Єдиний вступний іспит

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Єди́ний вступни́й і́спит (ЄВІ) — форма вступного випробування в Україні для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) з іноземної мови, а саме англійської, німецької, французької або іспанської.[1]

ЄВІ проходить із використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання.

Історія[ред. | ред. код]

2016[ред. | ред. код]

Уперше вступні випробування для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Право» з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання учасники проходили 2016 року. Тоді іспити відбулися лише у п’яти містах України – Києві, Львові, Одесі, Полтаві та Чернівцях. Дев’ять університетів країни, що долучилися до експерименту, приймали до магістратури випускників-бакалаврів на підставі результатів єдиного іспиту, формат проведення якого був максимально наближений до незалежного оцінювання випускників закладів загальної середньої освіти.

2018[ред. | ред. код]

2018 року було значно розширено перелік спеціальностей, вступ на які відбувався на основі вступних випробувань із застосуванням процесів ЗНО, також змінено специфіку тестування. Відтак вступники на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальностями 081 «Право» та 293 «Міжнародне право» проходили єдине фахове вступне випробування і складали єдиний вступний іспит (ЄФВВ та ЄВІ).

Вступники до магістратури за спеціальностями галузей знань «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини» складали єдиний вступний іспит (ЄВІ).

2019[ред. | ред. код]

У 2019 році всі, хто вступав на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальностями 081 «Право» та 293 «Міжнародне право», складали ЄФВВ та ЄВІ.

Для вступу для здобуття ступеня магістра за спеціальностями 027 «Музеєзнавство, пам’яткознавство», 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності», 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» галузі знань 02 «Культура і мистецтво», спеціальностями галузей знань 03 «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), 04 «Богослов’я», 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 12 «Інформаційні технології», 24 «Сфера обслуговування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» (крім спеціальності 293 «Міжнародне право») учасники складали єдиний вступний іспит з іноземної мови.

2020[ред. | ред. код]

Єдиний вступний іспит з іноземної мови до магістратури став обов’язковим для вступу на всі спеціальності за програмами магістратури.

Відповідна норма передбачена Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році, що затверджені Міністерством освіти.

Окрім того, для надання більшої ваги фаховому вступному випробуванню запроваджено вагові коефіцієнти. Відтепер заклад вищої освіти зможе збільшити вагу бала за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови щонайменше 25%.

У новому році вступники до магістратури зможуть використовувати результати ЄВІ 2020-2021 років, а результати єдиного фахового вступного випробування – тільки 2021 року.[2]

2021[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ. Архів оригіналу за 20 жовтня 2020. Процитовано 18 жовтня 2020. 
  2. ЗНО з іноземної складатимуть усі вступники до магістратури. Архів оригіналу за 25 жовтня 2020. Процитовано 18 жовтня 2020. 

Посилання[ред. | ред. код]