Resident Evil 7: Biohazard

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Resident Evil 7: Biohazard
Resident Evil 7 Biohazard cover.jpg
Розробник Capcom
Видавець Capcom
Дистриб'ютор Humble Stored, Microsoft Store, PlayStation Store, Steam і Amazon Lunad[1]
Жанр(и) Survival horror
Платформа Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One
Дата випуску
Режим гри однокористувацька гра
Творці
Сценарист(и) Richard Pearseyd
Технічні деталі
Рушій RE Engine
Носій Blu-ray Disc і цифрова дистрибуція
Resident Evil
Попередня гра Resident Evil: Revelations: 2
Офіційний сайт
CMNS: Resident Evil 7: Biohazard у Вікісховищі

Resident Evil 7: Biohazard (укр. Оселя Зла 7: Біонебезпека) — відеогра жанру survival horror, розроблена і видана Capcom. Resident Evil 7 було анонсовано під час презентації компанії Sony на виставці E3 в червні 2016 року. Гра вийшла в усьому світі для Microsoft Windows, PlayStation 4 і Xbox One 24 січня 2017 року. Версія для PlayStation 4 має підтримку шолома віртуальної реальності PlayStation VR. Це сьома гра основної серії Resident Evil, і перша з перспективою від першої особи.

Вперше за всю історію серії у якості сценариста було задіяно не японського, а західного сценариста: Річарда Пірсі, що значно позначилося на зовнішньому вигляді та національності головних персонажів[2].

Сюжет описує пошуки Ітаном Вінтерсом своєї дружини Miї, зниклої в похмурому будинку родини Бейкерів. Йому доводиться зустріти божевільних хазяїв будинку і розгадати таємниці, що стоять за жахливими подіями в ньому.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Більшу частину часу гравець керує чоловіком Ітаном Вінтерсом, який подорожує загадковим будинком, уникаючи ворогів і вирішуючи головоломки. Багато місць темні, тому доводиться користуватись ліхтариком, а зброї та боєприпасів обмаль. Проте в Resident Evil 7 з'явилася можливість блокувати ворожі удари, що значно зменшує шкоду від них. Є можливість швидко розвернутися на 180 градусів, наприклад, для втечі. Місцями трапляються відеокасети, вставивши які у відеомагнітофон можна від першої особи побачити що сталося з попередніми відвідувачами будинку. Також в різних місцях лежать підказки або газети, з яких гравець дізнається більше про таємниці будинку. Багато предметів можна взяти і оглянути з різних боків, шукаючи корисну інформацію.

Інтерфейс гри мінімалістичний, гравець зазвичай бачить тільки кількість патронів у кутку екрана. Рівень здоров'я показується не на самому екрані, а на смарт-годиннику Ітана. Якщо Ітан поранений, про це одразу повідомлять плями крові що з'являються в його очах. Персонаж має інвентар у рюкзаку, поділений на певну кількість комірок. Малі предмети (як набір набоїв) займають у ньому по одній комірці, великі (як дробовик) — дві. Збільшити місткість можна, знайшовши більший рюкзак. Частину багажу можна залишити у спеціальних скринях. Знайшовши іншу скриню, Ітан отримує доступ до всього, покладеного в попередню. Зі знайдених інгредієнтів Ітан може виготовити лікувальні сироватки, стимулятори, паливо, патрони. Для цього витрачається запас універсального епоксиду. Гравець може призначити до швидкого доступу 4 види зброї.

Збереження відбувається на магнітофонах. Впродовж гри можна відшукати колекційні монети, що дозволяють підвищити параметри персонажа, такі як рівень здоров'я чи прицільність пострілів[3].

Сюжет[ред. | ред. код]

Ітан Вінтерс переглядає відеозапис, де його дружина Мія говорить, що скоро повернеться додому з роботи в Луїзіані. Минуло три роки відколи вона зникла, та несподівано Ітан отримує нове відео. Мія повідомляє, що обманула чоловіка і застерігає в жодному разі не шукати її. Знаючи про що вона каже, Ітан вирушає в Луїзіану, де серед лісів і боліт знаходить покинутий будинок. Шукаючи вхід, він знаходить дивні вівтарі, складені з трупів тварин. В будинку Ітан виявляє все занедбаним. На кимось залишеній відеокасеті він бачить запис попередніх відвідувачів будинку, що зіткнулися в підвалі з чимось жахливим. Спустившись туди, чоловік знаходить Мію, живу і неушкоджену. Та вона заперечує, що слала відео, і попереджає, що наближається «Таточко», тож обоє тікають. Попереду виявляється тупик, коли Ітан іде шукати інший шлях, Мія загадково зникає.

