Євродиско

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Євродиско (англ. euro disco) — термін, що описує до цілої низки композицій електронної танцювальної музики, створених у Європі в 1970-х роках. Пісні цього напрямку, як і Європоп- або Євроданс-пісні — звичайно легка для сприйняття, привабливі розважальна музика із пружним танцювальним ритмом, англомовними текстами, написані у контрастній куплетній формі. Пісням євродиско властиве використання синтезаторів.

У ширшому значенні термін Євродиско охоплює цілу низку течій електронної танцювальної початку 1980-х років, зокрема Італо-диско, Євробіт, а також Європоп-пісні танцювального характеру.

Впродовж 1990-х — початку 2000-х років термін Євродиско використовують також італійські фани Італо-диско, описуючи цим терміном неіталійську музику цієї течії, особливо німецьку. В англо-мовних країнах останнім часом розрізняють терміни «70s Eurodisco» , що відповідає класичному Євродиско цих років та «80s Eurodisco», що описує Європейську танцювальну музику 1980-х — початку 1990-х років не британського походження.

В кінці 1980-х років Євродиско потрапляє і на російську сцену, зокрема в творчості гуртів «Мираж» та Маленький принц. Пісні цього напрямку звучать на щорічному фестивалі «Дискотека 80-х».

У цей час існує кілька сучасних груп і виконавців, що співають саме в стилі євродиско, наприклад Systems In Blue, Mark Ashley, російська група Night Fox та інші.

Посилання[ред.ред. код]