Очікує на перевірку

Бріттані Мерфі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бріттані Мерфі
англ. Brittany Murphy
Ім'я при народженніангл. Brittany Anne Bertolotti
Народилася10 листопада 1977(1977-11-10)[2][1][…]
Атланта, Джорджія
Померла20 грудня 2009(2009-12-20)[4][2][…] (32 роки)
Лос-Анджелес, Каліфорнія, США
  • пневмонія[5], анемія[5] і отруєння комбінованим наркотикомd[5]
  • ПохованняМеморіальний парк «Форест-Ловн» (Голлівуд-Гілз)
    Громадянство США
    Релігіяхристиянство[6]
    Діяльністьакторка, співачка, акторка озвучення, музикантка
    Alma materJohn Burroughs High Schoold
    Роки діяльності19912009
    У шлюбі зSimon Monjackd
    БатькиAngelo Bertolottid[7]
    Sharon Murphyd
    IMDbnm0005261
    Автограф

    CMNS: Бріттані Мерфі у Вікісховищі

    Брі́ттані Енн Ме́рфі-Монджек[8] (уроджена Бертолотті; нар. 10 листопада 1977 — пом. 20 грудня 2009) — американська акторка та співачка. Відома за ролями Тай Фрейзер у фільмі «Безголові» (1995), Алекс Леторно у «Восьмій милі» (2002) і Дейзі Рендон у «Перерваному житті» (1999).

    Раннє життя

    [ред. | ред. код]

    Бріттані Енн Бертолотті[9] народилася в Атланті, штат Джорджія,[10] у родині Шерон Кетлін Мерфі[8] та Анджело Джозефа Бертолотті[11], проте батьки розлучилися, коли доньці було лише два роки. Бріттані виховувалась мамою в Едісоні, Нью-Джерсі. Мати Мерфі мала ірландське та словацьке походження, а батько — італійське[12][13]. Сама ж Бріттані виховувалася як баптистка, а пізніше стала позаконфесійною християнкою[14][15]. Вона мала двох старших зведених братів і молодшу сестру, а також зведену[16]. Бертолотті не був вказаний як батько в першому свідотстві про смерть Бріттані.

    Одного разу в інтерв'ю Бріттані заявляла, що у матері були фінансові труднощі, і тому вона змушувала її їсти дешеві спагеті, а в деяких випадках їй доводилося благати матір купити одяг в KMart; це може пояснити те, що в дорослому віці Бріттані займалась благодійністю для безхатченків, що обговорювалося в статті Glamour за лютий 2003 року[17].

    Перед тим, як майбутня акторка вступила до середньої школи в Едісоні, її сім'я переїхала до Лос-Анджелеса в 1991 році, щоб Бріттані могла продовжити акторську кар'єру[18][19][20]. Мерфі сказала, що її мати ніколи не намагалася придушити її творчий потенціал, і саме це вона вважала одним з основних чинників подальшого акторського успіху: «Коли я попросила маму переїхати до Каліфорнії, вона продала все й переїхала сюди заради мене. Вона завжди вірила в мене»[10].

    Кар'єра

    [ред. | ред. код]

    1991—1999: дитяча акторська діяльність і перші ролі

    [ред. | ред. код]

    У 1982 році Мерфі відвідувала Школу танців і театрального мистецтва Верна Фаулера в Колонії, Нью-Джерсі. Починаючи з чотирьох років Бріттані вчилась співати, танцювати і навчалась акторській майстерності аж доки не переїхала до Каліфорнії у віці тринадцяти років[21]. Мерфі дебютувала на Бродвеї в 1997 році в ролі Кетрін в оновленій версії п'єси Артура Міллера «Вид з мосту» разом із вже досвідченими акторами Ентоні Лапальєю та Еллісон Дженні[22].