Несподівано Мія нападає з підвалу, надзвичайно сильна і люта, і так само несподівано приходить у норму. Ітану вдається зарубати дружину сокирою. Якась Зої повідомляє йому телефоном, що можна втекти через горище. Але дорогою туди Ітан зазнає ще кількох нападів ожилої Мії. Він знаходить пістолет, але його приголомшує Джек Бейкер. Ітан отямлюється за столом з родиною психопатів Бейкерів: Джека, його дружини Маргарити, сина Лукаса і невідомої старої. Джек намагається нагодувати чоловіка відразливою стравою, а потім змусити «увійти до родини», однак його відволікає телефонний дзвінок.

Ітану вдається звільнитися від кайданів і сховатися від Бейкерів. Подорожуючи в пошуках виходу, він отримує поради від Зої, яка говорить, що вона — дочка Джека. Згодом він бачить надворі поліцейського, який розслідує зникнення в околицях людей. Однак він не вірить розповідям Ітана, вважаючи його психічно хворим. Джек убиває поліцейського, Ітан вбиває його самого, але той несподівано виліковується від ран і починає погоню. Як з'ясовується, вся родина володіє такою ж здатністю. Ітану вдається тільки зупиняти жителів будинку, але вони попри поранення продовжують розшукувати його. Під час другої зустрічі з Джеком, Ітан спалює його і забирає ключ, з яким сподівається вийти надвір.

Дорогою Ітан дізнається від Зої, що Мія все ще жива, позаяк володіє тією ж силою, що й Бейкери. Зої каже, що також прагне втекти, але їй слід спершу вилікуватися від інфекції, якою заражені всі в будинку. Для цього необхідна сироватка, інгредієнти якої розкидані в кімнатах. Ітан у пошуках зустрічає Маргариту, що перетворилася на комахоподібну істоту і сама породжує комах. Її вдається вбити, разом гинуть і комахи. Після отримання всіх складників Вінтерс бачить видіння незнайомої дівчинки. Він повертається, щоб зустрітися з Зої, але замість цього з Ітаном зв'язується Лукас, який захопив Мію і Зої та утримує їх у заручниках. Лукас, насміхаючись, змушує Ітана вирушити в комору, заповнену потворами і пастками. Вінтерс бачить чорний грибок, який розростається в будинку і покриває ожилі трупи. Завдяки своїй кмітливості Ітан рятує Мію і Зої, котра створює дві дози сироватки. Однак, в цей момент спотворений Джек нападає знову, і Ітан змушений використовувати одну дозу, щоб позбавити Джека регенерації та остаточно вбити.

Ітан постає перед вибором врятувати Мію чи Зої. Так чи інакше, він дізнається, що Бейкери заразилися після прибуття Мії з дівчинкою на ім'я Евеліна три роки тому, знайденої на уламках корабля неподалік. Якщо гравець обрав врятувати Зої, Мія лишається розчарованою в ньому і винить у зраді. Раптом Евеліна нападає, вбиває Зої, а Ітан падає за борт. Якщо ж обрано Мію, Зої неохоче бажає їм кращої долі, подружжя відпливає, але їх атакує чудовисько. При цьому Вінтерс показує дружині касету і та згадує як працювала на якусь корпорацію. Вона перевозила Евеліну, та дівчинка підкорила екіпаж і спричинила аварію корабля. У прагненні мати родину, вона заразила Мію, щоб вона стала її названою матір'ю, а потім Бейкерів.

Вінтерс непритомніє, а Мія лишається на уламках корабля Евеліни. Ітан зустрічає здорового Джека, котрий попереджає, що Евеліна заразна, і просить Ітана вбити її. Незалежно від попередніх подій, Мія вирішує розшукати чоловіка. Вона віддає йому флакон з ДНК Евеліни. Якщо вона не вилікувана, то не може опиратися інфекції та вкотре божеволіє, Ітан знову вбиває дружину, тепер остаточно. Якщо ж він дав їй ліки, Мія віддячує йому, відрізаючи шлях назад, щоб дівчинка чи заражені нею не наздогнали чоловіка.

