Агріппіна Молодша

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Агріппіна Молодша
Agrippina younger pushkin profile.jpg
Народилася 5 листопада 15, 4 листопада 16 або 16[1]
Кельн, Франкське королівство[1]
Померла 17 березня 59, 21 березня 59 або 59[2][1]
Miseno[d], Баколі, Провінція Неаполь, Кампанія, Італія
Батько Германік[1]
Мати Агрипіна Старша[1][2]
Рід Династія Юліїв-Клавдіїв
Брати, сестри
У шлюбі з Клавдій, Гней Доміцій Агенобарб[3] і Гай Саллюстій Крисп Пассієн[3]
Діти Нерон[2]

Агріппіна Молодша — (лат. Agrippina Minor; 6 листопада 15 — 19 чи 23 березня 59) — римський політичний діяч, мати римського імператора Нерона, вбита за наказом сина.

Походження[ред.ред. код]

Агріпіна народилася в сім'ї Германіка — племінника і прийомного сина імператора Тиберія і його дружини, Агріпіни Старшої. Германік був сином Друза Старшого, брата Тіберія. Агріпіна Старша була дочкою Марка Віпсанія Агріппи від Юлії, дочки імператора Августа.

По батьківській лінії вона була прямим нащадком стародавнього патриціанського роду Клавдіїв, а по материнській відносилася до роду еквітів Віпсаніїв.

Народилася Агріпіна в Оппід Убіор (суч. Кельн, Німеччина), на Рейні. До 18 року вона залишалася в Германії з батьками, старшими братами і сестрами. У 18 році все сімейство, крім Калігули, повернулося в Рим і діти були залишені на виховання матері Тіберія і Друза Старшого — вдови Августа, Лівії Друзілли. Через рік її батько несподівано помер в Антіохії.

Перебування при владі[ред.ред. код]

Творчість[ред.ред. код]

Була широко освіченою людиною. Залишила по собі доволі цікаві мемуари. Ними у своїх працях користувалися Тацит та Пліній Старший.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]