Ільдебад

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ільдебад
Народився невідомо
Помер 541
Павія
вбивство
Громадянство Королівство остготів
Національність остгот
Титул король
Посада Список королів Італії
Термін 540—541 роки
Попередник Вітігес
Наступник Ерарік
Конфесія аріанство

Ільдебад (Hildebad; ? — 541) — король остготів у 540541 роках.

Життєпис[ред.ред. код]

Був небожем Теудіса, короля вестготів. Про молоді роки нічого невідомо. Ільдебад був одним з військовиків короля Вітігеса під час війни з Візантійською імперією. У 539 році брав участь в облозі Медіолану (сучасний Мілан). У 540 році після поразки короля та падіння Равенни, Ільдебад відмовився здатися, незважаючи на те, що його родина потрапила у полон до візантійців.

Спочатку кандидатом на трон був Урайя (небіж Вітігеса), що стояв у Павії. Проте той відмовився. Після цього у Вероні королем оголосили Ільдебада, розраховуючи на його родинні зв'язки з вестготським королем.

Ставши королем Ільдебад відразу спрямував посольство до вестготів з проханням щодо військової підтримки, втім марно — Теудіс відмовився підтримати остготів. Своєю столицею Ільдебад зробив Павію, що мала міцні укріплення. Після цього перейшов у наступ, скориставшись відсутністю візантійська військовика Велізарія. 541 року остаготи перемогли візантійців у битві при Тревізія, внаслідок чого Ільдебад відвоював Лігурію та Венетію, а незабаром — усю долину річки По.

У 541 році за наказом Ільдебада було вбито Урайю, оскільки король побоювався амбіцій останнього. Проте вже у травні того ж року короля було вбито на бенкеті гепідським охоронцем. Новим королем було обрано Ераріка.

Джерела[ред.ред. код]

  • Bury, J. B. (23 April 2013). History of the Later Roman Empire, Vol. 2: From the Death of Theodosius I to the Death of Justinian. Courier Corporation. ISBN 0486143392. Retrieved 15 June 2015. (англ.)