    Мерфі здобула свою першу роботу в Голлівуді, коли їй було тринадцять, і зіграла роль Бренди Дрекселл у серіалі «Drexell's Class»[23]. Потім вона грала Моллі Морган у короткометражному спінофі «The Torkelsons»[24]. Також у цей період вона знялася в кількох телевізійних серіалах, зокрема «Паркер Льюіс не може програти», «Blossom», «Морські пригоди», «Murder One» і «Фрейзер». У неї також були регулярні ролі в «Party of Five», «Boy Meets World» і «Sister, Sister».

    Проривною роллю для Мерфі став її другий повнометражний фільм, підліткова комедія режисерки Емі Гекерлінг[en] «Безголові» (1995), що став культовим. Після цього акторка знялася у фільмі «Шосе» (1996) з Різ Візерспун і Кіфером Сазерлендом, а також у незалежній комедії «Bongwater» (1997). 1999 року вона зіграла другорядну роль пацієнтки психіатричної лікарні у фільмі Джеймса Менголда «Перерване життя» разом із Вайноною Райдер та Анджеліною Джолі, а також роль дівчини, що мріє стати королевою краси, у «Вбивчій красі». Мерфі озвучувала персонажа Луан Платтер в анімаційному ситкомі Fox «Король гори» з 1997 по 2009 рік. У 2000 році за озвучення в епізоді «Movin' On Up» цього мультсеріалу Бріттані номінували на премію Енні[25].

    Мерфі на австралійській прем'єріВеселі ніжки у 2006 році.

    2000—2009: успіх в акторській кар'єрі та останні ролі

    [ред. | ред. код]

    Мерфі розпочала 2000-ні роки з головної ролі у фільмі «Не говори ні слова» (2001) разом із Майклом Дугласом. Потім знялася у стрічках «Диявольська арифметика» (телевізійна екранізація роману «The Devil's Arithmetic») (2001), «Восьма миля» (2002), у якому її високо оцінили кінокритики[26], і «Міські дівчата» (2003). 2003 року зіграла головну роль у романтичних комедіях «Молодята» і «Маленька чорна книжка» (2004) та схваленому критиками фільмі «Місто гріхів» (2005). Кінокритик Роджер Еберт часто хвалив акторський талант Мерфі та її високу комедійну харизму, даючи хороші відгуки й порівнюючи її з Люсіль Болл[27].

    Мерфі зацікавилась також кількома незалежними фільмами, зокрема «Вищий пілотаж» (2002), «Ніколи не було» (2005) і «Мертва дівчинка» (2006) режисерки Карен Монкріфф, а також двома фільмами Едварда Бернса: «Sidewalks of New York» (2001) і «The Groomsmen» (2006). Вона повернулася до роботи озвучки Глорії Пінгвін в анімаційному фільмі 2006 року «Веселі ніжки», який отримав визнання критиків. 2009 року вона розпочала роботу на телеканалі Lifetime в ролі головної героїні Сілли в телесеріалі «Tribute».

    У червні 2009 року Мерфі завершила роботу над трилером «Abandoned», а сам фільм вийшов на екрани в 2010 році, вже після її смерті[28]. Її останній фільм, «Something Wicked», вийшов у квітні 2014 року.

    Музика

    [ред. | ред. код]
    Мерфі виступає перед екіпажем під час шоу USO на борту USS Nimitz 19 червня 2003 року

    Кар'єра Мерфі була не лише акторською — вона також вміла співати та говорила: «Мій спів не схожий на мій буденний голос… Просто я завжди тримала це в таємниці й ніколи не приписувала собі заслуг, тому що хотіла добре навчитися працювати за мікрофоном у студії звукозапису, а деякі співаки навіть не підозрюють, що насправді це я записую їхні альбоми»[29].

    На початку 1990-х Бріттані була в складі музичного гурту під назвою Blessed Soul разом із колегою-актором Еріком Балфуром.

