Megogo.net

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Megogo
Мєґоґо
Спеціалізація онлайн відео контент
Заснування 22 листопада 2011, 
Інтерфейс:
український (з квітня 2013)
російський (з лист. 2011)
Засновник(и) Володимир Боровик
Штаб-квартира Київ Україна
Філії Москва Росія, Мінськ Білорусь, Рига Латвія, Алма-Ата Казахстан та Тбілісі Грузія.
Територія діяльності 15 країн Європи та Азії (безкоштовно, але з рекламою)
Увесь світ (на платній основі)
Ключові особи Іван Шестаков[1]
Галузь Онлайн розваги
Власник(и) Володимир Боровик
Клієнти 13 млн. (2012)[2]
Холдингова компанія EX.ua
Сайт http://megogo.net/ua

«Megogo.net» — найбільший в світі VOD відеосервіс для російськомовної аудиторії.[3][4][5] Сервіс доступний безкоштвоно на рекламній моделі для територій 15 країн колишнього СРСР[3] та за передплатою для користувачів з усього світу.

Переважна більшість відео-контету сайту доступна з російською аудіо доріжкою та субтитрами; деякі відео сайту також доступні з аудіо доріжкою та субтитрами українською, англійською, латвійською, литовською, естонською, грузинською, турецькою, угорською та польською мовами. За твердженнями власників, у лютому 2015 року щомісячна глобальна аудиторія сервісу була понад 32 мільйона відвідувачів. За даними сайту Alexa.com, станом на 2016 рік більшість користувачів (49.4 %) сервісу користувалися ним з Росії.[6]

Головним виконавчим директором компанії «Megogo.net» є Володимир Боровик.[7] Головний офіс знаходиться у Києві. Представництва компанії відкриті в Москві, Мінську, Ризі, Алма-Аті та Тбілісі[8].

Опис[ред.ред. код]

Станом на 2016 рік, бібліотека онлайн-кінотеатру нараховує більше 75 тисяч медіа творів, а саме художніх та документальних фільмів, мультфільмів, серіалів, ТВ-програм та шоу, спортивних та культурних подій, новин, та музичних кліпів

Понад 95 % всього контенту MEGOGO доступно для перегляду безкоштовно на рекламній моделі. Відео надається у форматі Full HD, 1080p, UHD(4K). На сайті працює інтелектуальна система рекомендацій та запам'ятовування місця перегляду.

Веб-сайт доступний з браузера з будь-якого пристрою, а також через застосунки які можна завантажити для iOS, Android, Windows та Pocketbook. Також застосунок доступний у телевізорах LG, Sony, Samsung, Panasonic, Philips з функцією Smart TV, на медіаплеєрах DuneHD AuroHD та iNeXT HD.

Серед правовласників, з якими співпрацює проект: відомі російські (Nevod, Топ Фільм, Ruscico, Аврора, Ленфільм, Cinemax, Leopolis, ДТ-продакшн, Кармен, Союзмультфільм), українські (Одеська кіностудія, Інтер, Кіностудія ім. О. Довженка, Київнаукфільм, Film.ua)[9] та європейські/американські (BBC, Euronews, Walt Disney, MGM, Miramax) кіностудії.

Основним джерелом монетизації сайту є коротка відеореклама, яка демонструється користувачам перед переглядом фільму, по завершенню фільму і під час натискання паузи. За перегляд деяких фільмів також передбачена плата. Для користувачів країн де недоступний безкоштовний перегляд з рекламою, передбачено доступ за передплатою.

Історія[ред.ред. код]

Офіційно сайт Megogo почав працювіати 22 листопада 2011. У січні 2012 міліція провела обшук в офісі Megogo, вважаючи його частиною «EX.UA», однак обидві компанії заперечили зв'язок між собою. У квітні сайт онлайн-кінотеатру був адаптований для перегляду відео на пристроях iPod, iPhone та iPad.

У травні 2012 року власники megogo.net відкрила свої представництва в Білорусі та Латвії[10]. У червні 2012 року на сайті у розділі «новини» з'явилася російськомовна веб-програма про новини кіно Dnevnik Tysovsh4icy. У червні 2012 року вийшов додаток до Smart TV до телевізорів LG.[11] Також користувачам ресурсу став доступний вбудовувований плеєр, який можна розміщувати на будь-яких сайтах та у соціальних мережах.[12]

У серпні 2012 року весь відеоконтент Megogo.net став доступний користувачам «ВКонтакте». У вересні 2012 року вийшов додаток веб-сайту для пристроїв з операційною системою Android, а у жовтні 2012 року також вийшов додаток веб-сайту для пристроїв з з операційною системою iOS[13]. У листопаді 2012 року вийшов додаток до Smart TV до телевізорів Panasonic. У листопаді 2012 року вийшов застосунок веб-сайту для пристроїв з з операційною системою Windows.

