Інтернет-аукціон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Інтернет-аукціон — аукціон, що відбувається у мережі інтернет, учасники якого дистанційовані один від одного. На продаж можуть бути виставлені будь-які товари та послуги, від побутової техніки до ідей, проектів тощо. Перевагою інтернет-аукціону є легкий доступ до участі у ньому всіх користувачів.

Основна інформація[ред.ред. код]

Аукціони добре працюють в мережі Інтернет тому, що його учасникам доступна детальна інформація. Потенційні покупці товару можуть подзвонити або відправити повідомлення по e-mail, щоб отримати більше необхідної інформації. Учасниками аукціону можуть бути всі охочі незалежно від місця знаходження. Інтернет робить можливим виставляння на аукціон набагато більшої кількості товарів, ніж при проведенні традиційних аукціонів. На онлайнових аукціонах, окрім продажу унікальних і незвичайних предметів, продається високотехнологічна і цифрова продукція, товари «зниженого» попиту або залишки колекції попередніх сезонів, авіаквитки та інші товари. Однією з проблем проведення аукціонів завжди були витрати на організацію та проведення аукціону у визначеному місці і в певний час. При проведенні інтернету-аукціонів учасникам немає необхідності бути особисто присутніми під час їх проведення. Цей чинник понизив витрати учасників і збільшив їх кількість.

Формування атмосфери довіри на онлайнових аукціонах передбачає:

 • наявність рейтингової системи кредитоспроможності продавців;
 • незалежну перевірку (верифікацію) дійсності відомостей, надаваних покупцями й продавцями;
 • страхування проти шахрайства;
 • проведення угод через рахунки типу «эскроу» (умовні документи, які стають документами повної дії після виконання певних умов) для забезпечення поставок оплаченої продукції. Платежі надходять рахунки «эскроу» й переправляються продавцеві після того, як товар доставлено покупцеві;
 • заборона доступу на аукціон продавцям, що роблять запит на поставку власної продукції для імітації підвищеного інтересу;
 • заборона доступу на аукціон покупців, які раніше виграли аукціон, але не завершили угоду платежем.

Варто мати на увазі, що для онлайнового аукціону придатні не всі товари. Важливо відзначити, що на успішно функціонуючих сайтах-аукціонах, границя між бізнесом і задоволенням стає розмитою.

Виділяють «англійський» і «голландський» типи аукціонів, а також аукціони без оголошення заявок.

«Англійський аукціон» — ведучий називає запропоновану ціну поки не залишиться учасників, готових перебити останню оголошену заявку, у тому числі в онлайновому режимі.

«Голландський аукціон» — первісна ціна встановлюється висока і через регулярні проміжки часу знижується. Перший учасник, що погоджується на поточну ціну, одержує стільки товарів за цією ціною, скільки захоче. Голландські аукціони використовуються для продажу і ціноутворення швидкопсувних продуктів, наприклад, квітів, молочних продуктів тощо.

Аукціон без оголошення заявок. Кожний з продавців може зробити одну заявку і не знає, що пропонують інші. Продавець відштовхується від цінових пропозицій, що очікуються від конкурентів. Але він не може виставити ціну нижче витрат. Ефект від двох чинників, що впливають у протилежних напрямках базується на використанні вірогідного прибутку як критерію для призначення ціни.

Найпопулярнішим інтернет-аукціоном у світі є eBay.com, заснований у 1995 р.

Теоретичні аспекти функціонування аукціонів[ред.ред. код]

Аукціон [від латів.auctio (>auctionis)] — 1) публічна продаж майна підприємств, цінних паперів чи творів мистецтва без будь-яких заздалегідь встановлених умов; 2) прижився окремих видів товарів у вигляді публічного торгу, проведеного в заздалегідь встановленому місці й у заздалегідь означену годину з правом попереднього огляду товарів. Інакше кажучи «Аукціон» — прижився дефіцитних речей, заснований на конкуренції. Можна стверджувати, що це найчистіше ринок. Вважається, що аукціони існували вже у Вавилоні в розмірі 5 в. е.: ними продавали дівчат у заміжжя. Поняття «аукціон» дійшло до нас з Стародавнього Риму. Античні торги проводилися спеціальними людьми, які називалися аукціонерами. З розпадом Римська імперія аукціони зникли, та був знову з'явилися торік у Середньовічний Європі: в 1254 року декрет, виданий королем Людовіком IX, заснував професію аукціонера. Історично поява сучасного типу аукціонів пов'язують із Нідерландами кінця XVI–XVII століть, паралельно вони мали ще популярнішими в Англії — батьківщині найбільших аукціонних будинків світу. [12] Аукціони спеціалізуються на збуті реальних товарів із суворо індивідуальними властивостями.