    6 червня 2006 року Мерфі та Пол Окенфолд випустили сингл «Faster Kill Pussycat» з альбому A Lively Mind. Пісня стала клубним хітом і потрапила на перше місце в Billboard's Hot Dance Club Play[30]. У червні 2006 року сингл також посів сьоме місце в UK Singles Chart[31].

    Мерфі знову зайнялася музикою після виходу фільму «Веселі ніжки», у якому вона зробила кавер-версію «Somebody to Love» гурту Queen і «Boogie Wonderland» гурту Earth, Wind & Fire. Мерфі говорила про свою героїню Глорію так: «Як не дивно, з усіх персонажів, яких я грала, Глорія найбільше схожа на мене. А вона пінгвін! Джордж Міллер завжди хотів, щоб одна людина виконувала і те, й інше [озвучка діалогів і спів]. Я сказала: „Я вмію співати“, і попросила його дати мені шанс. Я не думаю, що він сприйняв мене дуже серйозно, тому що більшість акторів завжди кажуть, що вони можуть робити багато речей, і роблять це погано»[29].

    Особисте життя

    [ред. | ред. код]

    Стосунки

    [ред. | ред. код]

    Наприкінці 2002 року Бріттані почала зустрічатися з Ештоном Кyтчером, партнером по фільму «Молодята», з яким вони познайомилися під час зйомок[32]. Пізніше стало відомо, що вони були заручені й носили каблучки, хоча самі це ніколи не підтверджували офіційно. Мерфі також була заручена з Джеффом Кватинцем. Згодом, у грудні 2005 року, її супутником став Джо Макалузо, який був асистентом на кіновиробництві фільму з участю Бріттані «Маленька чорна книжка»[33]. Через чотири місяці після знімання фільму «The Groomsmen», які відбулися ув квітні 2006 року, вони розійшлися[33].

    Через кілька місяців після завершення стосунків з Макалузо Мерфі зустріла Саймона Монджека, британського сценариста[34]. Вони одружилися на приватній єврейській церемонії в Лос-Анджелесі в травні 2007 року[35]. У документальному фільмі 2021 року «Що трапилося з Бріттані Мерфі?» кілька колег і друзів Монджека звинуватили його в тому, що саме він є відповідальним за певні негативні зміни в Бріттані, а також у тому, що він не дозволяв їй спілкуватися з родиною. Згідно зі свідченнями його колишньої нареченої Елізабет Регсдейл, Монджек «був неспокійною особистістю, яка звикла обманювати людей, і Бріттані була однією з його останніх жертв»[36].

    Здоров'я

    [ред. | ред. код]

    На початку 2000-х років Мерфі значно схудла[37][38], що призвело до чуток про кокаїнову залежність[37][39]. 2005 року Бріттані заперечила такі заяви журналу «Джейн», сказавши: «Ні, просто для протоколу, я ніколи в житті, ні разу не вживала таких речовин»[37][39].

    Смерть

    [ред. | ред. код]

    20 грудня 2009 року, о 8:00 годині ранку пожежна служба Лос-Анджелеса відповіла на виклик з «медичним запитом»[40] у спільному домі Мерфі та Монджека в Лос-Анджелесі. Очевидно, Бріттані знепритомніла у ванній кімнаті[10]. Пожежники намагалися реанімувати її на місці. Мерфі доставили в медичний центр Cedars-Sinai, де вона померла о 10:04 ранку від зупинки серця[10][40][41].

    Розтин

    [ред. | ред. код]

    Розтин був проведений наступного дня після фіксації смерті. Офіс коронера округу Лос-Анджелес у звіті, опублікованому в лютому 2010 року, заявив, що смерть була випадковою і що її причиною стала пневмонія з вторинними факторами важкої залізодефіцитної анемії та множинної наркотичної інтоксикації[42][43]. Коронер виявив в організмі Бріттані низку нерецептурних і рецептурних ліків, найімовірнішою причиною потрапляння яких в організм було лікування застуди чи респіраторної інфекції. До цього віднесли «підвищений рівень» гідрокодону, ацетамінофену, L-метамфетаміну та хлорфенаміну, усі з яких є легальними. У звіті зазначається: «можливі несприятливі фізіологічні наслідки вживання цих ліків не можна скидати з рахунку, особливо враховуючи ослаблений стан померлої»[42].

