Міністерство інфраструктури України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міністерство інфраструктури України
Емблема ДСБТУ.svg
Logo of Ministry of Infrastructure of Ukraine.svg
Загальна інформація
Країна Україна Україна
Дата створення 9 грудня 2010 року
Попередні відомства Міністерство транспорту та зв'язку України
Міністерство культури і туризму України (частково)
Керівництво діяльністю здійснює Кабінет Міністрів України
Штаб-квартира м. Київ, Проспект Перемоги, 14
Річний бюджет 4 954 782 100 ₴[1]
Відповідальний міністр Владислав Криклій
Підвідомчі органи Державна авіаційна служба України
Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті
Державна служба автомобільних доріг України
Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України
Державна спеціальна служба транспорту
Державна інспекція України з безпеки на морському та річковому транспорті
Укрзалізниця
Укррічінспекція
Державне агентство України з туризму та курортів
Ключовий документ Указ Президента України від 9 грудня 2010 року № 1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади»
Код ЄДРПОУ 37472062
mtu.gov.ua
Lesser Coat of Arms of Ukraine.svg
Ця стаття є частиною серії статей про
державний лад і устрій
України
 
Категорія КатегоріяІнші країни

Міністерство інфраструктури України — утворене 9 грудня 2010 року[2] шляхом реорганізації Міністерства транспорту та зв'язку України.

Міністерство інфраструктури України є правонаступником Міністерства транспорту та зв'язку України (крім прав та обов'язків, пов'язаних із реалізацією функцій у сфері телекомунікацій, користування радіочастотним ресурсом України, надання послуг поштового зв'язку), а також Міністерства культури і туризму України в частині функцій з реалізації державної політики у сфері туризму[3].

Міністерство інфраструктури України (Мінінфраструктури України) є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сферах авіаційного, автомобільного, залізничного, морського і річкового, міського електричного транспорту та у сферах використання повітряного простору України, туризму, діяльності курортів, метрополітенів, дорожнього господарства, забезпечення підготовки та реалізації в Україні інфраструктурних проектів для виконання завдань і заходів з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, інших міжнародних спортивних подій, забезпечення безпеки руху, навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства, торговельного мореплавства (центральний орган виконавчої влади у сфері транспорту, дорожнього господарства, туризму та інфраструктури).

Міністр[ред. | ред. код]

Міністерством керує Міністр інфраструктури України. Через нього Кабінет Міністрів України спрямовує і координує діяльність таких центральних органів виконавчої влади:

 1. Державна авіаційна служба України
 2. Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті
 3. Державна служба автомобільних доріг України
 4. Державна спеціальна служба транспорту
 5. Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України
 6. Державна інспекція України з безпеки на морському та річковому транспорті
 7. Національне агентство з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та реалізації інфраструктурних проектів
 8. Державне агентство України з туризму та курортів (ліквідовано[4])

З 29 серпня 2019 р. міністром є Криклій Владислав Артурович.

Історія[ред. | ред. код]

Міністерство транспорту та зв'язку України — колишній центральний орган виконавчої влади України. 9 грудня 2010 року міністерство реорганізоване[2] в Міністерство інфраструктури України.

Міністерство транспорту та зв'язку України здійснювало керівництво дорожньо-транспортним комплексом, відповідало за його розвиток, координувало роботу об'єднань, підприємств, установ та організацій автомобільного, авіаційного, залізничного, морського і річкового транспорту і дорожнього господарства, що входили у сферу його управління.

Керівництво підприємствами транспорту і дорожнього господарства Міністерство транспорту та зв'язку України здійснювало через галузеві урядові органи управління.

Основними завданнями міністерства були: здійснення державного керування транспортним комплексом України; реалізація державної політики становлення і розвитку дорожньо-транспортного комплексу України для забезпечення своєчасного, повного і якісного задоволення потреб населення і суспільного виробництва в перевезеннях; забезпечення взаємодії і координації роботи автомобільного, авіаційного, залізничного, морського і річкового транспорту і дорожнього комплексу, здійснення заходів для створення єдиної транспортної системи України; створення рівних умов для розвитку господарської діяльності підприємств транспорту усіх форм власності; забезпечення входження дорожньо-транспортного комплексу України до європейської та світової транспортних систем на принципах Європейської транспортної політики.

У жовтні 2019 року стало відомо, що Укрзалізниця першою з державних компаній розпочинає підготовку до ІРО (первинна публічна пропозиція).[9]

Будівля міністерства[ред. | ред. код]

Центральний апарат міністерства розташований у хмарочосі в Києві на проспекті Перемоги, 14.

Структура[ред. | ред. код]

Департаменти, управління та служби Міністерства транспорту та зв'язку України

 • Сектор аналітичного забезпечення роботи Міністра та колегії (Патронатна служба)
 • Сектор з питань взаємодії з ЗМІ та громадськістю
 • Управління персоналу
 • Департамент економіки та фінансів
 • Департамент політики розвитку інфраструктури транспорту та туризму
 • Департамент безпеки
 • Департамент державної політики в галузі залізничного транспорту
 • Департамент державної політики в галузі морського та річкового транспорту
 • Департамент стратегічного розвитку автомобільних доріг
 • Департамент правового забезпечення
 • Департамент міжнародного співробітництва
 • Департамент державної власності
 • Управління фінансового контролю та запобігання економічним правопорушенням
 • Управління контролю та діловодства
 • Відділ бухгалтерського обліку та звітності, бюджетного фінансування
 • Режимно-секретний сектор
 • Сектор мобілізаційної роботи

Дорадчі органи[ред. | ред. код]

При міністерстві утворено громадську раду[10][11].

Див. також[ред. | ред. код]

Повна контактна інформація (прізвища, біографії, телефони)[ред. | ред. код]

Виноски[ред. | ред. код]

 1. https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/76/f490523n8.xls
 2. а б Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої вла... | від 09.12.2010 № 1085/2010. zakon3.rada.gov.ua. Процитовано 2016-06-03. 
 3. Про Положення про Міністерство інфраструктури України | від 12.05.2011 № 581/2011 (Сторінка 1 з 2). zakon5.rada.gov.ua. Процитовано 2016-06-12. 
 4. Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої вла... | від 10.09.2014 № 442. zakon3.rada.gov.ua. Процитовано 2016-06-12. 
 5. Про призначення Бучка В. А. державним секретарем Міністерства інфраструктури України. Кабінет Міністрів України. 6 травня 2020. Процитовано 7 травня 2020. 
 6. Про призначення Абрамовича Д. В. першим заступником Міністра інфраструктури України. Кабінет Міністрів України. 15 листопада 2019. Процитовано 6 грудня 2019. 
 7. Про призначення Форсюк Н. В. заступником Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції. Кабінет Міністрів України. 3 березня 2020. Процитовано 4 березня 2020. 
 8. Про призначення Ющенка О. О. заступником Міністра інфраструктури України. Кабінет Міністрів України. 15 листопада 2019. Процитовано 6 грудня 2019. 
 9. Укрзалізниця першою з державних компаній розпочинає підготовку до ІРО, - Владислав Криклій. Міністерство інфраструктури України (ua). Процитовано 2019-10-30. 
 10. НАКАЗ Міністерства інфраструктури України Про створення Громадської ради при Міністерстві інфраструктури України. Міністерство інфраструктури України. Процитовано 2016-06-12. 
 11. Положення про Громадську раду при Міністерстві інфраструктури України. Міністерство інфраструктури України. Процитовано 2016-06-12. 

Посилання[ред. | ред. код]

 • mtu.gov.ua — офіційний сайт «Міністерство інфраструктури України».