Агріппіна Молодша

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Агріппіна Молодша — (лат. Agrippina Minor, *6 листопада 15 — † 19 чи 23 березня 59) — римський політичний діяч, мати римського імператора Нерона, вбита за наказом сина.

Походження[ред.ред. код]

Агріпіна народилася в сім'ї Германіка — племінника і прийомного сина імператора Тиберія і його дружини, Агріпіни Старшої. Германік був сином Друза Старшого, брата Тіберія. Агріпіна Старша була дочкою Марка Віпсанія Агріппи від Юлії, дочки імператора Августа.

По батьківській лінії вона була прямим нащадком стародавнього патриціанського роду Клавдіїв, а по материнській відносилася до роду еквітів Віпсаніїв.

Народилася Агріпіна в Оппід Убіор (суч. Кельн, Німеччина), на Рейні. До 18 року вона залишалася в Германії з батьками, старшими братами і сестрами. У 18 році все сімейство, крім Калігули, повернулося в Рим і діти були залишені на виховання матері Тіберія і Друза Старшого — вдови Августа, Лівії Друзілли. Через рік її батько несподівано помер в Антіохії.

Перебування при владі[ред.ред. код]

Творчість[ред.ред. код]

Була широко освіченою людиною. Залишила по собі доволі цікаві мемуари. Ними у своїх працях користувалися Тацит та Пліній Старший.

Посилання[ред.ред. код]


Корона принца крові Це незавершена стаття про монарха, династію чи її представника.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.