Resident Evil 2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Resident Evil 2

RE2 DC PAL.jpg

Розробник Capcom Production Studio 4
Видавець Capcom
EUR Virgin Interactive
Частина серії Resident Evil
Попередня гра серії Resident Evil
Наступна гра серії Resident Evil 3: Nemesis
Дата випуску PlayStation
NA 21 Січня 1998
JP 29 січня 1998
PAL 8 травня 1998
Dual Shock Edition
JP 6 серпня 1998
NA 11 листопада 1998
Game.com
NA 11 листопада 1998
Windows
JP 19 лютого 1999
NA 28 лютого 1999
PAL Квітень 1999
Nintendo 64
NA 31 жовтня 1999
JP 29 січня 2000
PAL 9 лютого 2000
Dreamcast
JP 22 січня 1999
PAL 28 квітня 2000
NA 25 січня 2000
GameCube
NA 14 грудня 2003
JP 23 грудня 2003
PAL 30 травня 2003
PlayStation Network
JP 26 грудня 2007
Версія 1.04 і 1.1.0
Українська локалізація Оселя зла
Жанр Survival horror
TPS
Віковий
рейтинг
ESRB: M (Mature)
BBFC: 15
Платформа PlayStation, ПК, Nintendo 64, Sega Dreamcast, Nintendo GameCube, Tiger game.com
Рушій гри Quake Engine (Модифікований)
Режим гри Однокористувацький
Носій 2 CD-ROM (PS, ПК), 512-магабайтний картридж (N64) GD-ROM (DC), 1.5 гігабайтний оптичний диск (GC)
Керування Джойстик, Клавіатура
Сайт Офіціальний сайт (яп.)

Resident Evil 2 (укр. Оселя зла), також відома в Японії як Biohazard 2 (яп. バイオハザード2, Baiohazādo Tsū) — відеогра у жанрі Survival Horror, створена японською компанією Capcom у 1998. Оригінальна платформа — Sony PlayStation. Це друга частина серії, яка згодом стала найуспішнішою грою серії.[1] Згодом була портована на такі платформи, як ПК, Game.com, Nintendo 64, Sega Dreamcast, Nintendo GameCube

Система сценаріїв[ред.ред. код]

Оригінальна версія для PlayStation та її подальше перевидання Resident Evil DualShock Version, а також перенесені з неї версії для Dreamcast, Nintendo 64 і GameCube мають два сценарії. Вони називаються «перший» і «другий». Для проходження всього основного ігрового сюжету потрібно пройти гру за Леона, а потім за Клер (або навпаки). Кожен персонаж має свої особливостей, який полягає в різному розташуванні предметів, різноманітності ключів і головоломок, які належить вирішити під час проходження. Також у Леона і Клер буде різна зброя. У кількох місцях Resident Evil 2 результат проходження другого персонажа залежатиме від того, які дії раніше зробив гравець в проходженні першим персонажем. Але, незважаючи на всі відмінності, мета у гравців одна: вижити, в наповненому зомбі, місті; допомогти врятуватися та покинути приречене місто.

Видання Resident Evil 2 Platinum для ПК має дещо складнішу систему сценаріїв, які називаються «Leon A», «Leon B», «Claire A» і «Claire B». Тут розробники втілили початковий задум до кінця. Тут гравець може пройти гру чотирма різними способами. Гравцю належить виконати низку завдань, які, не зустрічаються на інших платформах (наприклад, одна з таких задач можна навести порятунок Шеррі від наслідків зараження вірусом).

Історії зі сценаріїв «A» і «B» розвиваються паралельно, тому дії гравця в сценарії «А», впливають і на сценарій «B».

Додаткові сценарії[ред.ред. код]

Для відкриття додаткових сценаріїв у Resident Evil 2 гравцеві необхідно буде заробити так званий «Ранг А» (Rank A). Для його отримання потрібно пройти кожен сценарій за Леона або за Клер, зробивши при цьому не більше шести збережень, не використавши при цьому жодного лікарського спрею і не використавши секретної зброї з нескінченним боєзапасом. Час проходження не грає явною ролі. Після проходження обох сценаріїв та отриманні «Рангу А» за кожне проходження, гравцеві стають доступні додаткові сценарії та міні-ігри.

