Origin (платформа цифрової дистрибуції)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Origin
Origin.svg
Скріншот Origin.png
Тип Цифрова дистрибуція / DRM / IM і Соціальна мережа
Автор(и) Electronic Arts
Розробник Electronic Arts
Стабільний випуск 9.5.5.2850 - 353317 (27 січня 2015; 8 років тому (2015-01-27))
Платформа Microsoft Windows
Операційна система Microsoft Windows, Mac OS X (підтримка додана на початку лютого 2013)
GNU фреймворк Qt
Мова програмування Qt[1]
Розмір 50 МБ завантаження, розширюється до 100 МБ (приблизно)
Доступні мови 24 мови (включаючи місцеві діалекти)
Українська відсутня
Стан розробки активно
Ліцензія Власницьке програмне забезпечення
Вебсайт store.origin.com

CMNS: Origin у Вікісховищі

Origin (раніше EA Store) — система цифрової дистрибуції компанії Electronic Arts, яка дозволяє користувачам купувати відеоігри через Інтернет і завантажувати їх за допомогою клієнта Origin (раніше EA Download Manager, EA Downloader і EA Link). 3 червня 2011 EA Store був перейменований в Origin.

У Origin використовуються соціальні функції, такі як управління профілем, спілкування з друзями в чаті і під час гри за допомогою внутрішньоігрового додатка, інтеграція з Facebook, Xbox Live і PlayStation Network. Передбачається довести Origin до стану конкурентоспроможності з її основним суперником Steam. На даний момент є можливість автооновлення ігор, синхронізація збережень ігор в хмарному сховищі, спілкування у вбудованому чаті.[2]

Можливості[ред. | ред. код]

Користувачі Origin ідентифікуються по об'єднаному акаунту Origin, який замінює акаунт EA і може бути вилучений, якщо не використовувався протягом 24 місяців і на ньому не зареєстровано жодної придбаної гри. Також можна змінювати ім'я облікового запису.

Origin Store[ред. | ред. код]

Магазин дозволяє користувачам переглядати і купувати ігри з каталогу Electronic Arts. Але тільки через російську сторінку. Якщо, наприклад, ви хочете купити гру через польську сторінку за злоті, то вас примусово перенаправлять на російську сторінку купувати за рублі.

Origin client[ред. | ред. код]

Origin-клієнт може сам оновлювати програмне забезпечення, що дозволяє користувачам завантажувати ігри, пакети розширення, тематичні ігрові паки і патчі від Electronic Arts. Він показує доступні компоненти. Origin-клієнт спроектований схожим на свого конкурента, Steam. Користувачі можуть нібито видалити клієнт і гра буде як і раніше працювати нормально. Попередник Origin' у викликав проблеми з іграми, з такими як Battlefield 2 і Spore Creature Creator, що ведуть до збоїв даних продуктів, пов'язаних з автономією.

Origin Mobile[ред. | ред. код]

Electronic Arts планує також запустити Origin платформу для мобільних пристроїв (таких, як iOS / Android) і досягнення можуть бути синхронізовані на обох платформах. Ерудит мережі будуть включені в мобільні походження. Ці послуги будуть безкоштовні.

Історія[ред. | ред. код]

На початку 2011 року, після розбіжностей в поглядах на вартість послуг цифрового дистрибуції Electronic Arts прийняла рішення не випускати очікуваний Battlefield 3 в Steam. Більше того, EA вважала за потрібне видалити з магазину Dragon Age 2 і Crysis 2 (був повернутий до магазину Steam в травні 2012 року). Сам видавець аргументував подібні дії незручністю оновлення та доставки контенту, але також це може бути пов'язано з відсотком від продажу, який забирає Valve за розміщення ігор у своїй службі (Можливо, конфлікт виник не через самі ігри, а через DLC. За які Valve стягувала точно такий же відсоток, як і за саму гру. Що EA порахувала вкрай невигідним.)

Перша назва сервісу — EA Downloader. Сервіс виник ще в 2005 році, але через півтора року існування був перейменований в EA Link. Сервіс дозволяв завантажувати ігри видавця, ролики, демоверсії та DLC. Але сам магазин був відсутній. У 2007 році EA об'єднала сервіс EA Store з EA Link, тим самим створивши сервіс під назвою EA Download Manager. Даний сервіс складався з магазину видавця і підтримки та оновленні клієнтів всіх ігор, що продаються в магазині. Сервіс остаточно змінив назву і інтерфейс в червні 2011 року, паралельно пішовши в статус бета-версії, в якій знаходиться і сьогодні. Усі облікові записи EA Store і EA Download Manager були перенесені в Origin без угоди з боку передплатників.

Критика[ред. | ред. код]

Основним приводом для критики сервісу є очевидний плагіат функцій і можливостей без привнесення якихось значущих переваг перед головним конкурентом — Steam. Також до мінусів варто віднести штучно створену «ексклюзивність» всіх ігор, які з'являються в сервісі (майже всі ігри Origin є розробками студій належать EA). Крім того, мале число видавців, які активно зацікавлені в просуванні сервісу, а як наслідок, і в десятки разів менш об'ємний магазин, ніж у його конкурента. До всього іншого ЕА залишає за собою право видалити акаунт підписувача у разі відсутності куплених ігор і непояви в сервісі протягом 24 місяців.

Крім того, були виявлені факти неправомірного поводження клієнтського ПЗ Origin до файлової системи комп'ютера без відома користувача. Origin читав дані ігор не від EA, файли Steam, файли програми обліку податків та іншу конфіденційну інформацію. Важливо зауважити, що право на збір даних було прописано прямо в ліцензійній угоді.

Ігри, доступні в Origin[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]