Рейв

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Рейв (англ. rave) — це зазвичай масова вечірка з виступами ді-джеїв, які грають переважно електронну танцювальну музику. Місцем проведення може виступати будь-який майданчик: клуб, склад, покинуте приміщення, або це можуть бути вечірки просто неба.[1]

Історія[ред. | ред. код]

У 1960-х сленгове слово рейв вживали мешканці Лондона карибського походження у значенні імпрези. Наприкінці 1980-х термін почав функціонувати у значенні субкультури, що виросла з рухів ейсід-хауз у Чикаго та Нью-Йорку після чого завоювала британську сцену.

Початково рейви були величезними нічними дискотеками, що проводилися в складських приміщеннях або на полях просто неба, куди з'їжджалися тисячі насамперед молодих людей. Ці неконтрольовані ніким велелюдні тусовки в провінції, викликали в суспільстві негативну реакцію, зокрема через повсюдне вживання «екстазі» та більш важких наркотиків на таких вечірках. Незабаром, багато британських клубів, почали проводити рейви у власних стінах, використовуючи багатоярусні танцмайданчики, на кожному з яких грав окремий діджей.

Основна музика на рейвах була ейсід-хауз і техно та їхні подальші різновиди — транс, хардкор, драм-енд-бейс та інші. Серед найвідоміших колективів, що пов'язуються з рейвом, були Scooter, The Shamen, A Guy Called Gerald, The Prodigy, Grid.

Культуру рейвів увібрали в себе запроваджені в 1990-ті в Берліні, а згодом й у інших містах світу — «паради любові».

На пострадянському просторі рейви проводилися з початку 1990-х. Найбільшим з них став український фестиваль «КаZантип», що спочатку проводився на Кримському мисі Казантип, а потім поміняв назву на «Республіка КаZантип» і переїхав спочатку у село Веселе (поблизу Судака), а потім під селище Поповка (поблизу Євпаторії), де й завершив своє існування з початком російської окупації Криму.[2]

Див. також[ред. | ред. код]

  1. Сезон рейвів. hromadske.ua. Процитовано 2022-01-11. 
  2. Як український рейв став відомим на весь світ. Red Bull (uk). Процитовано 2021-09-20.