«Extreme Battle» («Екстремальна битва») — додаткова міні-гра, в якій спочатку ви можете керувати Леоном і Клер, а в міру успішного проходження, — Адою або Крісом Редфілда, братом Клер. Вам належить пройти всі ігрові локації, але тепер — у зворотному напрямку: від підземної лабораторії до поліцейської дільниці, зустрівши по шляху полчища жахливих ворогів. У поліцейській дільниці необхідно відшукати 4 спеціальні бомби, здатних знищити вірус. Потім персонаж мінує рятувальний потяг «GALAXIE — 5000» та залишає небезпечну територію через тунель. Ця міні-гра послужила прототипом Mercenaries Mode (режим гри «Найманці»), який присутні в багатьох наступних частинах Resident Evil. Пограти в «Екстремальну битву» не зможуть володарі оригінальної, першої версії видання Resident Evil 2 для PlayStation і порту для Nintendo 64, так як замість неї в них представлений секретний сценарій «The 4th Survivor».

Секретний сценарій «The 4th Survivor» («Четвертий вижив») — секретна міні-гра, в якій вам належить грати за солдата загону «USFU» Ханка. Свою назву отримала тому, що Ханк — єдиний залишився в живих солдатів зі спеціального загону корпорації «Umbrella», і, в той же час, — четвертий хто вижив у кошмарних події Раккун-сіті (після Леона, Клер і Шеррі), який зміг покинути охоплене лихом місто. Загін Ханка був направлений в Раккун-сіті, щоб викрасти зразок G-вірусу, проте всі його члени, за винятком Ханка, загинули від рук чудовиська — мутованого вченого Вільяма Біркіна. Для отримання цього сценарію необхідно пройти будь-який з сценаріїв «В» на «Ранг А».

Секретний сценарій «The 豆腐 Survivor» — жартівлива, але в той же час дуже складна секретна міні-гра, головний герой якої — сир тофу, який має в своєму арсеналі лише ніж. Сценарій проходження повністю аналогічний попередньому. Для отримання цього сценарію необхідно або пройти сценарій «The 4th Survivor», або пройти шість разів всю гру, максимум зберігшись шість разів, отримавши при кожному проходженні «Ранг А».

Гра[ред.ред. код]

Сюжет[ред.ред. код]

Події в грі починаються 29 вересня 1998 року, через два місяці й п'ять днів після подій оригінальної гри. Т-вірус потрапив до каналізації Ракун-сіті й інфікував щурів, які розповсюдили його серед усього населення міста, включаючи не лише людей, але й тварин і птахів. З початком катастрофи до міста прибувають два персонажі: Леон Кенеді, поліцейський-новачок, що готується до свого першого дня у поліції, і Клер Редфілд, студентка, що шукає свого брата Кріса, офіцера поліції S.T.A.R.S.. Зустрівшись в наповненому зомбі місті, вони використовують поліцейський автомобіль, щоб дістатися до поліцейської дільниці, проте потрапляють в аварію по дорозі. Обом вдається вижити, після чого вони домовляються зустрітися в поліцейській дільниці, де планують знайти укриття від зомбі. Різними шляхами Леон і Клер добираються до дільниці. Досліджуючи дільницю, вони дізнаються, що більша частина поліцейських або загинула, або перетворилася на зомбі, а Кріс покинув місто. Герої з'ясовують, що пару місяців тому «Umbrella» вже була замішана у витоку Т-вірусу в арклейскіх горах. Крім зомбі Леон і Клер натикаються в ділянці на моторошних мутантів — лікерів, які проникли в ділянку з каналізації і знищили багатьох поліцейських. Не бачачи більше ніяких причин залишатися в місті, Леон і Клер вирішують розділитися, щоб відшукати виживших і покинути місто. В ході пошуків евакуації з міста, Клер зустрічає в дільниці маленьку дівчинку на ім'я Шеррі, яку переслідує невідоме чудовисько, а Леон зустрічає на паркувальному майданчику Аду Вонг, яка шукає свого друга Джона, співробітника корпорації «Umbrella».