Терміни, притаманні аукціонам[ред.ред. код]

 • Аукціонер — учасник аукціону.
 • Аукціоніст — особа, що проводить аукціон.
 • Аукціонний товар — товар, проданий через аукціон, готовий до аукціонної продажу.
 • Лот — стандартна за кількістю якості партія товару.
 • Партія товарів — певну кількість однорідної товару, виділений на продаж, пересилки, відправки.
 • Стринги — подібні за якістю лоти, згруповані до більших партії. З кожного лоту та стрингу відбираються представницькі зразки. Кожному лоту і стрингу присвоюються свої номери, що вказуються в видаваних аукціонами каталогах.

У доповіді міжнародної торгівлі склалася дуже обмежена номенклатура товарів, які продаються з аукціонів (наприклад, хутро, чай, овеча шерсть, квіти, каучук, шкіра, антикваріат). Хоча фактично у такий спосіб продавати цілком можливо усе: землю, худобу, вино, квіти, рибу, автомашини, будівельні підряди, акції. На аукціоні"eBay".com можна було поторгуватися за побачення із симпатичною жінкою, що хотіла погасити борги за кредитної картці. Історично склалося так, що ядром будь-якого великого аукціону є живопис, графіка й багато скульптура, котрі традиційно поділяються чотирма умовних періоду: § старі майстра (європейські художники XIV–XVIII століття), § XIX століття (художники у першій половині і середини XIX століття, національні школи), § імпресіоністи і модерністи (художники останніх десятиліть XIX століття і першої половини XX століття), § сучасне мистецтво (починаючи з 40-х років і по нашого часу). Що стосується Росії дана категорія підрозділяється ще на дві: o офіційне (соцреалізм, суворий стиль т.д.)o неофіційне (абстракція, концептуалізм, російський варіант поп-арту, соц-арт тощо.), часто яке у руслі загальносвітових тенденцій свого часу. Аукціони творів мистецтва — це вторинний арт-ринок, тобто, вони, зазвичай, продають вже лише доступне куплено чи успадковано коли-небудь будь-ким. Тож тут майже однією з визначальних чинників попередньої оцінки картини (крім загальної моди, частки автора історія мистецтва, жанру, техніки, рідкісності і збереження) впливає >провенанс (>provenance) картини, тобто. історія володіння продаваним предметом. Це свого роду «біографія» картини — де, ким, коли зроблено, коли було куплена, у яких колекціях перебувала, яких виставках виставлялася. Цікавий провенанс може підвищувати цінність. Що стосується Росією є певні складності, оскільки провенанс багатьох картин неможливо встановити силу подій 1917 року. З цією пов'язане й велику питому вагу підробок над ринком, які дезорієнтують покупця знижують бажання купувати. [12]

 • Види аукціонів.
  • Аукціони регулярні і нерегулярні. Регулярні аукціони проводяться спеціальними аукціонними фірмами щодо одного й тому самому місці чи кілька разів на рік, переважно у традиційне кожному за аукціону час. Нерегулярні аукціони проводяться, коли виникла потреба продажу товару, не отриманого у встановлений час із складу, або товару, який іншим чином зірвалася знайти покупця. Торги на аукціонах проводяться або з підвищенням ціни («англійський аукціон» — Englishauction, Buoyantauction), або зі зниженням («голландський аукціон» — >Dutch >auction, >Downward >auction, >Auction of >minimum >price). Аукціонний торг з підвищенням ціни можна проводити «з голосу» чи з допомогою жестів. У першому випадку аукціонник оголошує номер лоту та називає початкову ціну, питаючи: «Хто субсидіює більше?». Покупці підвищують ціну на величину не нижчу від мінімальної надбавки (0,01—0,025% початкової ціни). Якщо чергове підвищення цін не пропонується, то після троєкратного питання: «Хто субсидіює більше?» — лот вважається проданим тому, хто назвав останню ціну. При негласному торгу покупці подають аукціоністу знаки про згоду підвищити ціну на заздалегідь встановлену надбавку. Аукціоніст, оголошуючи нову ціну, не називає покупця. На аукціоні зі зниженням ціни аукціонник знижує ціну на заздалегідь встановлені знижки. Лот набуває покупець, який перший скаже «так». [7, з. 92-93]
 • За характером продаваного товару можна назвати три основні види аукціонів:
  • Товарний аукціон — у якому продаються витвори мистецтва, ювелірні вироби, хутра, і навіть унікальні товари, існує підвищений попитом.
  • Аукціон цінних паперів — купівля-продаж акцій, облігацій та інших.
  • Валютний аукціон — у якому за національну валюту продається іноземна конвертована валюта.

