Міністерство інфраструктури України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міністерство інфраструктури України
Загальна інформація
Країна Україна Україна
Дата створення 9 грудня 2010 року
Попередні відомства Міністерство транспорту та зв'язку України
Міністерство культури і туризму України (частково)
Керівництво діяльністю здійснює Кабінет Міністрів України
Штаб-квартира м. Київ, Проспект Берестейський, 14
Річний бюджет 3 718 541 100 ₴[1]
Відповідальний міністр Василь Шкураков(в. о.)
Підвідомчі органи Державна авіаційна служба України
Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті
Державна служба автомобільних доріг України
Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України
Державна спеціальна служба транспорту
Державна інспекція України з безпеки на морському та річковому транспорті
Укрзалізниця
Укррічінспекція
Державне агентство України з туризму та курортів
Ключовий документ Указ Президента України від 9 грудня 2010 року № 1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади»
Код ЄДРПОУ 37472062
mtu.gov.ua
Мапа
Ця стаття є частиною серії статей про
державний лад і устрій
України
Категорія КатегоріяІнші країни

Міністерство інфраструктури України — утворене 9 грудня 2010 року[2] шляхом реорганізації Міністерства транспорту та зв'язку України.

Міністерство інфраструктури України є правонаступником Міністерства транспорту та зв'язку України (крім прав та обов'язків, пов'язаних із реалізацією функцій у сфері телекомунікацій, користування радіочастотним ресурсом України, надання послуг поштового зв'язку), а також Міністерства культури і туризму України в частині функцій з реалізації державної політики у сфері туризму[3].

Міністерство інфраструктури України (Мінінфраструктури України) є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сферах авіаційного, автомобільного, залізничного, морського і річкового, міського електричного транспорту та у сферах використання повітряного простору України, туризму, діяльності курортів, метрополітенів, дорожнього господарства, забезпечення підготовки та реалізації в Україні інфраструктурних проектів для виконання завдань і заходів з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, інших міжнародних спортивних подій, забезпечення безпеки руху, навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства, торговельного мореплавства (центральний орган виконавчої влади у сфері транспорту, дорожнього господарства, туризму та інфраструктури).

Міністр[ред. | ред. код]

Міністерством керує Міністр інфраструктури України. Через нього Кабінет Міністрів України спрямовує і координує діяльність таких центральних органів виконавчої влади:

Міністерством керує Міністр інфраструктури України. Через нього Кабінет Міністрів України спрямовує і координує діяльність таких центральних органів виконавчої влади:

 1. Державна авіаційна служба України
 2. Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті
 3. Державна служба автомобільних доріг України
 4. Державна спеціальна служба транспорту
 5. Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України
 6. Державна інспекція України з безпеки на морському та річковому транспорті
 7. Національне агентство з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та реалізації інфраструктурних проектів
 8. Державне агентство України з туризму та курортів (ліквідовано[4])

З 20 травня 2021 р. міністром був Кубраков Олександр Миколайович.

Історія[ред. | ред. код]

Міністерство транспорту та зв'язку України — колишній центральний орган виконавчої влади України. 9 грудня 2010 року міністерство реорганізоване[2] в Міністерство інфраструктури України.

Міністерство транспорту та зв'язку України здійснювало керівництво дорожньо-транспортним комплексом, відповідало за його розвиток, координувало роботу об'єднань, підприємств, установ та організацій автомобільного, авіаційного, залізничного, морського і річкового транспорту і дорожнього господарства, що входили у сферу його управління.

Керівництво підприємствами транспорту і дорожнього господарства Міністерство транспорту та зв'язку України здійснювало через галузеві урядові органи управління.

Основними завданнями міністерства були: здійснення державного керування транспортним комплексом України; реалізація державної політики становлення і розвитку дорожньо-транспортного комплексу України для забезпечення своєчасного, повного і якісного задоволення потреб населення і суспільного виробництва в перевезеннях; забезпечення взаємодії і координації роботи автомобільного, авіаційного, залізничного, морського і річкового транспорту і дорожнього комплексу, здійснення заходів для створення єдиної транспортної системи України; створення рівних умов для розвитку господарської діяльності підприємств транспорту усіх форм власності; забезпечення входження дорожньо-транспортного комплексу України до європейської та світової транспортних систем на принципах Європейської транспортної політики.