    Могила Бріттані Мерфі на Форест-Лон Голлівуд-Хіллз

    24 грудня 2009 року Бріттані поховали в меморіальному парку Форест-Лон на Голлівуд-Хіллз[44].

    У січні 2010 року чоловік Мерфі, Саймон Монджек, і її мати, Шерон Мерфі, спільно заявили, що Бріттані не вживала алкоголю чи інших наркотиків і що наркотики не могли спричинити її смерть; натомість смерть вони пов'язали з хворобою серця — пролапсом мітрального клапана[45][46][47].

    Смерть Саймона Монджека

    [ред. | ред. код]

    23 травня 2010 року Монджека знайшли мертвим у тій же резиденції на Голлівуд-Хіллз[48]. Згідно зі звітом коронера його смерть була спричинена гострою пневмонією та важкою анемією[49]. Повідомлялося, що департамент охорони здоров'я округу Лос-Анджелес вважав токсичну цвіль у їхньому будинку можливою причиною смерті, але це було спростовано помічником головного коронера Лос-Анджелеса Едом Вінтером, який заявив, що «немає ознак» того, що цвіль дійсно стала причиною смерті[50]. Мати Бріттані, Шерон Мерфі назвала повідомлення про плісняву як причину смертей «абсурдними» і сказала, що Міністерство охорони здоров'я ні разу не зверталося для перевірки будинку на наявність плісняви[51]. У грудні 2011 року Шерон Мерфі змінила свою позицію, сказавши, що токсична цвіль справді вбила її доньку та зятя, і подала позов проти адвокатів, які представляли її інтереси в попередньому позові проти будівельників тієї будівлі, де проживала та померла її донька і зять[52].

    У січні 2012 року батько Мерфі, Анджело Бертолотті, звернувся до Верховного суду Каліфорнії з проханням вимоги до коронера округу Лос-Анджелес передати зразки волосся його доньки для незалежного тестування[53][54]. Через сім місяців позов був відхилений, оскільки Бертолотті не з'явився на два окремих слухання[55]. У листопаді 2013 року Бертолотті заявив, що токсикологічний звіт показав, що навмисне отруєння важкими металами, зокрема стибієм та барієм, було можливою причиною смерті його доньки. Шерон Мерфі назвала цю заяву «наклепом»[56][57].

    Фільмографія

    [ред. | ред. код]

    Художні фільми

    [ред. | ред. код]
    Рік Назва Роль
    1993 Family Prayers Elise
    1995 Безголові Тай Фрейзер
    1996 Шосе Ронда
    1997 Bongwater Mary
    Drive Deliverance Bodine
    1998 Falling Sky Emily Nicholson
    Пророцтво 2 Іззі
    Phoenix Veronica
    Zack and Reba Reba Simpson
    1999 Вбивча краса Ліза Свенсен
    Перерване життя Дейзі Рендон
    2000 Trixie Ruby Pearli
    Angels! Nurse Bellows
    Cherry Falls Jody Marken
    The Audition Daniella
    2001 Sidewalks of New York Ashley
    Summer Catch Dede Mulligan
    Не говори ні слова Елізабет Берроуз
    Сильна жінка Фей Форестер
    2002 Вищий пілотаж Ніккі
    Something in Between Sky
    Восьма миля Алекс Латурно
    2003 Молодята Сара Макнерні
    Міські дівчата Моллі Ганн
    Good Boy! Nelly
    2004 Маленька чорна книжка Стейсі Голт
    2005 Місто гріхів Шеллі
    Neverwas Maggie Paige
    2006 The Groomsmen Sue
    Кохання та інші катастрофи Джекс
    Веселі ніжки Глорія (озвучування)
    Мертва дівчинка Кріста Катчер
    2008 Дівчина рамен Еббі
    Футурама: Звір з мільярдом спин Коллін О'Холлалан (озвучування)
    2009 Deadline Alice
    Across the Hall June
    2010 Abandoned Mary
    2014 Something Wicked Susan