Але автора цікавлять лише товарні аукціони. Саме це вид аукціонів і розглядатиметься далі.

Поняття онлайн-аукціону[ред.ред. код]

Інтернет-аукціон (він також «онлайновий аукціон») — аукціон, проводиться Інтернетом. На відміну від аукціонів, Інтернет-аукціони проводяться з відривом (дистанційно) і над ними можна брати участь не перебувають у певному місце проведення, роблячи ставки через інтернет-сайт чи комп'ютерну програму аукціону. Момент закінчення Інтернет-аукціону, на відміну традиційних аукціонів, заздалегідь призначається самим продавцем під час постановки товару на торги. У звичайних ж аукціонах боротьба йде до того часу, поки підвищуються аукціонні ставки. Після закінчення інтернет-аукціону покупець має переказати гроші продавцю по безготівковому розрахунком (рідше — готівкою, наприклад — і при отриманні товару особисто), а продавець зобов'язаний вислати товар покупцю поштою, нерідко тримають у будь-який пункт країни проведення або тільки світу. Кордони можливої пересилки товару вказуються самим продавцем заздалегідь.

Найбільший інтернет-аукціон у світі є «eBay», заснований 1995 року і має оборот кілька угод на день. У Росії її не дуже популярна користується аукціон Molotok, в Україні — AUCTION.ua. Останнім часом спостерігається тенденція підключення додаткових рішень електронну комерцію. У аукціонні системи додаються платіжні системи та рішення з авторизації користувачів. Нещодавно на полі інтернет-аукціонів Росії почали з'являтися «Скандинавські аукціони» — це он-лайн аукціони які пропонують покупцям товари за цінами (10-20% їх до реальної ринкову вартість). На ринку Росії такі аукціони, явище досить нове, на відміну Європи. У Великобританії великий популярність користується аукціон Swoopo.co.uk у минулому більш відомого як Telebid.com. У Фінляндії популярний аукціон Fiksuhuuto.fi, Естонії Sendioksjon.ee. Великої популярності серед Інтернет користувачів користуються Інтернет аукціони, у яких ставку можна зробити у вигляді SMS-повідомлення з стільникового телефону. Поява подібного типу аукціонів справило сенсацію серед інтернет-блогерів. У Інтернеті існують противниками подібного типу аукціонів, стверджуючи, що на таке використовуються звані боти (>псевдогравці), які дозволяють виграти ЛОТ, поки вартість розігруваної речі нічого очікувати окуплена ставками, і захисники, допускають, хоча тоді й можна використовувати бот-гравці, проте шанси виграти дорогу річ за 10% вартості дуже великі. У блог-середовищі набирають популярність нотатки і його розповіді про вдалих і невдалих участиях в аукціонах, поради й стратегії, як правильно робити ставки, щоб виграти. В англомовному Інтернеті осуду подібного типу аукціонів невдовзі переросли в рекомендації, як виграти на SMS-аукціонах, до обговорення найкращого програмного забезпечення в організацію таких аукціонів, обговорення способів прийому платежів і привабливих ігор щодо залучення нових учасників. [14]

Типи Інтернет аукціонів[ред.ред. код]

