OGRE

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
OGRE
Рушій гри (Список)
Ogre-logo.gif
Розробник The OGRE Team
Частина серії рушіїв 3D graphics engine
Апаратна платформа Cross-platform
Написаний мовою C++
Ліцензія MIT[1][2]
До версії 1.6.5 (включно) : GNU Lesser General Public License v.2 або пізніша
Остання версія 1.9.0 (Ghadamon) / 22 вересня, 2013; 6 років тому (2013-09-22)
http://www.ogre3d.org/
Скріншот з бенчмарку «Fresnel Reflections and Refractions» (укр. Дифракція Френеля) з пакета «OGRE Demos pack». У даному тесті демонструється робота рушія з водою, відбиттями й переломленнями у водному середовищі. Опції рендеринга зображення: оригінальне розділення 1600*1200 пікселів, OpenGL-рендерер, 16-кратне повноекранне згладжування (FSAA), 32-бітний колір. У кадрі присутні 23653 трикутники.
Скріншот з бенчмарка «Compositor Effects» з пакету «OGRE Demos pack». У лівій верхній частині скріншота розташоване меню опцій, в якому користувачі можуть застосовувати різні маски постеффектов до цілого зображення. Постефекти можуть застосовуватися як по одному, так і кілька разом. Опції рендеринга зображення: оригінальна роздільність 1600*1200 пікселів, OpenGL-рендерер, 16-кратне повноекранне згладжування (FSAA), 32-бітний колір. у кадрі присутні 5230 трикутників.
Скріншот з бенчмарка «Ocean Shader Effects» (рос. Шейдерні ефекти для візуалізації поверхні океану) з пакета «OGRE Demos pack». У цьому тесті за допомогою декількох меню, розташованих по краях екрану, користувач може вручну налаштовувати роботу різних шейдерів, системи освітлення та деякі інші параметри. Опції рендеринга зображення: оригінальна роздільність 1600*1200 пікселів, Direct3D9-рендерер, 4-рівневе повноекранне згладжування (FSAA), 32-бітний колір. У кадрі присутній 5848 трикутників.

OGRE (англ. Object-Oriented Graphics Rendering Engine, об'єктно орієнтований графічний рушій) — гнучкий, орієнтований на сцену та кросплатформений графічний рушій (на відміну від рушія гри) написаний на С++ та спроектований так, щоб зробити простішим та інтуітивним процес розробки програм, що використовують тривимірну графіку. Поширюється на правах MIT ліцензії. Бібліотека класів спроектована таким чином, що її можна однаково використовувати з OpenGL та Direct3D не змінюючи програмного коду прикладної програми.

Серед комерційних ігор, які використовують OGRE можна відмітити: Ankh, Torchlight та Garshasp.

Політика OGRE[ред. | ред. код]

OGRE сам по собі не є ігровим рушієм і за заявою автора ніколи таким не буде. OGRE був, є і буде графічним рушієм для рендеринга тривимірної графіки. Велику популярність рушій отримав за рахунок своєї гнучкості, що дозволяє «схрещувати» його з багатьма іншими бібліотеками (фізика — ODE, Newton, PhysX, Bullet; звук, мережа, графічний інтерфейс тощо).

Причина, через яку OGRE не може стати повноцінним ігровим рушієм, описується автором приблизно так: Не всі, кому може бути необхідний 3D-рушій, будуть використовувати його для створення ігор, тому, можна використовувати OGRE для створення ігор, симуляторів, бізнес-додатків тощо. В OGRE немає вбудованої підтримки мережі, звуку та багатьох інших функцій. Але, за допомогою зусиль багатьох професіоналів, з'явилися бібліотеки, перенесені під OGRE. Наприклад, для реалізації фізики в додатках, що використовують цей рушій, портовані такі бібліотеки, як PhysX SDK (рушій) (NxOgre), Newton Game Dynamics (OgreNewt), Bullet Physics Library (OgreBullet), Open Dynamics Engine (OgreODE).

Для реалізації графічного інтерфейсу користувача (англ. GUI — Graphic User Interface) можуть застосовуватися як стандартні (недостатньо добре реалізовані, і, за словами розробників, в майбутньому, можливо, будуть виключені) функції графічного інтерфейсу OGRE, так і імпортуватися сторонні бібліотеки (OpenGUI, MyGUI (дуже популярний серед учасників російського співтовариства OGRE), CEGUI).

OGRE є вільним програмним забезпеченням, поширюваним під ліцензіями LGPL/MIT і має дуже активне співтовариство.

Можливості[ред. | ред. код]

 • підтримка платформ Windows, Linux та Mac OS X;
 • скриптова система управління матеріалами (мультитекстурування, мультипрохідне змішування);
 • завантаження текстур у форматі PNG, JPEG, TGA, BMP або DDS, підтримка стислих текстур (DXT/S3TC);
 • експортери для основних комерційних та вільних пакетів 3D моделювання;
 • система управління ресурсами;
 • підтримка DirectX, OpenGL;
 • підтримка шейдеров, написаних на асемблері або мовах високого рівня: Cg, DirectX HLSL або GLSL;
 • складна скелетна анімація (анімація тіла), анімація гнучких форм, морфінг (анімація особи), анімація шляху (камера, переміщення).

OGRE порти[ред. | ред. код]

Існують порти Ogre3D під інші мови програмування

Проекти використовують рушій[ред. | ред. код]

Open source[ред. | ред. код]

Комерційні проекти[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

 • Axiom Engine — порт OGRE на C#
 • Irrlicht — графічний рушій, що використовує можливості OpenGL та DirectX, написаний на C++
 • GLScene — OpenGL-орієнтований графічний рушій для Delphi.
 • OpenSceneGraph — багатоплатформний OpenGL-орієнтований графічний рушій на C++
 • PureBasic — кроссплатформенная середу програмування, що використовує рушій OGRE.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Licensing FAQ «OGRE-Open Source 3D Graphics Engine (англійською). Процитовано 2010-01-17. 
 2. Ліцензія рушія OGRE (англійською). SourceForge.net. Архів Svn.sourceforge.net/viewvc/ogre/trunk/README оригіналу за 2012-03-03. Процитовано 15 березня 2009. 
 3. OpenFrag
 4. Official Rigs of Rods Forum. Архів оригіналу за 18 березень 2013. Процитовано 16 червень 2012. 
 5. co.uk/ Impressive Title[недоступне посилання з червень 2019]
 6. Open Semantic Technologies for Intelligent Systems[недоступне посилання з червень 2019]
 7. vdrift-ogre. Stunt Rally game with Track Editor, based on VDrift and OGRE.
 8. Snake Game On Spheres
 9. Garshasp
 10. Zombie Driver

Посилання[ред. | ред. код]