Рейв

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Рейв (англ. rave) — масова нічна дискотека з виступом диск-жокеїв; також загальна назва електронної танцювальної музики, що грають на таких дискотеках, і тому точного визначення немає.

Історія[ред. | ред. код]

У 1960-х сленгове слово рейв вживали мешканці Лондона карибського походження у значенні імпрези. Наприкінці 1980-х термін почав функціонувати у значенні субкультури, що виросла з рухів ейсід-хауз у Чикаго та Нью-Йорку після чого завоювала британську сцену.

Початково рейви були величезними нічними дискотеками, що проводилися в складських приміщеннях або на полях просто неба, куди з'їжджалися тисячі людей. Ці неконтрольовані ніким масові збори в провінції викликали в суспільстві негативну реакцію, зокрема через широке вживання «екстазі» та більш важких наркотиків на таких вечірках. Незабаром багато британських клубів почали проводити рейви у своїх стінах, використовуючи багатоярусні танцмайданчики, на кожному з яких грав свій діджей.

Основна музика на рейвах була ейсід-хауз і техно та їхні подальші різновиди — транс, хардкор, драм-енд-бейс та ін. Серед найвідоміших колективів, що асоціюються з рейвом, були Scooter, The Shamen, A Guy Called Gerald, The Prodigy, Grid.

Культуру рейвів увібрали в себе запроваджені в 1990-ті в Берліні, а потім й у інших містах світу «паради любові».

На пострадянському просторі рейви проводилися з початку 1990-х. Найбільшим з них став фестиваль «КаZантип», що спочатку проводився на Кримському мисі Казантип, а потім поміняв назву на «Республіка КаZантип» і переїхав спочатку у село Веселе (поблизу Судака), а потім під селище Поповка (поблизу Євпаторії), де й завершив своє існування з початком російської окупації Криму..