Із знайдених в будівлі поліції щоденників, нотаток та листів стає відомо, що начальник Леона, шеф поліції міста Брайан Айронс, отримував хабарі від корпорації «Umbrella», взамін на які він допомагав корпорації ховати докази їх незаконної діяльності в області створення біозброї. Він також переховував від громадськості відомості про створення корпорацією новітнього зразка біологічної зброї — G-вірусу, здатного викликати в людині неконтрольовані мутації. У цей час корпорація «Umbrella» висаджує в поліцейській дільниці нову модель тирана — Т-103 з метою доставити для них зразок G-вірусу. Тиран починає переслідувати героїв. У ділянці Клер знаходить схибленого Айронса, який намагається застрелити Клер, але гине від імплантованого мутантом паразита. Паразит швидко виростає, але Клер знищує його. Потім Клер і Шеррі тікають з міста через каналізаційні канали, але в якийсь момент потік води захоплює Шеррі в стічний люк, і Клер залишається одна. Тим часом Леон і Ада знаходять у тюремних камерах журналіста Бена Бертолуччі. Незабаром Бен гине від рук мутанта, але перед смертю встигає повідомити Леону про корумпованість шефа поліції і його змову з корпорацією «Umbrella», яка несе відповідальність за події в місті. Далі Леон і Ада теж залишають місто через систему каналізації. Ада знаходить золотий медальйон Шеррі, який дівчинка втратила, коли тікала від монстра. Потім вони зустрічають жінку середніх років, яка стріляє в Аду, але Леон своїм тілом прикриває Аду, отримує поранення і втрачає свідомість. Ада наздоганяє жінку, яка представляється ім'ям Аннет Біркін, матір'ю Шеррі і дружиною Вільяма Біркіна, вченого корпорації, який створив G-вірус, але вирішив продати його уряду США. Через це «Umbrella» вирішила силою захопити зразок вірусу і послала загін USS (служба безпеки корпорації) на чолі з Ханком в лабораторію Біркіна. Бійці USS застрелили Вільяма і викрали зразок вірусу. Перед самою смертю Біркін вколов собі вірус і перетворився на жахливого монстра, який знищив бійців корпорації, попутно викликавши витік Т-вірусу. А тепер цей монстр переслідує Шеррі. Аннет бачить в Ади медальйон своєї дочки і намагається його відібрати. Зав'язується бійка, в ході якої Аннет падає у воду. Ада дізнається, що всередині медальйона зберігається зразок G-вірусу. В цей час поранений Леон опам'ятовується і добирається до Ади, після чого знову втрачає свідомість. Рухома почуттями, Ада надає йому медичну допомогу і приводить його до тями.

У цей час Клер знаходить Шеррі і виявляє, що мутований Біркін заразив свою дочку ембріоном G-вірусу, щоб відтворити потомство. Леон з Адою, а Клер з Шеррі паралельно один з одним пробираються через занедбану фабрику в секретний підземний науково-дослідницький комплекс корпорації. По дорозі їх атакує тиран Т-103 і мутант — Біркін, який в одній із сутичок серйозно ранить Аду. Леон відправляється в глиб лабораторії на пошуки ліків для неї. Його зупиняє знавісніла Аннет, яка відкриває Леону всю правду про Аду. Ада — шпигунка, яка стежить за корпорацією «Umbrella» на користь якоїсь організації. Раніше Ада заводила стосунки з співробітником корпорації Джоном виключно для того, щоб зібрати потрібну інформацію. Її нинішня мета — викрасти зразок G-вірусу. Аннет збирається застрелити Леона, але в цей момент з'являється Тиран, і Аннет змушена відступити. У лабораторії Леон зустрічає безліч зомбі, а також знову опиняється атакований тираном. На допомогу Леону приходить Ада, але їй доводиться пожертвувати собою заради порятунку Леона. Важко поранена, Ада признається Леону у своїх почуттях, після чого він залишає її нерухоме тіло. Запускається механізм самознищення комплексу.