    Телебачення

    [ред. | ред. код]
    Рік Назва Роль Примітки
    1991 рік Мерфі Браун Сестра Франка Епізод: «В іншому літаку: Частина 1»
    Клас Дрекселя Бренда Дрекселл 18 серій 1991/2
    1992 рік Kids Incorporated Селеста Епізод: «Lay Off»
    Паркер Льюїс не вміє програвати Енджі Епізод: «Поцілунок»
    1993 рік Майже вдома Моллі Морган 13 серій
    Blossom Венді Епізод: «Цвітіння в Парижі: Частина 1»
    1994 рік Фрейзер Олсен Епізод: «Дайте йому стілець!»
    Партія п'яти Еббі 2 епізоди
    Сестра, сестра Сара 6 серій, 1994/5
    1995 рік Хлопчик зустрічає світ Тріні Мартін 2 епізоди
    Marshal, TheThe Marshal Ліззі Рот Епізод: «Ці дурниці»
    seaQuest DSV Крістін ВанКамп Епізод: «Другий шанс»
    Вбивство перше Даян «Ді-Ді» Карсон Епізод: «Розділ дев'ятий»
    1996 рік Подвійна небезпека Юлія телефільм
    Неш Бріджес Керрі Епізод: «Нічний потяг»
    Неосвічений Жасмин Епізод: «Driving Me Crazy»
    1997–




    2009 рік
    Король гори Luanne Platter, озвучка




    Різні персонажі (голос)
    226 серій
    1998 рік Девід і Ліза Ліза фільм
    1999 рік Devil's Arithmetic, TheThe Devil's Arithmetic Рівках Фільм Showtime
    Пеппер Енн Танк 8 клас (озвучка) 3 серій, 1999/2000
    2000 рік Загальну підставу Дороті Нельсон фільм
    2005 рік Я все ще тут Закадровий переклад Документальний фільм про Голокост
    2009 рік Данина Сілл Макгоуен фільм
    Мегавина Доктор Емі Лейн фільм
    2021 рік Що трапилося, Бріттані Мерфі? себе Т. В. Посмертне звільнення; архівні кадри

    Відеоігри

    [ред. | ред. код]
    Рік Назва Роль голосу
    1995 рік Моя перша енциклопедія Коментатор
    2006 рік Marc Eckō's Getting Up: Contents Under Pressure Карен Лайт
    Веселі ніжки Глорія
    Музичні кліпи
    Рік Пісня Художник Примітки
    1995 рік «Here» Luscious Jackson
    2001 рік «A Little Respect» Wheatus
    2004 рік «Closest Thing to Heaven» Tears for Fears
    2006 рік «Faster Kill Pussycat» Paul Oakenfold Вокал

