IDM

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
IDM
Стилістичні походження
Походження
початок 90х років
Типові інструменти
Похідні жанри брейккор, глітч, drill'n'bass
Піджанри
брейккор, глітч

IDM (англ. Intelligent dance music, дослівно — «розумна танцювальна музика») — напрямок електронної музики, що повстав на початку 1990-х років.

Початково терміном IDM називали музикантів експериментального техно і джанглу, що згуртувались навколо лейблу Warp Records, який випустив у 1992 році компіляцію Artificial Intelligence, що стало фактично початком розвитку жанру. Як правило дефініція IDM націлена обіймати всі експериментальні стилі що походять від танцювальної електронної музики, а також інші авангардні стилі, тісно пов'язані з комп'ютерними технологіями (напр. glitch).

Часто закидають, що термін IDM не відповідає дійсності, оскільки назва не відповідає характеру музики, передусім з огляду на те, що IDM фактично не є танцювальною, проте ця назва зберігається саме в цьому вигляді, оскільки походить IDM від техно — швидкої, агресивної танцювальної музики. Деякі творці, втомлені техно почали шукати щось нового, менш агресивного і мелодичнішого, артистичного, імпровізаційного та інтелігентного, такого, що вимагає від слухача чогось більшого. Звідси з'явилися такі назви, як intelligent techno, listening techno, art techno. Характерними для музики IDM є також експерименти у пошуку нових звуків, та їх прискіпливого добору в композиціях.

Засновниками IDM вважаються такі музиканти як Richard D. James, Autechre, Plaid, Speedy J, яких можна знайти на альбомах лейблу Warp Records.

Представники жанру[ред. | ред. код]