Клер добирається до лабораторії і, залишивши Шеррі в безпечному місці, відправляється на пошуки вакцини для неї. Дівчина вступає в сутичку з різними зомбі і незабаром зустрічає Аннет, яка намагається втекти з іншим зразком G-вірусу. Але її смертельно ранить її мутований чоловік. Перед смертю Аннет встигає розповісти Клер як приготувати вакцину, яка зупинить процес мутації Шеррі. Клер вдається виготовити вакцину, після чого вона, Леон і Шеррі спускаються до рятівного поїзду. У процесі запуску поїзда Леона знову атакує тиран, мутований в другу форму, але Леон остаточно знищує його за допомогою ракетниці, яку кинула йому таємнича тінь (Ада Вонг, яка насправді виявилася жива). Після знищення Тирана героям вдається зануритися на поїзд і поїхати. Переслідує їх Біркін, тепер мутований у величезний шматок плоті з зубами, гине при вибуху рятувального поїзда, на якому Клер, Леон і Шеррі нарешті вибираються з лабораторії. Раккунскій підземний дослідний комплекс вибухає. Покинувши підземелля і опинившись в безпеці, Клер і Леон приймають рішення знищити «Umbrella». Клер збирається продовжити пошуки брата.

Персонажі[ред.ред. код]

Леон Кенеді

Головні[ред.ред. код]

 • Леон Кенеді — Перший головний персонаж. Випускник поліцейської академії, який був напрямлений до відділення поліції Ракун Сіті. Його основна зброя: пістолет VP70, дробовик M1100-P і пістолет Desert Eagle. Усю зброю можна покращувати на протязі гри. У грі за Леона також доступний ручний вогнемет, але його не можна покращувати. Його особливий предмет — запальничка (у грі за Клер її також можна мати, але вона буде займати місце у інвертарі).
Клер у стандартному костюмі
 • Клер Редфілд — інший головний персонаж гри. Студенка, яка на мотоциклі приїжджає до Ракун Сіті у пошуках свого брата, члена S.T.A.R.S Кріса (Chris Redfield) (головного персонажа оригінальної гри). Дуже оптимістична, смілива і сильна дівчина, як на пересічного громадянина Ракун-Сіті, показує неабиякий самоконтроль і сміливість. Є деякою подобою до фігури матері по відношенню до блукаючої Шеррі Біркін. Клер намагається захистити покинуту дівчинку. Її основна зброя — пістолет Browning Hi-Power, гранатомет M79, арбалет і експериментальний електропістолет корпорації Umbrella. Її особливий предмет — відмичка. Леон має шукати ключі для дверей, які Клер може відчинити відмичкою.
 • Ада Вонг (англ. Ada Wong) — американо-азіатка, яка каже, що розшукує свого зниклого хлопця, Джона. У сценарії за Леона можна двічі грати за неї. Увесь її інвентар це пістолет, патрони і спрей швидкої допомоги. Її особливий предмет — фото з нею і Джоном.
 • Шеррі Біркін (англ. Sherry Birkin) — 12-річна дівчинка, яка ховається від зомбі у поліцейському відділенні, як ій сказали робити батьки. За неї можна двічі пограти у сценарії за Клер. Єдиний її інвентар — це спрей швидкої допомоги. Її особливий предмет — сімейне фото з батьками.

Другорядні[ред.ред. код]

 • Вільям Біркін (англ. William Birkin) — Творець нового G-вірусу, модифікованого варіанту оригінального Т-вірусу, батько Шеррі Біркін. Після намагання підрозділу Ханка вбити його, вколює собі G-вірус і мутує, перетворюючись на головного боса гри.
 • Анет Біркін (англ. Annett Birkin) — дружина Вільяма Біркіна, його колега, мати Шеррі.
 • Марвін Бренег (англ. Marvin Branegh) — поліцейський RPD. Зустрічається лише в самому початку, коли встигає передати Леону картку доступу до поліцейському відділку. Пізніше зустрічається ще, але вже у вигляді зомбі. Останній раз зустрічається у Resident Evil 3, де він лежить непритомний.
 • Бен Бертолуччі (англ. Ben Bertolucci) — репортер, що сидить у в'язниці.
 • Роберто Кендо (англ. Roberto Cendo) — володар магазина зброї. Якщо вбити зомбі, що його атакували, можна забрати зброю — Клер отримає арбалет, а Леон — дробовик.
 • Ханк (англ. Hunk) — також відомий за прізвиськом «Містер Смерть», офіцер спеціальних сил корпорації «Umbrella» «U.S.F.U.», який був напрямлений до Ракун-Сіті з метою забрати примірник G-вірусу. Ханк виконує місію і єдиний з усього підрозділу залишається живим. За таку його особливість його й називають «Містер Смерть». Є головним героєм міні гри «The 4th Survivor».