Існують 4 основні види аукціонів: прямий (англійський), голландський (оптовий), янкі (своєї ціни), і зворотний. Прямий аукціон (англійський). Цей вид аукціону — найпоширеніший (наприклад"eBay".com). Він проходив з голосними торгами і підняттям ціни. Отже продаються унікальні товари, наприклад, старі речі, колекційні предмети, провина, і багато іншого. Торги припиняються, коли минає строк аукціону, встановлений продавцем (від 1 до 14 днів). Не завжди торги закінчуються продажем. Якщо встановлено резервна ціна (мінімальна ціна, яку власник товару згоден його продати) вона досягнуто, то товар у не продається. І, тим щонайменше, часто на таких аукціонах азартні покупці піднімають ціну дуже висока. Зворотний аукціон. На зворотних аукціонах покупці виставляють запити на необхідні товари, а продавці змагаються, пропонуючи кращу ціну й умови (проводяться на сайтах Priceline.com і eWanted.com). Голландський аукціон. Це оптовий аукціон, у якому продавець може виставляти багато одиниць товару одночасно (наприклад ubid.com). Відповідно покупці можуть на купівлю багатьох одиниць товару. Усі виграли покупці сплачують лише мінімальну з виграли цін. На голландському аукціоні не можна виставляти резервну ціну. Аукціон янкі (дискримінаційний). Головна особливість третього типу аукціонів — закриті з інших учасників торги (на відміну англійського чи голландського) і переможець, дав найвищу ціну, отримує товар на тому ціну, що він назвав. Якщо товар одиничний — переможець один. Але якщо виставлено лот із багатьох одиниць товару, то виграє як дав найвищу ціну, а й ті, хто дав ціну нижче. Через те, що не переможці платять однакову ціну, такий аукціон називається «дискримінаційним».

Зарубіжний досвід створення та розвитку аукціонів[ред.ред. код]

Аукціонний будинок «Сотбіс»[ред.ред. код]

Фірма «Сотбіс» (Sotheby's) [1] проводить понад 350 аукціонів на рік, більшість котрих проходить у двох головних торгових залах — у Нью-Йорку й Лондоні. Інші аукціони проводять у зарубіжних торгових залах — у Гонконгу, Амстердамі, Женеві, Парижі, Мілані, Цюриху, Мельбурні і Сингапурі. Аукціон має свої представництва в 29 країнах світу, розміщених у трьох регіонах: Європі (15), Азії (8), Америці (6). Участь в аукціонах «Сотбіс» може взяти будь-хто, причому абсолютно безплатно. Приблизно за 3-7 днів до початку торгів усі лоти виставляються на загальний огляд. Каталог будь-яких торгів можна одержати приблизно протягом місяця до проведення аукціону. Вони містять опис кожного лота, інформацію про його походження й експонування, посилання, згадки у спеціальній літературі і приблизна вартість. Учасник (аукціонер) може запропонувати ціну за лот, що виставлений з аукціону «Сотбіс», особисто відвідавши торги чи подавши заявку на заочну участь. Нерідко допускається прийняття ставки від потенційного покупця телефоном. Аукціонний будинок «Сотбіс» стягує комісійні, так званий відсоток покупця. Комісійні додаються до найвищої ціні, запропонованої переможцем аукціону (аукціонна ціна), і входить у загальну вартість купівлі. Для оплати купівлі «Сотбіс» приймає чеки чи перекази, кредитні карти Visa, MasterCard і American Express, і навіть готівкові (з вирішенням обмежень). Одержати свою покупку можна в торговому залі чи на пошті.

Історія аукціонного дому.