    Примітки

    [ред. | ред. код]
    1. а б в Bibliothèque nationale de France BNF: платформа відкритих даних — 2011.
    2. а б в Deutsche Nationalbibliothek Record #129577383 // Gemeinsame Normdatei — 2012—2016.
    3. Internet Broadway Database — 2000.
    4. http://www.mercurynews.com/breaking-news/ci_14334709
    5. а б в https://www.esquire.com/entertainment/tv/a37962982/true-story-what-happened-brittany-murphy-death-hbo-max/
    6. https://hollowverse.com/brittany-murphy
    7. Pas L. v. Genealogics — 2003.
    8. а б Brittany Murphy Death Certificate (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 3 вересня 2014. Процитовано 5 березня 2010.
    9. Actress Brittany Murphy dead at 32. CNN. 20 грудня 2009. Процитовано 20 грудня 2009.
    10. а б в г Wheaton, Sarah (21 грудня 2009). Brittany Murphy, Actress in 'Clueless,' Dies at 32. The New York Times. Процитовано 20 грудня 2009.
    11. Salamone, Gina (21 грудня 2009). Brittany Murphy's father Angelo Bertolotti 'mystified' over actress' tragic death. Daily News. New York. Архів оригіналу за 3 квітня 2012. Процитовано 7 квітня 2011.
    12. Wollman Rusoff, Jane (18 жовтня 2001). The rising actress switches gears and goes from crazy to sexy for Riding in Cars With Boys. Mr. Showbiz. Архів оригіналу за 12 квітня 2009. Процитовано 18 листопада 2009.
    13. McGoldrick, Debbie (2005). Brittany: I'm Irish!. Irish Voice. Архів оригіналу за 24 грудня 2009. Процитовано 18 листопада 2009.
    14. Horowitz, Josh (28 грудня 2006). Role Call: Brittany Murphy On Playing Prostitute, Penguin. MTV. Архів оригіналу за 16 січня 2010. Процитовано 20 грудня 2009.
    15. Uptown Brittany, Effervescent Actress Finds Herself Cast As A Tabloid Darling While Her Career Moves into Fast Lane. San Jose Mercury News. 11 серпня 2003. Процитовано 20 грудня 2009.; «A non-denominational Christian, she wears a cross around her neck and has my whole life —I feel more comfortable with a cross.»
    16. What Went Wrong With Brittany Murphy?: Was It Drugs, Anorexia or Her 'Shady' Husband" That Led to Her Death at 32? Luchina Fisher. ABC News. December 22, 2009.
    17. Flint Marx, Rebecca. Brittany Murphy - Overview. AllMovie. Процитовано 1 березня 2023.
    18. Rochlin, Margy (30 вересня 2001). Film; A Young Trouper Who Plays Crazy as Well as Sexy. The New York Times. с. 2. Процитовано 20 грудня 2009.
    19. Actress Brittany Murphy dies in LA at age 32. Huntington, West Virginia: The Herald-Dispatch. Associated Press. 20 грудня 2009. Процитовано 21 липня 2013.
    20. Brittany Murphy Dead: Dies At Just 32. The Huffington Post. 20 грудня 2009. Процитовано 5 березня 2010.
    21. Mentor remembers Brittany Murphy as 'talented child'. CNN. 21 грудня 2009. Процитовано 27 квітня 2010.
    22. The Broadway League (10 листопада 1977). The official source for Broadway Information. IBDB. Процитовано 7 квітня 2011.
    23. Drexell's Class. IMDb. Процитовано 8 жовтня 2022.
    24. Almost Home. IMDb. Процитовано 14 листопада 2022.
    25. King of the Hill awards Internet Movie Database
    26. Travers, Peter (8 листопада 2002). 8 Mile: Movie Reviews. Rolling Stone. Архів оригіналу за 29 вересня 2017. Процитовано 18 листопада 2013.
    27. Little Black Book. Chicago Sun-Times. 6 серпня 2004. Архів оригіналу за 9 жовтня 2012. Процитовано 5 березня 2010.
    28. Cady, Jennifer (23 грудня 2009). Preview Brittany Murphy's Final Film, Abandoned. E!. Процитовано 24 грудня 2009.
