Державна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Державна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України
(Адміністрація судноплавства)

Загальна інформація
Країна Україна
Дата створення 6 вересня 2017
Попередні відомства Державна інспекція України з безпеки на морському та річковому транспорті (до 2014)
Державна служба України з безпеки на транспорті (в частині повноважень)
Керівництво діяльністю здійснює Міністр інфраструктури
Керівне відомство Кабінет Міністрів України
Штаб-квартира Київ, проспект Перемоги, 14
Кількість співробітників до 226
Річний бюджет 209 130 300 ₴[1]
Голова Ігнатенко Євгеній Олександрович
Ключовий документ Положення
marad.gov.ua

Державна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України (Адміністрація судноплавства) — утворений 6 вересня 2017 року центральний орган виконавчої влади України, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику у сферах морського та внутрішнього водного транспорту та судноплавства.

Історія створення[ред. | ред. код]

Центральний орган виконавчої влади з такою назвою був утворений у 2010 році одночасно з утворенням Міністерства інфраструктури України шляхом реорганізації Міністерства транспорту та зв'язку України.[2] Кабінет Міністрів України спрямовував і координував діяльність цієї служби через Міністра інфраструктури України.

В 2011 шляхом реорганізації Державної служби морського і річкового транспорту України була утворена її правонаступниця — Державна інспекція України з безпеки на морському та річковому транспорті (Укрморрічінспекція) я якості центрального органу виконавчої влади України[3]

10 вересня 2014 р. було прийнято Постанову Кабміну № 442, якою скасовано Державну інспекцію України з безпеки на морському та річковому транспорті. Її правонаступник — Державна служба України з безпеки на транспорті[4].

Головою Морської адміністрації з серпня 2021 року є Віталій Кіндратів [5].

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 №212 [6] Державну службу морського та річкового транспорту України перейменовано на Державну службу морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України.

Статус[ред. | ред. код]

Основними завданнями Адміністрації судноплавства є:

 • реалізація державної політики у сферах морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства;
 • внесення на розгляд Міністра інфраструктури пропозицій щодо забезпечення формування державної політики у сферах морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства;
 • забезпечення дотримання і виконання зобов’язань, взятих за міжнародними договорами України у сферах морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства;
 • регулювання в межах повноважень, передбачених законом, торговельного мореплавства, судноплавства на внутрішніх водних шляхах;
 • здійснення державного нагляду у сферах морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства;
 • надання в передбачених законом випадках адміністративних послуг у сферах морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства;
 • навігаційно-гідрографічне забезпечення судноплавства у територіальному морі, внутрішніх морських водах та на внутрішніх водних шляхах України.

Адміністрація судноплавства здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи.

Адміністрацію судноплавства очолює Голова, який призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України за пропозицією Комісії з питань вищого корпусу державної служби [7].

Розміщується на правах оренди за адресою: м. Київ, просп. Перемоги, 14 [7].

Міжрегіональні управління[ред. | ред. код]

Створено територіальні органи, які є структурними підрозділами Адміністрації судноплавства:

 • Дунайське міжрегіональне управління;
 • Чорноморське міжрегіональне управління;
 • Чорноморсько-Азовське міжрегіональне управління;
 • Нижньодніпровське міжрегіональне управління;
 • Черкаське міжрегіональне управління;
 • Верхньодніпровське міжрегіональне управління;
 • Подільсько-Карпатське міжрегіональне управління.

Юридичні особи, що належать до сфери управління Адміністрації судноплавства[ред. | ред. код]

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 р. № 863 [8] (із змінами, внесеними розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05 березня 2022 р. № 201-р) прийнято рішення про передачу державних підприємств, установ та організацій до сфери управління Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України (Адміністрація судноплавства).

 • Державна установа «Держгідрографія»;
 • Державне підприємство «Класифікаційне Товариство «Регістр судноплавства України»;
 • Державне підприємство «Науково-дослідний проектно-конструкторський інститут морського флоту України з дослідним виробництвом»;
 • Інспекція з питань підготовки та дипломування моряків.

Також Адміністрацією судноплавства створено Державне підприємство «Сервісний центр морського та річкового транспорту» (Моррічсервіс).

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/101/f520903n175.xlsx
 2. Указ Президента України від 9 грудня 2010 року № 1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади»
 3. Указ Президента України від 6 квітня 2011 № 370/2011 «Питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади»
 4. Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади: Кабінет Міністрів України; Постанова, Схема від 10.09.2014 № 442. Архів оригіналу за 25 листопада 2016. Процитовано 4 вересня 2018. 
 5. Про призначення Кіндратіва В. З. Головою Державної служби морського та річкового транспорту України. https://www.kmu.gov.ua (українська). 04 серпня 2021 року. 
 6. Деякі питання оптимізації функціонування центральних органів виконавчої влади у сферах морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства. Офіційний вебпортал парламенту України (укр.). Процитовано 20 вересня 2022. 
 7. а б Про утворення Державної служби морського та річкового транспорту України: Кабінет Міністрів України; Постанова, Положення від 06.09.2017 № 1095. Архів оригіналу за 29 серпня 2018. Процитовано 23 серпня 2018. 
 8. Про передачу державних підприємств, установ та організацій до сфери управління Державної служби морського та річкового транспорту. Офіційний вебпортал парламенту України (укр.). Процитовано 20 вересня 2022. 

Посилання[ред. | ред. код]