Історія «Сотбіс», одного з найстаріших арт-аукціонів у світі, почалася 1744 року. Засновник фірми, Самуель Бейкер, спочатку продавав з молотка книжки. На етапі діяльності через фірму пройшли багатющі бібліотеки світу з колекцій видатних діячів, зокрема бібліотека Наполеона Бонапарта. Наприкінці Першої Першої світової аукціонний будинок «Сотбіс» значно розширив сферу роботи і вже торгував іншими раритетами, такими як гравюри, медалі і монети. З іншого боку, фірма переїхала в знаменитий будинок вулиці Нью-Бонд-стрит, що й досі залишається її лондонській резиденцією. Переїзд на цю фешенебельну вулицю ознаменував початок нової доби історії «Сотбіс» — нарешті торгівля малюнками й іншими творами мистецтва стала приносити значно більший прибуток у порівнянні з оборотом на букіністичному ринку. Вихід на ширшу торгову арену був добре продуманим ходом, у своїй розрахунок робився картинами і малюнки старих майстрів. Завдяки зміні профілю фірма домоглася рекордного зростання товарообороту в 60-ті роки під керівництвом Пітера Уїлсона. Саме Уїлсон, що працював у «Сотбіс» з 1936 року, вивів фірму на міжнародний рівень. Він забезпечив фірмі колосальні прибутки від продажу картин імпресіоністів і модерністів, котрі користувалися нечуваною популярністю. Мабуть, найбільш сенсаційними і значними під час перебування Уїлсона в керівництві фірми стали торги, що відбулися 1958 року і ввійшли до історію під назвою «Гольдшмідтовських торгів», культурного масштабу за 1958 рік і, мабуть, найбільш захоплюючим арт-аукціоном століття, головним чином завдяки інтуїції Пітера Уїлсона «Сотбіс» який із аукціонних будинків першим визнав перспективність торгівлі творами на міжнародному ринку. Саме у 1955 року компанія відкрила представництво у Нью-Йорку, а 1964 року було прийнято ще більш дальновидну постанову щодо придбання аукціонної фірми «>Парк-Бернет», найбільшого в США аукціонного будинку зі спеціалізацією на мистецьких витворах. Включивши до свого складу найбільший американський аукціонний будинок, фірма «Сотбіс» продовжувала шукати шляхи розширення свого впливу. Згодом представництва фірми відкрилися у світі. На початку 1980-х років настав час невизначеності на ринку й у корпоративному світі, а 1983 року аукціонний будинок «Сотбіс» придбав бізнесмен А. Альфред Таубман з невеличкою групою інвесторів. У той самий час ряд блискучих аукціонних продажів привів до пожвавлення на ринку творів мистецтва. Пожвавлення привело до серії аукціонів у «Сотбіс», які назавжди залишили свій слід в історії торгів, викликавши небувале вирування пристрастей, фантастичні ставки і неослабну увагу громадськості. Наприкінці 80-х років можливості здавалися необмеженими. На той час ціни зросли до рівня, що торги стали залучати безпрецедентну увагу журналістів усього світу. Натхнене успіхом аукціонів, у 1988 року керівництво «Сотбіс» вирішило вдруге перетворити фірму у відкрите товариство. У 1989 році прибуток від продажу творінь імпресіоністів і модерністів у Нью-Йорку й Лондоні становив не менше 1,1 млрд доларів. Упродовж років економічного спаду на початку 1990-х стало очевидно, що «Сотбіс» вдається правильно визначати циклічність попиту на витвори мистецтва: період спаду незмінно перетворювався на період стабілізації. Дивно, але за наступні десятиліття фірма «Сотбіс» лише збільшила земельну частку на ринку. У 90-х роках обидві штаб-квартири фірми, у Лондоні і Нью-Йорку, значно розширили свою територію. Так було в Лондоні у 2001 року у доповнення привело до відокремлення «Сотбіс» на Нью-Бонд-стрит відкрилася філія в Олімпії. Відділення «Сотбіс» у Нью-Йорку також розширило свої володіння. Навесні 