Клименко Юлія Леонідівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Клименко Юлія Леонідівна
Верховна Рада України
Народилася 5 жовтня 1976(1976-10-05) (43 роки)
Громадянство
(підданство)
Flag of Ukraine.svg Україна
Діяльність політикиня, економістка
Alma mater Національний університет «Києво-Могилянська академія»
Посада Народний депутат України
Партія Голос

Ю́лія Леоні́дівна Климе́нко (нар. 5 жовтня 1976) — українська політикиня, народна депутатка 9 скликання, член партії “Голос”, перша заступниця голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури, заступниця Міністра економічного розвитку України 2015-2016 років.

Біографія[ред. | ред. код]

Юлія Клименко народилася в сім’ї українських інженерів-конструкторів у Києві, де провела своє дитинство та студентські роки.

Юлія має старшу сестру Світлану, яка працює вчителькою молодших класів і є активною учасницею освітніх проектів, наприклад, співзасновницею освітньої платформи Next Generation Business School.

Юлія закінчила Київську школу (тепер гімназія) № 32. Навчалася гарно, брала участь у суспільному житті й активно займалася спортом.

Після завершення школи (1993) вступила в Національний Університет “Києво-Могилянська Академія” на економічний факультет, який був відроджений на своїй історичній території. В Університеті вивчала економіку та політологію.

1997 року здобула ступінь бакалавра. 1999 року - ступінь магістра з бізнес-адміністрування Міжнародного інституту менеджменту. Отримала післядипломну освіту з управління майном в Institute of Real Estate Management (USA).

Свою кар’єру розпочала вже на 2 курсі університету і працювала 17 років у приватному секторі. Займала керівні посади в компаніях з іноземними інвестиціями. Зокрема, European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) та East Capital (Sweden). Була членом наглядових рад Центру Економічної Стратегії, Transparency International Україна та ДП «Адміністрація морських портів України».

2018 року стала Віце-президенткою Київської школи економіки (KSE) та очолила розвиток бізнес-освіти.

Одружена. Виховує 6 дітей.

Політика[ред. | ред. код]

2015-2016 рр. була заступницею Міністра економічного розвитку та торгівлі України, керівником апарату, відповідала за реформу самого міністерства та кадрові зміни, а також за такі напрямки, як розвиток малого та середнього бізнесу, туризм, дерегуляцію, реформу адміністративних послуг.

2019 року очолювала політичну партію “Голос” та була керівником штабу на дострокових парламентських виборах 2019 року і другим номером у партійному списку.

У липні 2019 року обрана народною депутаткою України від партії “Голос”.

Від серпня 2019 року є чинним народним депутатом та першою заступницею голови Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури Верховної Ради IX скликання.

Член економічного комітету Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації Чорноморського економічного співробітництва.

Член груп Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків із Німеччиною, Англією та Індією.

Примітки[ред. | ред. код]