EDM

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
EDM
Стилістичні походження
disco
post-disco
pop
Походження
США США
1970-ті — 1980-ті
Типові інструменти
Синтезатори, семплери, вінілові програвачі тощо
Популярність 1980-ті — донині

Електронна танцювальна музика (інша назва клубна музика; англ. EDM — Electronic Dance Music) представляє собою широкий спектр жанрів і стилів електронної музики, спрямованих, перш за все, для розважальної індустрії. EDM є основою музичного супроводу для нічних клубів і фестивалів електронної музики. EDM, як правило, використовується в контексті живого відтворення, де діджей програє заздалегідь підготовлений список творів, плавно переходячи від одного до іншого. Електронна танцювальна музика не відноситься до окремого стилю в музиці, а використовується як узагальнений термін для декількох популярних жанрів, таких як: Хаус, Транс, Техно, Дабстеп, Драм-н-бейс і безліч інших. Це основний результат творчості більшості сучасних музичних продюсерів та діджеїв.

Історія[ред. | ред. код]

Прикладом ранньої форми EDM є результат співпраці між продюсером Джорджо Мородером і вокалісткою Донною Саммер — пісня «I Feel Love», написана в 1977 році. Пісня була написана без використання традиційних інструментів і носила танцювальний характер.

Однак сам термін EDM вперше був використаний в американській музичній індустрії лише в 2010 році[1][2].

Розвиток напряму тісно пов'язаний із розвитком комп'ютерних технологій, появою нових інструментів для створення музики (таких як драм-машина, секвенсор, мікшер та багатьма іншими) і розквітом на початку XXI століття нових жанрів електронної музики, таких як дабстеп і треп.

Примітки[ред. | ред. код]