2000 року площа штаб-квартири на Йорк-авеню збільшилася на шість поверхів, отже, у нью-йоркському офісі з'явилося приміщення для складів, а спеціальні відділи отримали приміщення для виставкових залів. Вінчала ці придбання чудова галерея на десятому поверсі, отримавши гарну оцінку як «одна з найзначніших виставкових зал Нью-Йорку… обстановці якої позаздрить практично будь-який музей міста». У 2000 року «Сотбіс» першим із міжнародних аукціонних будинків провів аукціон з Інтернету. З іншого боку, послуги "eBay"LiveAuctions через Інтернет стали доступні традиційні аукціони «Сотбіс». І хоча веб-сайт «Сотбіс» не проводить аукціонів, як раніше залишається корисним джерелом інформації та новин про діяльність аукціонного дому «Сотбіс» у всьому світі. Розширюючи свою інфраструктуру, і відкриваючи можливості кіберпростору, «Сотбіс» завжди застосовує новаторський підхід і чуйно стежить за потребами своєї зростаючої міжнародної клієнтури. Принаймні того, як розвиваються потреби і смаки клієнтів, його неперевершена гнучкість і упор зроблено на професіоналізм і високоякісне обслуговування клієнтів залишаються маркою «Сотбіс» й у 21-му столітті. >Прочая діяльність «Сотбіс». На додачу до торгів з продажу творів мистецтв, і інших товарів, «Сотбіс» також займається та інші видами діяльності. Майнова оцінка. Крім визначення вартості, виконуваного до продажу майна, «Сотбіс» може оцінити майнову оцінку, необхідну страхування, податкового і майнового планування, благодійних внесків одержання позички під заставу. Вартість оцінки залежить кількості і виду майна, і навіть від кількості задіяних фахівців. Готовая майнова оцінка включає у собі детальне опис майна, і список цінностей на переплетеному документі. Майнова оцінка, виконана фахівцями фірми «Сотбіс», визнається державними податковими органами, фахівцями з податковому і майновому плануванню й страховими фірмами країни клієнта. Інститут мистецтв «Сотбіс» — це навчальний заклад аукціонного вдома, з пропозицією неабиякий асортимент програм, у Європі, Північній Америці та Гонконзі. У програмах і курсах інституту представлені всі аспекти західного й східного образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва. Студенти інституту «Сотбіс» — те й початківці мистецтвознавці, і професіонали над ринком мистецтва, і ті, хто хоче розширити знання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва. Нині все курси ведуться англійською. Нерухомість. Агентство нерухомості >Sotheby's InternationalRealty — це світової лідер серед брокерських агентств з продажу елітної нерухомості. Компанія було засновано 1976 року як агентство нерухомості клієнтам аукціонного вдома «Сотбіс» і відтоді перетворилася на всесвітню організацію з продажу вишуканою нерухомості у будь-якій цінової категорії і в Америці і, очевидно світу. Агентство Sotheby's Realty має явними достоїнствами, якими похвалитися не може жоден конкурент: > Мережа представництв у світі, діючих як у місцевому, і на світовому ринку. > Команда агентів з глибоким знанням найпривабливіших ринків житла і курортних об'єктів. >Веб-сайт з переліком пропозицій нерухомості у світі. Позички під заставу творів мистецтва. Фінансова служба «Сотбіс» допомагає клієнтам заробити у своїй колекції, використовуючи витвори мистецтва як запоруку і при отриманні позички. Знання ринку мистецтва і у рішенні проблем фінансування забезпечують клієнтам гнучкі умови одержання позики — з надійним сервісом, швидким оборотом капіталу і глобальними можливостями. Після докази права власності з оцінкою вартості експертами «Сотбіс», фірма здебільшого може виділити кошти впродовж днів.

