Інтернет-час

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Інтерне́т-час (англ. Swatch Internet Time) — одна із концепцій альтернативної системи відліку часу доби, що запропонована у рамках рекламної кампанії швейцарською компанією-виробником годинників Swatch.

Концепція базується на тому, що доба поділена на 1000 «биттів», кожне з яких триває 1 хвилину і 26,4 секунди. Символ інтернет-часу — @. Таким чином, початок доби — 00:00:00 — позначається @000, а кінець — 23:59:59 — @999. Сторонніми розробниками була запропонована дрібніша одиниця — сантибиття, рівне 864 мілісекундам.

На планеті інтернет-доба починається в один і той же час. За точку відліку прийнято меридіан швейцарського міста Бьєль (UTC +01:00, літній час не використовується), у якому знаходиться штаб-квартира компанії Swatch. За словами творців концепції, інтернет-час не замінює, а доповнює звичайний час, що змінюється з часовим поясам й відлічується за Гринвічем.

Таким чином, як вважають автори концепції, буде стандартизовано час роботи в Інтернеті та можливо буде, наприклад, проводити інтернет-конференції або організовувати зустрічі друзів у Мережі з меншими труднощами.

У більшості операційних систем GNU/Linux підтримка представлення часу доби у вигляді інтернет-часу включена.

Посилання[ред. | ред. код]