з криком накидається знівечена Ніколь. На цьому гра завершується.

Розділи[ред.ред. код]

 • Розділ 1: Прибуття (англ. New Arrivals)
 • Розділ 2: Інтенсивна терапія (англ. Intensive Care)
 • Розділ 3: Корегування орбіти (англ. Course Correction)
 • Розділ 4: Смерть неминуча (англ. Obliteration Imminent)
 • Розділ 5: Смертельна пристрасть (англ. Lethal Devotion)
 • Розділ 6: Небезпечні домішки (англ. Environmental Hazard)
 • Розділ 7: Крок у порожнечу (англ. Into the Void)
 • Розділ 8: Знайти і врятувати (англ. Search and Rescue)
 • Розділ 9: Мертвий на момент прибуття (англ. Dead on Arrival)
 • Розділ 10: Кінець світу (англ. End of Days)
 • Розділ 11: Альтернативні рішення (англ. Alternate Solutions)
 • Розділ 12: Мертвий космос (англ. Dead Space)

Відгуки[ред.ред. код]

Огляди
Світові
Видання Оцінка
1UP.com B+[6]
CVG 9.1/10[7]
Eurogamer 10/10[8]
Game Informer 9.25/10[10]
GamePro 5/5[9]
GameSpot 9.0/10[11]
GameTrailers 8.8/10[12]
IGN 8.7/10[13]
PC Gamer (UK) 86 %[14]
PC Gamer (US) 81 %[15]
X-Play 4/5[16]
Українські
Видання Оцінка
Домашний ПК 5/5[17]

Dead Space отримала позитивний критичний і комерційний прийом. Xbox World 360 дала версії для Xbox 360 оцінку в 91 бал зі 100, відзначивши, що гра вийшла «напруженим досвідом», з «гідним фільму» сценарієм і атмосферним сетингом, який нагадує Bioshock у космосі[18]. PlayStation World оцінили гру в 9/10 і дали нагороду PSW gold award, повідомивши, що Dead Space є «наймоторошнішою грою в світі». IGN али 8.7/10, назвавши гру «візуально вражаючою, все від голограм до некроморфів є неймовірним»[19].

1UP.com поставили оцінку B+, сказавши, що Dead Space «неймовірно пропрацьована», але дещо повторювана, і розкритикувати деякі елементи геймплею, які знижують атмосферу страху, такі як система маршрутних точок.

Від журналу Домашний ПК гра отримала оцінку 5/5 і відзнаку «Вибір редакції».[17]

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • Ім'я головного героя Айзек Кларк це комбінація двох відомих авторів наукової фантастики: Айзека Азімова та Артура Кларка.
 • Якщо відкрити назви всіх рівнів і поєднати перші літери, то вийде фраза, яка в перекладі, означає «Ніколь мертва»
 • Головна музична тема гри, колискова «Twinkle, twinkle, little star» — перший в історії людства музичний твір записаний на носій.
 • В третій та шостій главах можна знайти «абетку», за допомогою якої вдасться розшифрувати ієрогліфи, які зустрічаються у грі.

Примітки[ред.ред. код]

 1. а б в г EA Announces That Dead Space Has Gone Gold (html). 2008-09-04. Архів оригіналу за 2013-06-27. Процитовано 2008-10-26. 
 2. Dead Space uses The Godfather engine. 2008-02-13. Архів оригіналу за 2013-06-27. Процитовано 2008-10-23. 
 3. http://www.mahalo.com/Dead_Space_PC_Requirements
 4. Diane Carr. Ability, Disability and Dead Space // Game Studies. — 2014. — Т. 14, № 2
 5. Опис ігрового процесу на ЛКИ
 6. Dead Space Review. 1up.com. Архів оригіналу за 2012-06-06. Процитовано 2008-10-17. 
 7. Review: Dead Space — ComputerAndVideoGames.com. Computerandvideogames.com. Архів оригіналу за 2012-06-06. Процитовано 2008-10-17. 
 8. Dan Whitehead (13 October, 2008). Dead Space Review — Page 1 // Xbox 360 /// Eurogamer — Games Reviews, News and More. Eurogamer.net. Архів оригіналу за 2012-06-06. Процитовано 2008-10-17. 
 9. EA. Review : Review: Dead Space (360) [Xbox 360] — from GamePro.com. Gamepro.com. Процитовано 2008-10-17. 
 10. Game Informer Online. Gameinformer.com. Процитовано 2008-10-17. 
 11. Dead Space for Xbox 360 Review — Xbox 360 Dead Space Review. Electronic Arts. DS. Процитовано 2008-10-17. 
 12. Dead Space: Reviews, Trailers, and Interviews. MTV Entertainment Group. 2008-10-21. Архів оригіналу за 2012-06-06. Процитовано 2008-10-22. 
 13. IGN Review
 14. Rossignol, Jim (December 2008). Dead Space. PC Gamer UK. 
 15. Stapleton, Dan (2008). Dead Space. PC Gamer (182): 68. ISSN 1080-4471. 
 16. Abbie Heppe. X-Play: Dead Space Review. g4tv.com. Архів оригіналу за 2012-06-06. Процитовано 2008-11-07. 
 17. а б Сергей Светличный. Dead Space // Домашний ПК. — Вип. № 12 (120), декабрь 2008. — С. 110—111.
 18. Andy Robinson (2008-10-02). Dead Space Review – Xbox World 360 Magazine. Xbox World 360. 
 19. Mike Jackson (2008-10-08). Dead Space: Dead Space review: "world's scariest game". Computer and Video Games.