Аукціонний будинок «Крістіс»[ред.ред. код]

Аукціонний будинок «Крістіс» (>Christie's)Аукціонний будинок "Крістіс" належить до найшанованіших організаторів торгів. Разом з аукціонним домом «Сотбіс» вона обіймає 90% світового фінансового ринку аукціонних продажів антикваріату і предметів мистецтва. Його щорічний оборот становить 1,5-2 млрд доларів. Його представництва розташовані на півметровій території 33 держав, що у 4 регіонах світу: Європі (17), Азії (9), Америці (7), Австралії (1). Сьогодні «Крістіс» пропонує своїм численним клієнтам роботи майстрів, чиї картини прикрашають експозиції багатьох музеїв світу, і навіть рідкісні книжки, автомобілі, сигари, колекційні провина, і інші цінності. «Крістіс» — це елітний аукціонний будинок, тому він дуже трепетно належить зі своєю репутації. Усі лоти забезпечуються оцінкою експертів, тому й кількість скандалів, пов'язаних із цим домом, мінімально. Історія. Свою блискучу історію аукціонний будинок «Крістіс» почав у 1766 року, коли Джеймс Крісті організував перші торги. З початку біля будинку «Крістіс» була розпорядження про елітарність підприємства міста і прагнення до лідерства, якої багато в чому визначалося списком високопоставлених клієнтів. Золотий час історія вдома — XVIII і XIX століття, коли прославлений «Крістіс» проводив найбільші торги на той час. Саме представники цього аукціонного вдома проводили переговори з імператрицею Катериною Великої щодо продажу колекції сера Роберта Уорпола, яка згодом у основу експозиції Ермітажу. [13] Упродовж своєї історії «Крістіс» знав кілька воістину легендарних торгів. У 1848 року аукціон в Stowe House колекціях герцога Бекінгема тривав сороковини. Було реалізовано 6480 лотів. Про розпродаж говорила вся цивілізована Європа. Тільки чергові революції у Франції та у Німеччині могли згладити, та й ненадовго, у свідомості суспільства враження від цього унікальної колекції шедеврів, що відійшла здебільшого у власність нуворишів. Кілька унікальних досягнень відзначалося і наприкінці XX століття. У 1987 року президент Microsoft Білл Гейтс придбав >CodexHammer, знаменитий проект Леонардо так Вінчі, за 30,8 мільйони доларів, і навіть поставив в такий спосіб цінову планку для рукописів та інших раритетів такого роду. На 1990-му було встановлено світовий рекорд за творами живопису та антикваріату. У «Портрет доктора Гаше» пензля Вінсента Ван-Гога пішов у Нью-Йорку за 82,5 мільйони доларів, набагато перекривши всі дотеперішні результати продажів живопису. Сьогодні це був найдорожчий картина у світі. Аукціонний ажіотаж тривав. Лише через в Лондоні було продано за 8,58 мільйона фунтів кабінет Badminton, який став найдорожчим предметом меблів за історію людства. >Пиковими цінами були й останні сезони аукціонних продажів. У 1997-му колекція живопису Віктора Пінчука і Саллі Ганца, що складалася з 58 творів Пікассо, Раушенберґа і Стелла, пішла на 206 мільйонів (рекорд для колекцій), а проданий грудні 2000 року «Портрет шестидесятидворічної дами» пензля Рембрандта дав найвищий результат для картин цього майстра (19,8 мільйона фунтів стерлінгів). На сесіях 2002 року лідерами продажів живопису стали Герхард Ріхтер і Енді Ворхол (художники в XIX ст.). Особливу увагу із боку колекціонерів проявлявся і до скульптури. На травневих аукціонах мінімалістська робота Дональда Джадда (1967 рік) було продано за 4,6 мільйони доларів. [11] >Интернет-аукцион «eBay». Історія. Історія даного аукціону та її творця дуже цікавою, тому автор за потрібне висвітлити їх у свою роботу. Молодого творця «eBay» звали П'єрОмидьяр. У університеті він вивчав програмування, а 1991 року, закінчивши навчання, разом із друзями створив невелику фірму InkDevelopment, яка згодом було перейменовано в eShop. У 1996 року, коли Інтернет вже почав повинна розвиватися у повному масштабі, фірму eShop купила ще мало відома у той час корпорація Microsoft. А сам Омидьяр ще у період eShop працював програмістом у компанії General Magic. Наречена Омидьяра Памела віддавалася дитячому захопленню — збирала коробочки з-під цукерок Pez. У його колекції бракувало всього кілька примірників, зате були надлишки, що вона хотіла обміняти чи продати. Щоб допомогти улюбленої, Омидьяр відкрив 4 вересня 1995 в Сан-Хосе (штат Каліфорнія) спеціальний сайт і розмістив у ньому власноручно написану програму, що дозволяла продавати й речі в on-line. Хоча Інтернет-торговля тоді не була новиною, але сайт Омидьяра мав одну істотну особливість: купівля-продаж у ньому відбувалася у формі аукціону. Ця обставина є вирішальним. Аматорський проект моментально набув популярності серед користувачів Мережі. Спочатку проект Омидьяра називався Auction Web і він некомерційним. Але вже через кілька місяців провайдер попередив П'єра, що трафік його сайту переважає всі мислимі межі, отже потрібно або платити набагато більше, або вишукувати іншу хостинг. Закривати проект Омидьяр як хотів. І тому разом із іншому Джеффом Сколлом вирішив перевести Auction Web на комерційні рейки, тобто брати з користувачів певну платню за розміщення лотів з аукціону й невеличкі комісійні за підсумками угоди.

