Артур Ґроттґер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Артур Ґроттґер, 1867

Артур Ґроттґер (пол. Artur Grottger; * 11 листопада 1837, Отине́вичі, Жидачівський район, Львівська область — † 13 грудня 1867, Амелі-ле-Бен-Палальда, Франція) — польський живописець, один із провідних представників романтизму в польському мистецтві, ілюстратор, рисувальник, автор циклу творів на тему січневого повстання 1863-1864 рр.

Історія кохання[ред.ред. код]

1866 на балу у Стрілецькому товаристві у Львові 29-річний Ґроттґер познайомився з 16-річною Вандою Монне (Wanda Monné). Спонтанному коханню польської патріотки і хворого на сухоти митця, що йому залишалося жити менше двох років, сповненому багатьох романтичних зустрічей і довгих піднесених листів, але не схваленому родиною дівчини, не судилося щасливого завершення. Спраглий успіху Артур виїхав до Парижа, де спромігся завершити свій славетний цикл «Війна» та продати його австрійському цісареві Францу Йосифу I.

У грудні 1867 лікарі скерували знесиленого хворобою митця на знаменитий курорт Амелі-ле-Бен у французьких Піренеях — лікувати кровотечу в легенях. Там він і помер того ж місяця. Наречена Ґроттґера Ванда Монне перевезла тіло художника до Львова, де 4 липня 1868 перепоховала на Личаківському цвинтарі — на місці, яке він колись обрав під час спільної прогулянки.

Посилання[ред.ред. код]


Художник Це незавершена стаття про художника.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.