Sauer 38H

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Sauer 38H
Smolensk-War-Museum-16.jpg
Тип: пістолет
Походження: Третій Рейх Третій Рейх
Історія виробництва:
Конструктор Фріц Ценер
Розроблено 1938
Виробник Sauet & Sohn,
Виготовлено 250 000
Характеристики
Маса 720 г
Довжина 171 мм
Довжина ствола, мм: 83 мм
Тип боєприпасу 7,65 мм Браунінг
Механізм автоматика, заснована на ході затвора
Бойова скорострільність 25—30 постр/хв
Дульна швидкість 290 м/с
Прицільна дальність 25 метрів
Тип боєпостачання магазин на 8 патронів
Приціл Відкритий

Commons-logo.svg Sauer 38H у Вікісховищі

Sauer 38H — пістолет зразка 1938, конструктор Фріц Ценер. Внутрішнє влаштування подібне до пістолета Walther PP зразка 1929. Виготовлявся з 1938 по 1945. Всього було виготовлено близько 250 тис. екземплярів. Пістолет знаходився на озброєнні поліції та напіввійськових формувань, а також надавався цивільним особам.

Історія створення[ред. | ред. код]

Пістолет «Sauer» зразка 1938 року («Sauer 38H») розроблений на одній з старіших збройних фірм Німеччини «Sauer & Sohn» («Зауер і син»). Ця фірма була створена у 1751 році в місті Зулі. Після переоснащення у 1880 році найкращим на ті часи технічним обладнанням, вона стала відомою своїми висококласними рушницями з взаємозамінними деталями.

При розробці пістолета Sauer 38H зброярі переслідували ціль створити конкуренцію пістолету Walther PP. Ця задачу була не з простих — вальтерівскі пістолети Walther PP та PPK у середині 30-х років мали надзвичайно велику популярність.

Конструкція та характеристики[ред. | ред. код]

Автоматика пістолета Sauer 38H працювала за принципом віддачі вільного затвора. На ствол вдягалася зворотна пружина. Затвор виготовлявся окремо та кріпився до кожуха шпильками. Пістолет мав вказівник наявності патрона в патроннику, а також важеля зведення ударника, що дозволяло набою находитись у патроннику, та зброя при цьому була цілком безпечна.

Прихований курок був з'єднаний з цим важелем. Якщо самозведенням при натисканні на спусковий курок(зусилля спуску 5,5 кг) зводився курок та відбувався постріл, то натиснення на важіль призводило лише до зведення курка, та шляхом повільного спуску (з зусиллям 2,3 кг) відбувався постріл, для прицільного пострілу, або ж можна було звести курок без пострілу у випадку необхідності. Запобіжник прапорцевого типу монтувався з лівого боку затвора. Магазин коробчастий ємністю 8 набоїв. Прицільна відстань — 25 м. Початкова швидкість кулі — 290 м/с.

Пістолет Sauer 38H складався з 57 деталей, вузлів та механізмів, основні з яких були:

  • Ствол, рамка пістолета
  • Кожух затвору
  • Ударно-спусковий механізм
  • Магазин
  • Запобіжник

Джерела[ред. | ред. код]

Додаткова література[ред. | ред. код]

  • Infanteriewaffen gestern (1918—1945), Band 1, Reiner Lidschun/Gerhart Wollert, Brandenburgisches Verlagshaus 1998