Адміністрація морських портів України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Адміністрація морських портів України
Тип державне підприємство
Форма власності державне підприємство
Засновано 2013
Штаб-квартира  Україна
м.Київ
Сайт uspa.gov.ua

Адміністрація морських портів України (АМПУ) — одне з найбільших державних підприємств морської галузі, яке має стратегічне значення для економіки і безпеки України.

АМПУ створена в 2013 році в результаті реформи морської галузі України внаслідок ухвалення Закону України "Про морські порти України" для управління державним майном в морських портах країни і його ефективного використання, створення механізмів для залучення інвестицій в портову інфраструктуру для її розвитку і стабільної роботи бізнесу. Серед інших завдань АМПУ — підтримка паспортних глибин акваторій портів, забезпечення безпеки мореплавства та ін.

АМПУ входить в сферу управління Міністерства інфраструктури України і об'єднує українські морські порти та інші інфраструктурні елементи, одночасно сприяючи розвитку і конкурентоспроможності кожного з них.

Історія[ред. | ред. код]

Протягом 2015-2018 років АМПУ вклало значні капітальні інвестиції в днопоглиблення, ремонт і реконструкцію причалів і захисних споруд в морських портах України.[1]

Єдиний в українському флоті криголам “Капітан Білоусов” був поставлений Адміністрацією морських портів України на ремонт у плавучому доку. Криголам здійснює проводку караванів суден в умовах зимової навігації на Азовсьому морі.[2]

Адміністрація морських портів України (АМПУ) планує почати розробку нового техніко-економічного обгрунтування проекту створення глибоководного суднового ходу (ГСХ) Дунай – Чорне море. В разі реалізації проекта, порти Рені та Ізмаїл отримають нові можливості для зростання вантажопотоку.[3]

26 жовтня 2018 з'явилася інформаця щодо початку тендеру, який передбачає замовлення 3 лоцманських катерів для філії «Дельта-лоцман». Всього, відповідно до «Програми оновлення флоту АМПУ на період 2017–2021 р.р.» планується будівництво/придбання 6 лоцманських катерів. На цей момент на балансі філії «Дельта-лоцман» перебували 14 спеціалізованих лоцманських суден, з яких 8 побудовані після 2001 року.[4]

Структура[ред. | ред. код]

Структура підприємства складається з центрального офісу в Києві і головного представництва в Одесі, філії «Дельта-Лоцман» та 13 філій в морських портах України:

На сьогодні АМПУ — це:

  • підприємство з активами понад 20 млрд грн.,
  • другий найбільший судновласник країни (128 одиниць флоту),
  • один з найбільших платників податків в державний бюджет (4,66 млрд грн. в 2016 році),
  • 263 причали загальною протяжністю понад 40 км,
  • 131 млн тонн перевантажених вантажів,
  • 650 млн гривень капітальних інвестицій.

АМПУ працює для держави і бізнесу, охоплюючи щодня весь спектр завдань в порту і на морі — від удосконалення законодавчої бази до забезпечення транспортування вантажів і безпеки мореплавання.

Міжнародне співробітництво[ред. | ред. код]

У 2018 році АМПУ приєдналася до Європейської організації морських портів (ESPO). У 2017 році АМПУ підписало договір із ЄБРР щодо підготовки двох пілотних концесійних проектів в морських портах Херсон та Ольвія.

У травні 2018 року було оголошено про початок співпраці АМПУ із Світовим банком та фондом PPIAF відносно продовження реформи портового сектору, в т.ч. підвищення ефективності використання земельних ресурсів в межах портів шляхом переходу до управлінської моделі "порт-лендлорд".

Керівництво[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]