Найпопулярніші онлайн-аукціони[ред.ред. код]

У наш час для того, щоб купити або продати якийсь товар, знаходження продавця і покупця в одному місці не є обов'язковою умовою. Інтернет дав можливість користувачам здійснювати покупки, перебуваючи за тисячі кілометрів від продавця і самого товару. Сучасні аукціони надають можливість покупцям купувати за прийнятними для них цінами антикварні предмети, книги, живопис та інші твори мистецтва, меблі, одяг, техніку, включаючи комп'ютери і останні моделі мобільних телефонів, автомобілі і навіть нерухомість. Деякі жартівники продають за допомогою онлайн-аукціонів надзвичайно дивні товари. Так, нещодавно американець Майкл Аматрудо (Michael Amatrudo) з Коннентікута виставив на продаж своїх батьків, призначивши за них ціну 155 доларів. В описі свого «жартівливого» товару Аматрудо вказав, що він отримав за минулі 50 років багато корисного від виставлених на продаж батьків. Однак, за його словами, прийшов час рухатися вперед, і він висловив бажання продати батьків за названу вище суму або обміняти їх на більш молодих батьків або сексуальну блондинку. Такі жарти — не рідкість для онлайн-аукціонів, так як перелік виставлених на продаж товарів дуже широкий. Найпопулярнішим на сьогодні аукціоном є eBay. Цей аукціон з'явився в 1995 році і майже відразу став популярним через відсутність географічних і часових рамок, мовних бар'єрів, а також великої кількості продавців і покупців. Список товарів, проданих за допомогою цього аукціону, надзвичайно широкий. Найвизначнішими товарами за всю історію існування eBay є субмарина часів другої світової війни, рукопис Шекспіра «Prince of Tyre», продана за 5 мільйонів доларів, а також літак Grumman Gulfstream II вартістю 4900 тисяч доларів. Серед найбільш незвичайних товарів цього аукціону можна виділити скелет 50 000-річного мамонта, один з найбільш збережених до наших днів і проданий за 61 тисячу фунтів стерлінгів, воду, що залишилася в чашці Елвіса Престлі з концерту в 1977 році в Північній Кароліні, а також місто Бріджвілл (США, штат Каліфорнія), який виставлявся як товар його власниками на аукціоні eBay тричі. Серед російських інтернет-користувачів найбільшою популярністю користуються такі аукціони як Molotok.ru і Meshok.ru. Українці віддають перевагу аукціону Kopeikoff.com і Auction.ua. Останнім часом популярними стають так звані скандинавські аукціони, привабливість яких пояснюється низькою стартовою ціною товарів.

Список використаної літератури[ред.ред. код]

 • Алексєєнко Інна. Велике мистецтво // Бізнес. - 2003. - № 38. - С. 109.
 • Король-Королівська Анастасія. Слов'янський базар // Бізнес. - 2005. - № 47. - С. 103.
 • Крючкова О. М. Класифікація методів ціноутворення // Маркетинг у Росії і за рубежом. - 2002. - № 4. - С. 56.
 • Леонтьєв В. П. Новітня енциклопедія персонального комп'ютера 2006. — М.: ОЛМА-ПРЕСС Освіта, 2006. — 896 с.
 • Потоцька Т. І. Аукціони як механізм торгівлі діамантами на світовому ринку // Маркетинг у Росії і за рубежом. 2003 . - № 5. - С. 47.
 • Сапунова Вікторія. Аукціонні ігри // Бізнес. 2007. - № 48. - С. 104.
 • Фомічов В. І. Міжнародна торгівля; 2-е вид., Перероблене і доповнене. — М.: ИНФРА-М, 2001. — 446 с.
 • http://slovari.yandex.ru — Сайт словників пошукової системи Яндекс
 • http://www.alrosa.ru — Офіційний сайт акціонерної компанії «АЛРОСА»
 • http://www.annalevinson.com — «Бізнес в Інтернеті. Як заробити гроші в Інтернеті. Електронна комерція», сайт Анни Левінсон
 • http://www.christies.com — Офіційний сайт аукціонного будинку «Крістіс»
 • http://www.hermitagemagazine.ru — Сайт електронного журналу «Ермітаж»
 • http://www.luxemag.ru — «Журнал про розкіш Luxemag.ru»
 • http://www.sothebys.com — Офіційний сайт аукціонного дому «Сотбіс»