0 A.D.

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
0 A.D.
0 A.D. logo.png
Розробник Wildfire Games
Видавець Wildfire Games
Дата випуску 17 травня 2018
Ліцензія GNU GPLv2
Версія Alpha 23 Ken Wood
Українська локалізація так
Жанр(и) Стратегія в реальному часі
Рушій гри Pyrogenesis
Режим гри багатокористувацька гра і одиночна гра
Носій вільне звантаження з Інтернет
Керування Клавіатура, миша
Сайт play0ad.com
0 A.D. у Вікісховищі?

0 A.D. (перекладається як 0 рік) — тривимірна відеогра у жанрі історичної стратегії в реальному часі, що розробляється компанією Wildfire Games. Вона присвячена рокам між 500 до н. е. та 500 н. е. і буде випущена у двох частинах: перша охоплює період 500 р. до н. е. — 1 до н. е., а другий — період з 1 н. е. по 500 н. е.

Розробка гри триває, станом на 2017 рік 0 A.D. знаходиться на стадії альфа-версії.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Скріншот гри

0 A.D. подібна на ігри серії Age of Empires та має звичайний для стратегій в реальному часі ігровий процес: гравцеві необхідно добувати ресурси, будувати поселення, тренувати армію і битися з супротивником. Однак є ряд відмінностей; наприклад, добувати ресурси і будувати можуть базові піші воїни, кінні можуть тільки полювати.

У грі представлені 11 цивілізацій: Афіни, Македонія, Спарта, бритти, галли, племена іберів, Карфаген, Перська імперія, Римська республіка, Імперія Маур'їв, Елліністичний Єгипет. Елліністичні держави (Афіни, Македонія та Спарта) мають спільну основу, що виражається в частині будівель і юнітів, але унікальні особливості: спеціальні будівлі / юніти і технології; те саме стосується і кельтських племен: бриттів і галлів. Розробники планують додати ще одну цивілізацію: державу Селевкідів.

Гра використовує 4 типи ресурсів:

  • Їжа — потрібна перш за все для тренування військ. Добувається шляхом збору ягід, полюванням, риболовлею, тваринництвом і фермерством.
  • Деревина — використовується головним чином для будівництва будівель і кораблів. Добувається рубкою дерев.
  • Камінь — використовується для будівництва захисних споруд (стін, башт, фортець). Добувається в каменоломнях.
  • Метал — використовується для тренування військ і дослідження технологій. Добувається в копальнях.

Зібрані ресурси переносяться юнітами в спеціалізовані точки збору: міські центри та порти служать для збору всіх чотирьох типів ресурсів, фабрики — для збору деревини, каменю і металу, ферми — для збору їжі.

Карти можуть містити скарби, які, будучи захопленими, миттєво додають значну кількість ресурсів в казну гравця[1].

Розробка[ред. | ред. код]

Гра розробляється з 2000 року, хоча фактична робота над грою почалася з 2003 року. Початково вона задумувалася як тотальна модифікація до гри Age of Empires II: The Age of Kings, але розробники не змогли втілити всі свої ідеї таким чином через обмеження ігрового рушія. Гра є повністю вільною та з відкритим вихідним кодом. 10 липня 2009 року Wildfire Games зробила процес розробки відкритим, відкривши вихідні коди гри за ліцензією GPL, а графічні та звукові елементи за ліцензією Creative Commons BY-SA[2].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]