Вороги[ред.ред. код]

Звичайні[ред.ред. код]

 • Зомбі - заражені Т- вірусом жителі Раккун-сіті. Це основні вороги в грі, зустрічаються всюди. Вони повільні та живучі. Кількість і зовнішнє різноманітність в порівнянні з попередньою частиною серії зросла. З'явилися зомбі жіночої статі і зомбі - товстуни, на міських вулицях бродять зомбі-городяни, в ділянці переважають мерці в поліцейській формі, в лабораторії корпорації «Umbrella» мешкають зомбі-вчені в білих халатах, і оголені зомбі-піддослідні.
 • Руки - в одному з вузьких коридорчиків поліцейської дільниці через погано забиті віконця несподівано просовуються людські руки і намагаються задушити героя.
 • Цербери - заражені добермани. Слабкі та швидкі. Небезпечні групами.
 • Ворони - зграї агресивних птахів. Нападають групами. Слабкі вороги, але дуже швидкі.
 • Лизуни (Lickers) - сильні, швидкі і небезпечні істоти, створені «Umbrella» в якості біозброї. Нагадують людину, але шкіра і очі відсутні, мозок відкритий. Переміщуються на всіх чотирьох кінцівках, низько притулившись до підлоги, тому при стрільбі по ним потрібно опускати зброю вниз. Також здатні повзати по стінах і стелі. Атакують кігтями. Сліпі (через відсутність очей) і орієнтуються на звук , тому іноді можна непомітно пробратися повз них, якщо рухатися кроком. Бувають двох видів: червоні й зелені. Зелені більш живучі і завдають більшої шкоди.
 • Павуки - гігантські павуки, повністю ідентичні павукам з першої частини. Повзають по стінах і стелі.
 • Рослини (Plants) або ж Плющ (Ivy) - агресивні ходячі квіти в людський зріст, виведені в лабораторії. Вони живучі та небезпечні, отруєні, але уразливі до вогню.

Боси[ред.ред. код]

Паразит G - паразит, впроваджений Вільямом в тіло Бена (в сценарії Леона) або шефа Айронса (в сценарії Клер). В сценарії «А» гравцеві належить битися з ним незабаром після втечі з поліцейської дільниці. Дуже повільний, але компенсує цей недолік, випускаючи зграйку дрібних паразитів.

Алігатор - алігатор, що живе в каналізації. Він виріс під дією Т-вірусу до неймовірних розмірів. Біжить за гравцем по довгому коридору, намагаючись з'їсти його. Для швидкого знищення цього боса, можна перекинути на підлогу газовий балон і, коли той опиниться в пащі крокодила, вистрілити по ньому. Якщо в сценарії «А» здолати цього боса таким способом, то в сценарії «B» він не з'явиться. В іншому випадку, отримавши великі пошкодження алігатор втече, і персонажу в сценарії «B» знову доведеться битися з ним у тому ж самому коридорі.

Моль - гігантська моль, що мешкає в лабораторії. Це міні-бос і він не становить серйозної небезпеки гравцю.

Тиран Т-103 - покращена версія Тирана з першої частини. Відправлений «Umbrella» в заражений Раккун-сіті з метою добути зразки G-вірусу. Невпинно переслідує гравця в сценарії «B» (в сценарії «А»про його існування персонажу невідомо) . Зустрічається в 2-х формах:

Форма 1 - виглядає як високий чоловік з сірою шкірою, одягнений в зелений плащ. Тиран витривалий, але досить повільний. Він атакує кулаками на близькій відстані. Навряд чи представляв би серйозну загрозу на відкритому просторі, але як правило бої з ним проходять у вузьких коридорах, де з тираном важко розминутися. Відрізняється неймовірною живучістю і після своєї смерті, через час знову встає, щоб несподівано встати на шляху гравця пізніше. Битви з цим босом не є обов'язковим, можна просто втекти, але після вбивства з трупа можна підібрати різні боєприпаси. Під кінець гри, після купання в розпеченому рідкому металі мутує в поліпшену форму.
Форма 2 - Тиран позбавляється плаща і має гіпертрофоване серце, що знаходиться, як і у Т-002 з першої частини, зовні грудної клітини. На руках з'являються кігті і швидкість значно збільшується. Цей тиран, як і його попередник, остаточно знищується одним влучним пострілом з базуки.