У жовтні 2019 року стало відомо, що Укрзалізниця першою з державних компаній розпочинає підготовку до ІРО (первинна публічна пропозиція).[11]

Будівля міністерства[ред. | ред. код]

Центральний апарат міністерства розташований у хмарочосі в Києві на проспекті Берестейському, 14.

Структура[ред. | ред. код]

Департаменти, управління та служби Міністерства транспорту та зв'язку України

 • Сектор аналітичного забезпечення роботи Міністра та колегії (Патронатна служба)
 • Сектор з питань взаємодії з ЗМІ та громадськістю
 • Управління персоналу
 • Департамент економіки та фінансів
 • Департамент політики розвитку інфраструктури транспорту та туризму
 • Департамент безпеки
 • Департамент державної політики в галузі залізничного транспорту
 • Департамент державної політики в галузі морського та річкового транспорту
 • Департамент стратегічного розвитку автомобільних доріг
 • Департамент правового забезпечення
 • Департамент міжнародного співробітництва
 • Департамент державної власності
 • Управління фінансового контролю та запобігання економічним правопорушенням
 • Управління контролю та діловодства
 • Відділ бухгалтерського обліку та звітності, бюджетного фінансування
 • Режимно-секретний сектор
 • Сектор мобілізаційної роботи

Дорадчі органи[ред. | ред. код]

При міністерстві утворено громадську раду[12][13].

Див. також[ред. | ред. код]

Повна контактна інформація (прізвища, біографії, телефони)[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/101/f520903n175.xlsx
 2. а б Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої вла... | від 09.12.2010 № 1085/2010. zakon3.rada.gov.ua. Архів оригіналу за 7 лютого 2016. Процитовано 3 червня 2016.
 3. Про Положення про Міністерство інфраструктури України | від 12.05.2011 № 581/2011 (Сторінка 1 з 2). zakon5.rada.gov.ua. Архів оригіналу за 11 червня 2016. Процитовано 12 червня 2016.
 4. Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої вла... | від 10.09.2014 № 442. zakon3.rada.gov.ua. Архів оригіналу за 8 серпня 2016. Процитовано 12 червня 2016.
 5. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2021 року № 888-р «Про призначення Шкуракова В.О. першим заступником Міністра інфраструктури України».
 6. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 9 червня 2021 року № 598-р «Про призначення Васькова Ю.Ю. заступником Міністра інфраструктури України».
 7. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2021 року № 889-р «Про призначення Найєма Мустафи-Масі заступником Міністра інфраструктури України».
 8. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 9 червня 2021 року № 599-р «Про призначення Юрченко А.С. заступником Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції».
 9. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2021 року № 890-р «Про призначення Комірного А.В. заступником Міністра інфраструктури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації».
 10. https://www.facebook.com/UNNews. Кабмін ухвалив низку кадрових рішень: хто отримав, а хто втратив посаду. Інформаційне агентство Українські Національні Новини (УНН). Всі онлайн новини дня в Україні за сьогодні - найсвіжіші, останні, головні. (укр.). Процитовано 5 липня 2023.
 11. Укрзалізниця першою з державних компаній розпочинає підготовку до ІРО, - Владислав Криклій. Міністерство інфраструктури України (ua) . Архів оригіналу за 30 жовтня 2019. Процитовано 30 жовтня 2019.
 12. НАКАЗ Міністерства інфраструктури України Про створення Громадської ради при Міністерстві інфраструктури України. Міністерство інфраструктури України. Архів оригіналу за 12 вересня 2016. Процитовано 12 червня 2016.
 13. Положення про Громадську раду при Міністерстві інфраструктури України. Міністерство інфраструктури України. Архів оригіналу за 1 липня 2016. Процитовано 12 червня 2016.

Посилання[ред. | ред. код]

 • mtu.gov.ua — офіційний сайт «Міністерство інфраструктури України».