Джангл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Джангл
Олдскул джангл
Стилістичні походження
Походження
Велика Британія Велика Британія
початок 1990-х
Типові інструменти
Популярність 1990-ті
Похідні жанри drum and bass, darkcore
Споріднені жанри
брейкбіт, раггакор, рагга-джангл[2]

Джангл (англ. jungle, дослівно — джунглі) — жанр електронної музики, який включає в собі вплив інших жанрів, таких як брейкбіт-хардкор та регі/даб/денсхол. Іноді стиль називається «oldschool jungle» (олдскул джангл).

Джангл має швидкий брейкбіт (від 150 BPM до 170 BPM)[3], перкусивні ударні лупи, семпли та синтезовані ефекти. Є треки з ударними семплами, що іноді складаються лише з біту, це досягається найчастіше шляхом вирізання ударних звуків з композицій. Стиль із довгими, зі зміщеним піком снейрами, зазвичай називають олдскул джанглом.

Джанглісти поєднали класичні ямайські/карибські традиції роботи з звуковими системами. Джагл вміщує повільні, глибокі басові лінії та прості мелодії (нагадуючи регі та даб).

Джангл відрізняється синкопованою лінією ударних. В середині 1990-х роках джанґл поступово еволюціонував у драм-енд-бейс, якому властива простіша лінія ударних, більша її інтегрованість із лінією басу.

Інші значення[ред. | ред. код]

Джанглом у 1920-1930-ті роки називався джазовий стиль, що характеризувався екзотичними комбінаціями тембрів, гострими дисонуючими звучаннями, кластерами, сурдинними ефектами, глісандо тощо. Засновником джазового джанглу вважається Дюк Еллінгтон.

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. "Dancecult", Journal of Electronic Dance Music Culture, Vol 1, No 1, (2009)
  2. Ishkur's Guide to Electronic Music. Архів оригіналу за 14 листопада 2015. Процитовано 8 вересня 2016. 
  3. Noys, Benjamin. Into the Jungle, Popular Music, Vol. 14, No. 3 (Жовт., 1995), pp. 321