У лютому 2013 року Megogo.net підписав контракт з BBC Worldwide, придбавши 300 годин відеопродукції, включно з документальним фільмом «Планета людей», фільмом «Заморожена планета» Девіда Аттенборо та серіалами «Лютер», «Шерлок» та «Привиди»[14]. У лютому 2013 року також з'явилися фільми у форматі 3D в додатку MegogoHD для платформи LG Smart TV.

У березні 2013 року вийшов додаток до Smart TV до телевізорів Philips. Також у березні 2013 року для користувачів Megogo.net став доступний контент російською та англійською мовами[15] новинного телеканалу Euronews[16].

У березні 2013 року для користувачів Megogo.net також став доступний розділ «Голівуд» та «Ігри» російською та англійсьою мовами від американського інформаційного агентства «Films & star news», що представляє собою стрічку відеоновин кіноіндустрії та ігрової індустрії. Назви шою в оригіналі «Films & star news» та «Films & star news Game Report». Оригінальний контент належить американській компанії FCCE[17].

У березні 2013 року для користувачів Megogo.net також став доступний розділ «Економіка» російською та англійсьою мовами від швейцарсьої компанії Dukascopy Bank SA, що представляє собою стрічку відеоновин про економіку. Назва шою в оригіналі «Economic Calendar». Оригінальний контент належить швейцарській компанії Dukascopy Bank SA.

У квітня 2013 року вперше з'явилася українська версія сайту за адресою http:/megogo.net/ua (до цього сайт був доступний лише російською мовою з 2011 по 2013 роки).

У червні 2013 року для користувачів Megogo.net став доступний контент українською мовою новинного телеканалу DW TV. У червні 2013 року також вийшов додаток веб-сайту для пристроїв Pocketbook та було створено додаток для браузерів Google Chrome[18].

У липні 2013 року для користувачів Megogo.net став доступний розділ «Спорт» російською мовою, що представляє собою стрічку відеоновин про спорт.

На початку 2014 року відео-сервіс відкрив доступ до розділу ТБ, де ретранслює ефір лінійних телеканалів. Серед них — Travel Channel, MTV, Nickelodeon, Fashion TV тощо.

В 2014 році сервіс запустив ТВ розділ — трансляцію телевізійних каналів онлайн під брендом MEGOGO TV в Україні, Росії, Білорусі та Латвії. Наприкінці 2014 року Megogo.net вийшов у Чехії як локалізований проект.

У 2016 році планується вихід на ринки із широкою аудиторією російськомовної діаспори — Канада, США, Бразилія, Німеччина тощо.

Відвідуваність[ред.ред. код]

Відвідуваність сайту стрімко зростала з часу його запуску. Так вже в березні 2012 щомісячна відвідуваність ресурсу становила 4,5 мільйона відвідувачів, у липні 2012 року — 9,6 мільйона відвідувачів, у лютому 2013 року — понад 20 мільйона відвідувачів, у серпні 2014 — понад 28 мільйона відвідувачів.[19], а у лютому 2015 — понад 32 мільйона відвідувачів.

Доступність[ред.ред. код]

Соціальна відповідальність[ред.ред. код]

Megogo активно займається соціальними ініціативами, виступаючи партнером і меценатом на різних кіно-, медіа-, інтернет-та культурно-громадських заходах і дбає про людей з порушенням слуху в рамках проекту «Дивись як чутно». Так, відео-сервіс запустив власну студію сурдоперекладу медіа контенту російською мовою, відкрив спеціальний розділ з тисячами фільмів і організовує кінотеатральні покази для дітей з порушенням слуху.

Критика[ред.ред. код]

Український контент та інтерфейс[ред.ред. код]

Хоча формально компанія Megogo розташована в Україні, та все ж фірма позиціонує себе не як провайдер україномовного контенту, а як «найбільший в світі відеосервіс для російськомовної аудиторії».[3][4][5] Серед основних претензій до компанії — відсутність українського інтерфейсу сайту аж до квітня 2013 року та мала кількість україномовного контенту (станом на липень 2013 року на сайті було лише приблизно 7 % фільмів з українською аудіо доріжкою, а саме 257 фільмів з українською озвучкою проти 3297 фільмів з російською озвучкою).