    29. а б Carroll, Larry (21 грудня 2009). Brittany Murphy: The Music Career That Might Have Been – MTV Movie News. MTV. Архів оригіналу за 7 листопада 2012. Процитовано 7 квітня 2011.
    30. Paul Oakenfold Album & Song Chart History. Billboard. Процитовано 1 вересня 2009.
    31. "Faster Kill Pussycat" The Official Charts Company page. Official Charts Company.
    32. Miller, Samantha (20 січня 2003). Baby, Let's Play Married. People. Процитовано 1 вересня 2009.
    33. а б Ingrassia, Lisa (22 серпня 2006). Brittany Murphy, Fiancé End Engagement. People. Архів оригіналу за 3 березня 2016. Процитовано 1 вересня 2009.
    34. What Happened, Brittany Murphy?, 2021, 48:34-48:46.
    35. Fleeman, Mike (5 серпня 2007). Brittany Murphy Marries Writer-Director. People.
    36. What Happened, Brittany Murphy?, 2021, 35:25-41:00.
    37. а б в Dillon, Nancy; Kolodner, Meredith (20 грудня 2009). Clueless actress Brittany Murphy dies after collapsing in shower; death 'appears to be natural'. Daily News. New York. Архів оригіналу за 23 грудня 2009. Процитовано 24 липня 2010.
    38. Brittany Murphy, 32, dies of cardiac arrest. Entertainment Weekly. Процитовано 24 липня 2010.
    39. а б INSIDE STORY: Brittany Murphy's 'Inner Demons'. People. Процитовано 24 липня 2010.
    40. а б Helfand, Duke (20 грудня 2009). Actress Brittany Murphy dead at 32. Los Angeles Times. Процитовано 20 грудня 2009.
    41. Brittany Murphy's death certificate, from the County of Los Angeles Department of Public Health, via AutopsyFiles.org
    42. а б Cold medicines contributed to Brittany Murphy's death, coroner says. CNN. 25 лютого 2010. Процитовано 26 лютого 2010.
    43. Coroner finds Simon Monjack's death was similar to Brittany Murphy's. CNN. 22 липня 2010. Процитовано 28 липня 2010.
    44. Dillon, Nancy (24 грудня 2009). Brittany Murphy's family, friends gather for somber Christmas Eve funeral. Daily News. Архів оригіналу за 29 грудня 2009. Процитовано 25 грудня 2009.
    45. Drugs didn't kill Brittany Murphy say family. The Independent. 21 січня 2010. Процитовано 19 вересня 2021.
    46. Brittany Murphy's Husband Tells People: 'We Want to Know Why We Lost Our Baby'. People.com. Процитовано 19 вересня 2021.
    47. Brittany Murphy's Mom, Husband Say Drugs Didn't Kill Her. mlive. Associated Press. 20 січня 2010. Процитовано 19 вересня 2021.
    48. Blankstein, Andrew; Connell, Rich (23 травня 2010). Husband of actress Brittany Murphy found dead at home. Los Angeles Times. Процитовано 24 травня 2010.
    49. Duke, Alan (21 липня 2010). Coroner finds Simon Monjack's death was similar to Brittany Murphy's. CNN. Процитовано 22 липня 2010.
    50. Coroner: No Indication Mold Killed Brittany Murphy or Simon Monjack. CNN. 26 липня 2010. Процитовано 9 квітня 2011.
    51. Brittany Murphy's Mother Calls Toxic Mold Reports 'Absurd'. People. 26 липня 2010.
    52. Alex Ben Block (19 грудня 2011). Shocking New Brittany Murphy Claim Says Toxic Mold May Have Killed Star. The Hollywood Reporter. Архів оригіналу за 28 квітня 2012. Процитовано 12 червня 2012.
    53. Complaint for release of specimens of Brittany Anne Murphy-Monjack to plaintiff for independent testing (PDF).
    54. Brittany Murphy's father sues coroner over death investigation. Los Angeles Times. 13 січня 2012.
    55. Brittany Murphy Coroner Lawsuit Dismissed. KABC-TV. 20 липня 2012.
    56. D'Zurilla, Christie (25 листопада 2013). Brittany Murphy's mom rejects claim her daughter was poisoned. Los Angeles Times.
    57. Brittany Murphy's Mother: 'Poisoning Claims a Smear'. The Guardian. 26 листопада 2013.