Resident Evil 4

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Resident Evil 4 (укр. Оселя Зла 4), відома в Японії як яп. バイオ ハザード 4 — мультиплатформна відеогра в жанрах third person shooter і survival horror, четверта частина культового серіалу «Resident Evil», розроблена студією «Capcom Production Studio 4» і видана великою кількістю видавців, такими як Capcom, Ubisoft, Nintendo Australia, Red Ant Enterprises і THQ Asia Pacific.

Гра була випущена 11 січня 2005 в Північній Америці, 27 січня в Японії, 18 березня в Європі для консолі «GameCube».

Сеттінг четвертої частини розгортається в 2004 році, через шість років після подій другої частини. Леон Скотт Кеннеді, урядовий агент, відправлений з місією до Європи. Йому належить врятувати Ешлі Грехем, дочку Президента США, викрадену таємничим культом. Подорож в сільську місцевість, що знаходиться в Іспанії, обертається зустріччю з її кровожерливими жителями.

Через півроку після виходу оригінального видання, гра була портована на платформу «PlayStation 2». 25 жовтня PlayStation 2 — версія виходить в Північній Америці, 4 листопада у Європі, 11 листопада в Австралії та 1 грудня в Японії. У червні 2007 гра вийшла на «Wii» і Windows. HD-ремастеринг Resident Evil 4 у високій чіткості, з'явився 20 вересня 2011 на платформах PlayStation 3 і Xbox 360.

До липня 2011 року, загальні обсяги продажів Resident Evil 4 на всіх платформах досягли позначки приблизно 7030000 примірників, що зробило її самої продаваної в серії. В 2012 році гра була внесена до книги Guinness World Records Gamer's Edition, як найбільш продавана гра жанру Survival Horror.

Посилання[ред.ред. код]