Прикладом того як сайт надає перевагу російськомовному контенту, стало транслювання Олімпіади 2012 у Лондоні виключно російською,[20] хоча частково-україномовне коментування Олімпіади 2012 було доступне на Першому національному.[21]

Єдині власники ex.ua та megogo.net[ред.ред. код]

Учасники ринку відеоконтенту стверджують, що ресурси «Megogo.net» та «EX.UA» мають спільних власників, а окремий сайт був створений, щоб новий проект не асоціювався з «EX.UA», який раніше звинувачувався в порушенні авторських прав. Однак у компаніях цю інформацію спростовують[22]. У січні 2012 року в офісі Megogo.net міліція провела обшук, вважаючи його частиною «EX.UA».[23]

Примітки[ред.ред. код]

 1. DW Україна: Онлайн-кінотеатри - альтернатива піратам в Україні
 2. Онлайн-кінотеатри можуть заробляти в пострадянських країнах $ 580 млн. щорічно - Megogo.net. Телекритика. 2012-11-29. Процитовано 2013-06-14. 
 3. а б в http://web.archive.org/web/20160324074613/http://megogo.net/ua/about megogo.net: Про нас
 4. а б Сервіс Megogo запустив вісім власних інтерактивних каналів — Телекритика, 30.07.2015
 5. а б Безкоштовна підписка для донорів на «Кіно і ТВ: Оптимальна» від онлайн кінотеатру MEGOGO.NET — donor.ua, 16 березня 2016
 6. Alexa.com: megogo.net, станом на березень 2016 року (англ.)
 7. Як зібрати 27 мільйонів глядачів в онлайн кінотеатрі — Forbes.ua, 14 Липня 2014
 8. http://asite.com.ua/blog/schomisyachna-audytoriya-megogo-net-dosyahla-20-mln-korystuvachiv/ Asite: Щомісячна аудиторія Megogo.net досягла 20 млн користувачів
 9. http://www.telekritika.ua/news/2012-12-17/77527 Telekrytyka.ua: Megogo.net повідомляє про придбання прав на анімацію «Київнаукфільму»
 10. http://www.telekritika.ua/news/2012-05-31/72300 Telekrytyka.ua: Megogo.net відкрив представництва в Білорусі і Латвії
 11. http://www.telekritika.ua/news/2012-06-08/72478 Telekrytyka.ua: Megogo.net запустив додаток для LG Smart TV
 12. http://www.telekritika.ua/news/2012-06-19/72710 Telekrytyka.ua: Megogo.net запустив сервіс безкоштовного розміщення свого контенту на інших сайтах
 13. http://www.telekritika.ua/news/2012-10-09/75740 Telekrytyka.ua: Megogo.net випустив додаток для iPad
 14. Megogo.net купив 300 годин відео BBC: «Лютер», «Шерлок», «Планета людей» та інші проекти. Телекритика (Телекритика). 2013-02-04. Процитовано 2013-06-14. 
 15. http://megogo.net/ua/news Новини на megogo.net
 16. Телеканал Euronews надав свій контент онлайн-кінотеатру Megogo.net. Телекритика. 2013-03-27. Процитовано 2013-06-14. 
 17. Megogo.net запустив розділ відеоновин Голлівуду. Телекритика. 2012-05-11. Процитовано 2012-10-06. 
 18. http://www.chernigov.ua/news/program/2063-megogo-predstaviv-odnoimenne-rozshirennia-dlia-brayzeriv-iaki-pracuut-na-dvijky-chrome.html Megogo представив однойменне розширення для браузерів, які працюють на рушії Chrome
 19. Іван Шестаков, директор з маркетингу MEGOGO у програмі Startup Show
 20. http://www.telekritika.ua/news/2012-07-27/73709 Telekrytyka.ua: Megogo.net транслюватиме програми Omnisport про Олімпіаду-2012
 21. Від Бенкендорфа вимагають української мови на Першому національному — iPress.ua, 03 серпня 2012
 22. Андрій Колодюк: EX.ua ні з ким не ділиться. Коментарі:. 2012-09-10. Процитовано 2013-06-14. 
 23. Megogo.net - міліція обшукала їхній офіс, а не EX.ua. Новини 24. 2012-02-02. Процитовано 2013-06-14. 

Посилання[ред.ред. код]