Dune II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Dune II

Dune2 title.png

Розробник Westwood Studios
Видавець Virgin Interactive
Дата випуску Amiga
1992
MS-DOS
1993
Sega Mega Drive
США 1993
Європейський Союз 1993
RISC OS
1995
Жанр RTS
Платформи MS-DOS, Sega Mega Drive, Amiga, RISC OS

Dune II: The Building of a Dynasty (під назвою Dune II: Battle for Arrakis виходила версія для Європи та Sega Mega Drive) — відеогра, один із перших представників жанру стратегії у реальному часі. Розроблена Westwood Studios на замовлення Virgin Interactive за мотивами роману Френка Герберта «Дюна».

Ігровий процес[ред.ред. код]

Розвиток бази та військові дії відбуваються на прямокутних місцевостях — картах, більша частина яких схована Туманом Війни (англ. Fog Of War), який розсіюється в радіусі огляду споруд та юнітів. На відміну від пізніших ігор, він не покриває область знову, коли юніти її покинуть. Щоб віддавати команди, як переміститися чи атакувати, слід вибирати відповідну дію на панелі управління, або користуватися гарячими клавішами, та вказувати ціль.

На початку гри дається Збірний Двір, де замовляються споруди. Коли споруда виконана, потрібно вибрати місце, де її поставити. Будівлі можуть стояти на попередньо покладених плитах впритул до Збірного Двору, причому кожна займає різну кількість плит, інакше зводитиметься з половиною запасу міцності. Одні споруди відкривають доступ до інших. Очисник Прянощі (англ. Refinery) комплектується Комбайном (англ. Harvester), який самостійно вирушає до найближчого скупчення Прянощі — основного ресурсу гри, що виглядає як оранжеві розсипи. Зібравши Пряність, він відвозить її на Очисник, який дає кошти для будівництва та ремонту. База вимагає електроенергії, що виробляється енергостанціями. В міру розбудови бази відкриваються нові технології і війська та стає можливим боротися з ворогами і знищити їхню базу.

З піску можуть нападати місцеві істоти — Піщані Черви.

Особливості ворогуючих сторін[ред.ред. код]

Дім Атрейдесів

Dune2 Atr.png
 • Технологія X-центру: сонік-танк (sonic tank). Ультразвуковий танк, ушкоджує все, що лежить на шляху хвилі.
 • Зброя палацу: фремени (англ. fremen). У випадковому місці на карті, з'являються три загони важкої піхоти фременів, які самостійно починають атакувати противника.
 • Колір у грі — синій.

Дім Харконенів

Dune2 Har.png
 • Технологія X-центру: девастатор (англ. devastator). Надпотужний танк, який вибухає при знищенні або за командою, ушкоджуючи усе навколо.
 • Зброя палацу: «Рука Смерті» (англ. Death Hand). Ракета, що може вразити будь-яку точку на карті. Величезна руйнівна здатність, але низька точність.
 • Колір у грі — червоний.

Дім Ордосів

Dune2 Ord.png

Ордоси не згадуються у книгах Френка Герберта, проте, вони присутні в «Енциклопедії Дюни»

 • Технологія X-центру: деваіатор (англ. deviator). Ракетний танк, який стріляє газом, не завдаючи пошкоджень. Проте військо, отруєне газом, переходить під керівництво Дому Ордосів на певний проміжок часу або до першого пошкодження.
 • Зброя палацу: диверсант (англ. saboteur). Невидимий юніт, який може підривати ворожі будівлі.
 • Колір у грі — зелений.

Сюжет[ред.ред. код]

Імператор Фредерік IV Корріно зіткнувся з потребою в цінному ресурсі Меланжі (відомому і як «пряність»), який добувається тільки на планеті Арракіс, через борги, спричинені міжусобицями в сім'ї. Він пропонує трьом домам (Атрейдес, Харконнен і Ордос) змагання в зборі пряності. Дім, який добуде її найбільше, отримає владу над Арракісом. Атрейдес, Харконнен і Ордос починають змагання за владу, намагаючись не дати один одному виграти.

Версії[ред.ред. код]

Останньою офіційною версією гри була 1.07, після якої підтримка гри була завершена.
Існує неофіційний патч, який виправляє багато відомих дефектів[1]:

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • Dune II не є продовженням гри Dune від Cryo Interactive. Virgin Interactive замовила ігри по роману Дюна в обох компаніях одночасно. Westwood Studios випустила свою гру трохи пізніше.
 • Гра була оптимізована для повільних машин (наприклад, IBM 286) внаслідок чого виникав цікавий баг: техніка поза екраном рухалась швидше, ніж та, яку гравець міг спостерігати. Цей баг мав місце в усіх ранніх іграх жанру RTS від Westwood Studios

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Танк Це незавершена стаття про стратегічну відеогру.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.