Ітан спрямовується до покинутої соляної шахти, де знаходить таємну лабораторію. Оглянувши її, Ітан розуміє, що Евеліна — це біологічна зброя, заражена грибком, що дозволяє їй брати людей під свій контроль. Також грибок спричиняє безумство, надзвичайну регенерацію та спотворення організму. Евеліна одержима прагненням мати родину. Продовживши розслідування, Ітан розуміє — Лукас працює на невідому організацію, яка давала йому сироватку, що дозволило йому не коритися волі Евеліни. Використовуючи обладнання в лабораторії і флакон ДНК, даний Мією, Ітан синтезує токсин, який може вбити Евеліну. Вінтерс прямує крізь тунелі і знаходить шлях назад до будинку. Евеліна починає насилати на Ітана видіння і галюцинації. Та Ітану вдається перебороти її вплив і вколоти дівчинці токсин. На свій подив він бачить, що Евеліна стала старою, яку він бачив з Бейкерами. Грибок поглинає Евеліну, та за мить постає з будинку як велетенське чудовисько з її обличчям. Жодна зброя не допомагає, тут прибувають військові. Вони скидають з гелікоптера рушницю, постріли якої вражають грибок, він висихає і розсипається.

Вінтерса рятує військовий (можливо Кріс Редфілд) і садить у гелікоптер. Якщо Ітан вилікував Зої, то поряд побачить речі Мії та викине їх униз, бажаючи забути свої пригоди. Якщо ж вилікував Мію, то команда Редфілда рятує її і родина Вінтерсів об'єднується. Гелікоптер відлітає, на ньому виявляється емблема корпорації Umbrella.

Розробка[ред. | ред. код]

Невдовзі після випуску Resident Evil 6 її продюсер Масатіка Кавата зазначив, що в компанії Capcom тривають внутрішні дискусії щодо напрямку в якому повинна рухатися серія Resident Evil. Він зауважив, що якою б не стала Resident Evil 7, її протагоніст повинен стати звичайною людиною, а не «супергероєм», як у попередніх іграх. У грі планувалося повернутися до класичної для серії переваги страху, а не екшну, наслідуючи такі ігри, як Amnesia і Outlast. Місцем дії обіцявся певний обмежений простір, як у першій грі серії[4].

Розробка гри почалася у лютому 2014 року[5]. Рушієм було обрано RE Engine, що використовує технологію фотограмметрії, даний підхід використовує реальні фотографічні дані для створення моделей, текстур і карт нормалей для віртуальних об'єктів. При цьому результат виглядає напрочуд реалістично. Ефект можна було побачити в Star Wars Battlefront і Vanishing of Ethan Karter. Також, рушій дозволяє легше створювати віртуальну реальність, надаючи «новий рівень страху»[6]. На виставці E3 2015 було представлено демонстрацію віртуальної реальності під назвою Kitchen для PS4. У ній гравець міг опинитися в ролі ув'язненого на кухні в похмурому брудному будинку[7]. Згодом Capcom заявили, що концентрують зусилля на проектах для ринку віртуальної реальності, оскільки Kitchen справила велике враження на гравців[8].

На E3 2016 відбувся анонс Resident Evil 7, було повідомлено, що керівником розробки є Коші Наканіші, який раніше займався створенням Resident Evil: Revelations. Він керував групою зі 120 чоловік, зібраної в рамках японського підрозділу компанії Capcom Japan. Кавата тоді повідомив, що Kitchen демонструвала тон майбутньої Resident Evil 7. Він запевнив — PS4 без VR, Xbox One і ПК контент буде тим самими[9]. На час анонсу гру вже було завершено на 65 %[5]. Після анонсу, 14 червня, було випущено демо-версію гри для PlayStation 4 під назвою Resident Evil 7 Teaser: Beginning Hour[10].

Реліз фінальної версії відбувся 24 січня 2017 року.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Webster A. Amazon announces new cloud gaming service called Luna: Another competitor enters the field // The Verge — 2020.
  2. Антология Resident Evil (рос.)
  3. Resident Evil VII: BIOHAZARD. game.capcom.com. Процитовано 2017-01-31. 
  4. McWhertor, Michael (2016-06-15). Resident Evil 7's demo content won't be in the main game, but a new hero will. Polygon. Процитовано 2017-02-01. 
  5. а б Famitsu Interview Reveals Resident Evil 7 is About 65 Percent Complete!. Play-Asia.com (en-US). Процитовано 2017-02-01. 
  6. Resident Evil 7 biohazard Ushers in a New Era of Fear. Процитовано 2017-02-01. 
  7. Kitchen is the scariest VR game ever. Digital Spy (en). 2015-06-17. Процитовано 2017-02-01. 
  8. Capcom's Resident Evil division "focusing" on VR. GamesIndustry.biz (en). Процитовано 2017-02-01. 
  9. Capcom on Resident Evil - "It’s challenging to stick to survival horror, the more games you make in a series.". PCGamesN. Процитовано 2017-02-01. 
  10. Phillips, Tom (2016-06-14). Resident Evil 7 announced for PS4 and PlayStation VR. Eurogamer (en-UK). Процитовано 2017-02-01. 

Посилання[ред. | ред. код]