0 A.D.

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
0 A.D.
0 A.D. logo.png
Розробник Wildfire Games
Видавець Wildfire Games
Мова інтерфейсу американська англійська, Астурійська мова, білоруська, каталанська, чеська, німецька, грецька, британська англійська, іспанська, баскійська мова, французька, шотландська гельська мова, галісійська мова, угорська, індонезійська мова, італійська, малайська мова, букмол, нідерландська, польська, португальська, Бразильський варіант португальської мови, російська, словенська, шведська, турецька і українська
Дата випуску 17 травня 2018
Ліцензія GNU GPLv2
Версія Alpha 23 Ken Wood
Українська локалізація так
Жанр(и) Стратегія в реальному часі
Рушій гри Pyrogenesis
Режим гри багатокористувацька гра і однокористувацька гра
Носій вільне звантаження з Інтернет
Керування Клавіатура, миша
Сайт play0ad.com
0 A.D. у Вікісховищі?

0 A.D. (перекладається як 0 рік) — тривимірна відеогра у жанрі історичної стратегії в реальному часі, що розробляється компанією Wildfire Games. Вона присвячена рокам між 500 до н. е. та 500 н. е. і буде випущена у двох частинах: перша охоплює період 500 р. до н. е. — 1 до н. е., а другий — період з 1 н. е. по 500 н. е.

Розробка гри триває, станом на 2017 рік 0 A.D. знаходиться на стадії альфа-версії.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Скріншот гри

0 A.D. подібна на ігри серії Age of Empires та має звичайний для стратегій в реальному часі ігровий процес: гравцеві необхідно добувати ресурси, будувати поселення, тренувати армію і битися з супротивником. Однак є ряд відмінностей; наприклад, добувати ресурси і будувати можуть базові піші воїни, кінні можуть тільки полювати.

У грі представлені 11 цивілізацій: Афіни, Македонія, Спарта, бритти, галли, племена іберів, Карфаген, Перська імперія, Римська республіка, Імперія Маур'їв, Елліністичний Єгипет. Елліністичні держави (Афіни, Македонія та Спарта) мають спільну основу, що виражається в частині будівель і юнітів, але унікальні особливості: спеціальні будівлі / юніти і технології; те саме стосується і кельтських племен: бриттів і галлів. Розробники планують додати ще одну цивілізацію: державу Селевкідів.

Гра використовує 4 типи ресурсів:

  • Їжа — потрібна перш за все для тренування військ. Добувається шляхом збору ягід, полюванням, риболовлею, тваринництвом і фермерством.
  • Деревина — використовується головним чином для будівництва будівель і кораблів. Добувається рубкою дерев.
  • Камінь — використовується для будівництва захисних споруд (стін, башт, фортець). Добувається в каменоломнях.
  • Метал — використовується для тренування військ і дослідження технологій. Добувається в копальнях.

Зібрані ресурси переносяться юнітами в спеціалізовані точки збору: міські центри та порти служать для збору всіх чотирьох типів ресурсів, фабрики — для збору деревини, каменю і металу, ферми — для збору їжі.

Карти можуть містити скарби, які, будучи захопленими, миттєво додають значну кількість ресурсів в казну гравця[1].

Розробка[ред. | ред. код]

Гра розробляється з 2000 року, хоча фактична робота над грою почалася з 2003 року. Початково вона задумувалася як тотальна модифікація до гри Age of Empires II: The Age of Kings, але розробники не змогли втілити всі свої ідеї таким чином через обмеження ігрового рушія. Гра є повністю вільною та з відкритим вихідним кодом. 10 липня 2009 року Wildfire Games зробила процес розробки відкритим, відкривши вихідні коди гри за ліцензією GPL, а графічні та звукові елементи за ліцензією Creative Commons BY-SA[2].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]