Вільям Біркін - головний антагоніст гри, вчений, ввівший в себе створений ним G-вірус. Переслідує Леона, Клер і Шеррі на всьому протязі гри, мутуючи в більш сильну форму після кожної поразки. Усього таких форм п'ять:

Форма 1 - права рука і плече значно зросли, на плечі з'явилося велике око. Озброєний важким шматком труби, який тримає в правій руці. У цій формі Вільям повільний, але завдає сильні ушкодження. Є першим босом в сценарії «B», зустрічається там же, де Паразит G.
Форма 2 - значно збільшилася м'язова маса, права рука стала ще більше і на ній з'явилися величезні кігті, голова вросла в тіло і змістилася на ліве плече, а на її місці утворився зачаток нової голови. Цей монстр все ще нагадує людину і подекуди на тілі ще видно обривки одягу. Швидкість значно зросла. Зустрічається в сценарії «А» на платформі з поїздом, що їде в лабораторію.
Форма 3 - ліва рука також деформувалася і майже наздогнала за розміром праву, під старими руками виросли дві нові маленькі, стара голова зникла, зате виросла нова, з'явилося велике четверте око на лівому стегні, все тіло покрилося різними наростами. Передостанній бос сценарію «А». У битві з ним гравець обмежений у часі, оскільки запущена система самознищення лабораторії. Отримавши сильні пошкодження Вільям без зволікання мутує в четверту форму і продовжує бій.
Форма 4 - це істота, яка вже не схожа на людину, бігає на 4-х лапах, шия витягнулась, груди всіяні довгими шипами. Він швидкий, спритний і сильний. Під час бою потрібно постійно переміщатися, і розстрілювати боса з найпотужнішої зброї, не шкодуючи патронів.
Форма 5 - фінальний бос сценарію «B» і всієї гри. Безформна гора плоті, усіяна численними зубами, кігтями і щупальцями. Намагається дістатися до гравця у вагоні евакуаційного поїзда, що мчить геть з приреченого міста. Величезна туша займає весь простір вагона від підлоги до стелі і повільно повзе вперед. Якщо залишились патрони, знищення цього боса не складе ніяких проблем. Потрібно висадити в нього всі залишилися заряди з базуки, а потім добивати з найпотужнішої зброї. Навіть після перемоги гравця над цією формою, Вільям не вмирає і продовжує переслідування. І тільки вибух всього поїзда у фінальному ролику остаточно знищує чудовисько.

Зброя[ред.ред. код]

Версії[ред.ред. код]

Версія Платформа Дата виходу Особливості
Resident Evil 2 PlayStation Січень-травень 1998 Оригінальна, класична версія гри
Resident Evil 2: DualShock Version PlayStation Серпень-листопад 1998 Підтримка DualShock, режим Extreme Battle, система оцінювання результатів для міні-ігор, режим «легко» (Easy)
Resident Evil 2 Game.com Листопад 1998 Дуже спрощена версія
Resident Evil 2: Platinum Windows 98 Лютий-Квітень 1999 Покращений DualShock, Галерея, режим «Важко» (Hard)
Resident Evil 2/Biohazard 2: Value Plus Sega Dreamcast Грудень 1999 — Грудень 2000 Підтримка «VMU»-екрана, демоверсія Code: Veronica
Resident Evil 2 Nintendo 64 Жовтень 1999-лютий 2000 «EX-файли», предмети розкидані по-іншому, режим ри від Першої особи, інші костюми, відсутність Extreme Battle mode, новий ворог Hunter cameo, нові звуки
Resident Evil 2 Nintendo GameCube Січень-травень 2003 Перероблений DualShock, можливість пропустити кат-сцени, найкраща роздільна здатність
Resident Evil 2 Windows XP 2006 Відеоролики найкращої якості
Resident Evil 2 PlayStation 3 Грудень 2007 -

Примітки[ред.ред. код]

 1. За даними на 31 грудня 2007 року.