Бопс великоокий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бопс великоокий

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Ряд: Окунеподібні (Perciformes)
Родина: Спарові (Sparidae)
Рід: Бопс (Boops)
Вид: Бопс великоокий
Boops boops
(Linnaeus, 1758)
Ареал виду
Ареал виду
Синоніми

  • Boops canariensis (Valenciennes, 1839)
  • Box boops (Linnaeus, 1758)
  • Box vulgaris (Valenciennes, 1830)
  • Sparus boops (Linnaeus, 1758)
Посилання
Вікісховище: Boops boops
Віківиди: Boops boops
EOL: 203866
ITIS: 169218
NCBI: 36219

Бопс великоокий, або бопс смугастий (Boops boops) — один з двох видів роду Бопс (Boops), єдиний вид роду поширений в Україні.

Поширення[ред. | ред. код]

Субтропічна частина східної половини Атлантичного океану від Норвегії до Анголи, Канарські острови, Кабо-Верде та Сан-Томе і Принсіпі включно. Є звичайним видом у Біскайській затоці, Гібралтарі й Середземне море. В Україні поширений у Чорному морі біля берегів Криму.

Опис[ред. | ред. код]

Зграйка бопса

Морська зграйна риба, що веде напівпелагічний спосіб життя, тримається здебільшого у прибережній зоні моря до глибини близько 100 метрів, на піщаному ґрунті, частіше у заростях та біля скель. Планктофаг і фітофаг, споживає ракоподібних, рослини, рибу. Тіло видовжене, струнке, тонке, вкрите середнього розміру міцно прикріпленою лускою. Міжочний простір не вкритий лускою. На щоках між передочною та передкришковою кістками є кілька рядів лусок. Спинний плавець довгий, складається з двох частин — колючої та м'якої, сполучених між собою. Хвостовий плавець дуже виїмчастий, з загостреними лопатями. Грудні плавці короткі, черевні плавці починаються трохи позаду вертикалі від основи грудних. Голова невелика. Рило коротке. Рот невеликий. Зуби різцеподібні, на верхніх щелепах з кількома округлими зазублинами. Ніздрі невеликі, овальні. Очі великі. Довжина тіла до 40 см. Спина зеленаво-сірувата чи сірувата, боки блідіші з жовтавим полиском. Бічна лінія темна. Паралельно до неї розміщені 3-4 золотисті смужки. Біля основи грудних плавців є маленькі чорні плями. режим збереження популяцій та заходи з охорони Охороняється у Карадазькому ПЗ. Треба детальніше вивчити біологію, виявити місця перебування, встановити у них заповідно-заказний режим. Через малу чисельність промислового чи аматорського значення не має.

Розмноження[ред. | ред. код]

Статеві залози мають чоловічі й жіночі зачатки, але розвивається лише один з них. Статевої зрілості досягає за довжини 14,5-22 см. Нереститься у червні-вересні. Ікринки трапляються поодиноко у травні за температури води близько 15 °C. Самці й самиці ростуть з однаковою інтенсивністю.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Pollard, D., Carpenter, K.E. & Russell, B. (2014) Boops boops: інформація на сайті МСОП (версія 2019.2) (англ.) 21 August 2019

Посилання[ред. | ред. код]